رستوران رباتیک سعادت آباد

این رستوران رباتیک شما را به فضای فیلم های علمی تخیلی می برد.
دوشنبه 20 شهریور / 6 / 14620

رستوران رباتیک سعادت آباد

شاید دوست داشته باشید مثل فیلم های علمی-تخیلی، وقتی به رستوران می روید یک ربات به سراغتان بیاید و سفارش شما را ثبت کند. بعد هم همان ربات غذا را سر میزتان بیاورد. اگر دلتان خواست این فضا را تجربه کنید؛ حتما سری به روبوشف؛ رستوران رباتیک سعادت آباد بزنید.

فناوری هایی که در این رستوران جالب و کم نظیر می بینید، توسط مهندس زیبادل، رئیس رستوران رباتیک اختراع شده اند.

وقتی وارد رستوران روبوشف بشوید؛ شاید تفاوت چندانی در محیط این رستوران و بقیه پیتزا فروشی ها احساس نکنید.اما وقتی روی صندلیتان نشستید؛ فناوری ها و گجت های جدید و جالب یکی یکی خودشان را نشان می دهند. همان طور که از اسم رستوران رباتیک انتظار می رود؛ میزی که جلوی شما قرار دارد؛ یک میز معمولی نیست بلکه یک نمایشگر دیجیتال و هوشمند است!

هنگامی که پشت میز می نشینید؛ صفحه روشن می شود و عکس پیتزاها و پاستاها به نمایش در می آید. روش سفارش دادن در این رستوران کمی متفاوت و البته هیجان انگیزتر از داستان ربات هایی است که در فیلم ها می بینید. وقتی صفحه نمایش لمسی میزتان روشن شد؛ می توانید از منویی که نمایش داده می شود؛ پیتزای مورد علاقه تان را انتخاب کنید. اما اگر فکر می کنید یک رستوران رباتیک باید متفاوت تر از دیجیتالی کردن منو عمل کند؛ می توانید از گزینه ساختن غذا استفاده کنید. یعنی خودتان همه مواد را یک به یک از منوی گوشه نمایشگر انتخاب کنید و هر کدام را دوست نداشتید حذف کنید. هر چیزی که به پیتزایتان اضافه می کنید؛ روی عکس بزرگی که روی صفحه قرار دارد؛  نشان داده می شود. گرافیک این منوی دیجیتال بالاست و ساختن پیتزا برای شما به یک بازی جالب و سرگرم کننده تبدیل می شود. فقط حواستان باشد که خیلی در اضافه کردن مواد زیاده روی نکنید چون قیمت رستوران روبوشف بالاست و ممکن است موقع پرداخت؛ پشیمان شوید.

وقتی سفارشتان را ثبت کردید؛ چراغی بالای میزتان روشن می شود و صفحه نمایشگر یا همان میزتان؛ به یک صفحه بزرگ بازی فوتبال تبدیل می شود که می توانید با همراهانتان سرگرم بازی شوید تا منتظر ماندن برای غذایی که خودتان آماده اش کرده اید؛ آسان تر شود چون غذاها در این رستوران دیر آماده می شود. اگر تا به حال فضای روباتیک رستوران به اندازه کافی توجهتان را جلب نکرده؛ مطمئنا نحوه آوردن سفارش ها مبهوتتان می کند!

اطراف ریلی که از آشپزخانه تا کنار هر میز کشیده شده؛ شیشه های متحرکی قرار دارد. وقتی سفارش ها آماده شد؛ روی ریل قرار می گیرند و به سمت میز مشتری حرکت می کنند. وقتی پیتزاها به میز موردنظر رسیدند؛ شیشه کنار ریل پایین می آید و می توانید سفارشتان را بردارید. مانیتورتان هم خاموش می شود و می توانید غذایتان را روی این نمایشگر های ضد ضربه؛ حرارت و آب نوش جان کنید.

شاید ذکر چند نکته درباره رستوران رباتیک سعادت آباد جالب باشد. در بدو ورود، گارسونی سر میز شما می آید و روش کار کردن با این مانیتور را به شما آموزش می دهد. این کار مخصوصا اگر تا حدی با این روش آشنا باشید؛ کمی زمان بر است و ممکن است حوله تان را سر ببرد.

درباره محیط رستوران هم به نظر می رسد توقع مشتری ها از محیط رستوران رباتیک برآورده نشود. همان طور که قبلتر هم گفتیم؛ فضای روبوشف خیلی معمولی است و جز نمایشگر ها و ریل؛ نکته جالب توجهی ندارد.

غذاهای روبوشف خیلی پرحجم و سنگین هستند و پیتزای استیک و سالاد سزار؛ نقاط قوت این رستورانند. قیمت غذاها البته کمی بالاست و مثلا پیتزا استیک حدود 38 هزار تومان قیمت دارد. در مجموع نحوه سفارش دهی در این رستوران جذاب تر از خود غذاهاست.

چندباری هم وقتی به این رستوران رفتم؛ متوجه شدم ریل و نمایشگر  دچار مشکل هستند و سفارش گیری و آوردن غذاها به شکل سنتی انجام می شود که باعث نارضایتی مشتریان شده بود.

با این همه به شما پیشنهاد می کنم اگر از تجربه های جدید استقبال می کنید و یا مهمان ویژه ای (البته از رده سنی جوانان) دارید؛ به رستوران رباتیک سعادت آباد یا همان روبوشف بروید و سفر در زمان را تجربه کنید!

 

آدرس: سعادت آباد انتهاي سي و هشتم غربي نرسيده به علامه جنوبي پلاك سه جنب ساختمان باشگاه استقلال

تلفن:  88566184

نویسنده: متینه ایقائی