جوجه کباب با ناصرالدین شاه

لذت غذا خوردن در یک مکان قدیمی را از دست ندهید
شنبه 25 شهریور / 0 / 1374

جوجه کباب با ناصرالدین شاه

از کوچه پس کوچه های شلوغ مولوی که می گذرید، فکرش را هم نمی کنید که یک بنای تاریخی در این خیابان ها هست که می توانید یک وعده غذای خوشمزه در آن نوش جان کنید و همزمان؛ از دیدن معماری قدیمی لذت ببرید.

اگر قبلا به این محل نیامده باشید؛ پیدا کردن آدرس کمی سخت می شود. باید از کوچه ها و بازار رد بشوید تا بالاخره تابلوی کوچکی را ببینید که می گوید شما به کاروانسرای  خانات رسیده اید.

اگر انتظار دیدن رستورانی در بنای تاریخی را دارید که تمیز و زیبا منتظر حضور مهمانان سطح بالاست، شاید بهتر است وارد کاروانسرا نشوید! اول که پایتان را در حیاط کاروانسرا می گذارید با محلی روبرو می شوید که محل خرید و فروش برنج و حبوبات است. ممکن است وانتی هم در حیاط ایستاده باشد و گونی های برنج را خالی کند. از حیاط زیبایی که در شلوغی خرید و فروش ها به چشم نمی آید بگذرید و وارد رستوران شوید. فضای رستوران برخلاف بیرون، بسیار آرام و دنج است. البته کم بودن تعداد میزها یکی از دلایل این اتفاق است که اگر رستوران شلوغ شود ممکن است ایجاد مشکل کند. میزها طوری قرار گرفته اند که از فضای رستوران جدا می شوند و حالت نیمه خصوصی دارند که باعث می شود احساس خیلی بهتری داشته باشید.

پرسنل رستوران خانات؛ اگرچه خیلی خوش اخلاقند، اما رفتار حرفه ای ندارند و کمی دیر به سراغ شما برای سفارش گیری می آیند. منوی رستوران هم خیلی متنوع نیست و شاید این موضوع هم اذیتتان کند. اما معماری بسیار زیبا و آرامش بخش این رستوران که شما را به دل تاریخ می برد؛ همه این کمبود ها را جبران می کند. بعد از سفارش دادن، می توانید کاملا غرق در تماشای فضا شوید و از محیط عکس بگیرید.

سفارش ها بعد از مدت نسبتا طولانی آماده می شوند و به سر میز می آیند. حجم غذا کاملا راضی کننده است و ظاهر خیلی جذابی دارد. طعم غذا هم بسته به ذائقه شما؛ می تواند خوب یا بد به نظرتان بیاید. مثلا بین غذاهایی که ما سفارش داده بودیم، کوبیده و مرغ ترش هم بود. کوبیده کاملا راضی کننده بود اما؛ مرغ ترش هیچ شباهتی به بقیه مرغ ترش هایی که تا بحال دیده بودیم نداشت! غذایی که رستوران خانات برای ما آورد؛ یک ران درسته سرخ شده بود که یک ظرف رب انار هم کنارش قرار داشت. اگرچه این غذا خوشمزه بود، ولی نتوانست رضایت ما را جلب کند.

اگر رستوران شلوغ نباشد؛ م توانید هرچه خواستید سر میزتان بنشینید. در غیر این صورت مجبورید جایتان را به افراد جدید بدهید. قیمت غذاهای این رستوران؛ متوسط رو به پایین است و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

آدرس: تهران مولوی. خیابان صاحب جمع

با وسائل نقلیه عمومی می توان از این بنا بازدید کرد. به وسیله مترو به ایستگاه مولوی رفته،و ازچهارراه مولوی به سمت پایین (خیابان صاحب جمع ) بروید انتهای خیابان هم بقعه ای مشهور به سرقبر آقا قراردارد.

سمت راست خیابان محل فروش انواع خشکبار و آجیل و سمت چپ بیشتر محل فروش پرندگان زینتی و خانگی است. تابلوی کاروانسرا مشخص است. مسیر را ادامه می دهید تا سر در آبی فیروزه ای کاروانسرا را می بینید و وارد آن می شوید.

نویسنده: متینه ایقائی