چطوری یک تولد باحال در تهران بگیریم؟

داستان برگزاری یک تولد جذاب را در زیر بخوانید
چهارشنبه 15 شهریور / 17 / 13570

چطوری یک تولد باحال در تهران بگیریم؟

حالا دیگر روز تولد معنایی خیلی بیشتر از یک روز ساده دارد. قدیمترها، فرستادن یک پیام تبریک «تولدت مبارک» کافی بود و شخص را خوشحال می کرد. اما حالا میزان وقت و خلاقیتی که صرف آماده کردن تبریک تولد می شود؛ نشان دهنده علاقه و اهمیتیست که به هم می دهیم.
راه های جذاب و هیجان انگیز زیادی برای برگزاری جشن تولد وجود دارد که ما هم چندتا از جالب را اینجا برای شما به اشتراک می گذاریم اما قبلش باید به چند نکته توجه کنید:
این که چه نسبتی با شخص دارید نوع تولد را مشخص می کند. تولدی که برای پدرو مادرتان می گیرید نباید شبیه تولد دوستتان باشد!
جیبتان را در نظر بگیرید. اینکه شما برای تبریک گفتن تولد عزیزانتان این همه وقت و انرژی صرف می کنید به اندازه کافی ارزش دارد.
سعی کنید تا حد امکان افرادی که رابطه خوب و صمیمی با شخص متولد دارند در جمع باشند.

اگر می خواهید برای همسرتان یا یکی از اعضای خانواده تولد بگیرید؛ سعی کنید در حد امکان تولد در خانه‌تان برگزار شود. اما اگر تولد دوستتان است یا دوست دارید تولد را در فضای بیرون برگزار کنید؛ این گزارش را از دست ندهید:
وقتی اولین بارقرار شد برای دوستمان تولد بگیریم پیشنهاد اولیه، سورپرایز کردنش در یک کافه برای تولد یا رستوران بود که به خاطر هزینه بالا منتفی شد. بعد از مدتی تبادل نظر، ایده هایی به ذهنمان رسید که در تولدهای بعدی هم از آن ها استفاده کردیم. فکر می کنم عده زیادی مثل ما با سوال «چطور تولد بگیریم؟» درگیر بوده اند به همین خاطر تجربه جشن هایمان را برایتان آماده کرده ام:
اولین برنامه تولد در بلوار کشاورز برگزار شد. تعدادی از عکس های دوستمان را پرینت گرفتیم و اولین پرینت را به فروشنده مغازه پابرهنه ها در میدان ولیعصر دادیم. دوستم و خواهرش (که از قبل با او هماهنگ شده بود) برای خرید وارد مغازه شدند و اولین کاغذ را دریافت کردند. فروشنده دکه روزنامه فروشی دومین کاغذ را به آنها داد و بعد دو خانم میانسال و مهربان که روی نیمکت ها نشسته بودند؛ تولدش را تبریک گفتند و از او خواستند بلوار کشاورز را ادامه بدهد. جایی که ما با یک کیک و کادو منتظرش بودیم!
برنامه بعدی در پارک ملت بود. یکی از آلاچیق های پارک پر از بادکنک های هلیومی بود. (که می توانید آنها را با قیمت 7000تومان از پاساژ کوروش و قیمت کمتر از مغازه های کوچکتر تهیه کنید.) کیک هم درست وسط آلاچیق قرار داشت و روی آن عکس دسته جمعی ما چاپ شده بود. (هزینه این کیک برای تعداد 15 نفر حدود 80 هزار تومان است.) با ارسال یک پیامک از خط ناشناس از او خواستیم راس ساعت مقرر آنجا باشد (به همراه کمی اطلاعات که او را مجبور به آمدن کند!) بعد از اینکه در نهایت ذوق زدگی وارد آلاچیق شد؛ ما هم خودمان را نشان دادیم!
چند بار هم تولدهای پرخرج تری گرفتیم که وجه اشتراکشان خاص بودن محل برگزاریشان بود. این تولد ها در پارک آبی فشافویه؛ مرکز اسپای هانا و سایت آفرود جنت آباد برگزار شدند.
اگر دوست دارید تولد های خاصی بگیرید، حتما این ایده ها را در ذهن داشته باشید. مطمئنا خیلی به کارتان خواهد آمد.

اگر فکر گرفتن تولد هستید حتما مقاله زیر را بخوانید.

بهترین کافه برای تولد گرفتن

د هستید حتما مقاله زیر را بخوانید.

 

نویسنده: متینه ایقائی