جایی که بی حوصلگیتان را درمان می کند

تا بحال شده وقتی بی حوصله اید ندانید باید چه کار کنید؟
دوشنبه 27 شهریور / 3 / 1670

جایی که بی حوصلگیتان را درمان می کند

در زندگی همه ما روزهایی هست که حالمان خوب نیست و حوصله نداریم. این طور وقت ها تنها کسی که می تواند به دادمان برسد؛ خودمان هستیم؛ البته اگر این بی حوصلگی ها و بدحالی ها ادامه دار بود؛ باید به متخصص مراجعه کرد.

اگر دلتان گرفته و حوصله هیچ کاری ندارید، در خانه نمانید. دور از جمع و هیاهوی زندگی بودن؛ بدترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. اما نمی شود انکار کرد همه دوست یا آشنایی ندارند که تا دلشان گرفت حاضر و آماده جلوی در؛ منتظرشان باشد. حتی اگر هم چنین دوست مهربانی داشته باشید، شاید در مواقع ناراحتی ترجیح بدهید با خودتان خلوت کنید. اما چه مکان هایی در تهران هست که بتوانید ساعت های بی حوصلگی را در آن بگذرانید و با حال بهتری به خانه برگردید؟

در این مقاله ما چند جا را پیشنهاد کرده ایم که با توجه به شرایطتان حتما یکی از آنها به کارتان خواهد آمد.

  1. تجریش؛ امامزاده صالح: پایتان را که در بازار شلوغ و خوش رنگ و لعاب تجریش می گذارید؛ غم و غصه یادتان می رود. میوه هایی که نظیرشان را در جای دیگری ندیده اید؛ هیجان و شور مردم؛ معماری زیبا و آرامش بخش؛ همه و همه باعث می شوند حالتان بهتر شود. اگر هم سری به امامزاده صالح بزنید و کمی در فضای معنوی آنجا با خودتان خلوت کنید؛ قطعا با قلب آرام تری به خانه برمی گردید.

  2. خانه هنر واژه: این خانه-کافه فرهنگی؛ در خیابان انقلاب؛ بین وصال و قدس، انتهای کوچه اسکو قرار گرفته است. اگر مسیرتان به انقلاب نزدیک است، بهترین جایی که برای رفع بی حوصلگیتان پیشنهاد می کنیم؛ اینجاست. خانه فرهنگ واژه دنج و آرام است و کسی هم مزاحم شما نخواهد شد. می توانید با خیال راحت در حیاط قدیمی و باصفایش راه بروید و فکر کنید؛ کنار حوضش بنشینید و در آبی آرامش غرق شوید؛ یا اینکه کتابی از کتابخانه اش بردارید و همزمان با مزه کردن یک دمنوش آرامش بخش غرق در دنیای کتاب شوید. اتاق دیگری هم هست که می توانید کارهایتان از قبیل پروژه ها را آنجا انجام دهید تا کمی از بار فکریتان کم شود. مطمئنا در بازگشت از این قرار کافه یک نفره حال بهتری خواهید داشت.

  3. بقعه سید ولی: قلب و مغزتان پر از فکرها و حرفهای منفی شده؟ سوار مترو شوید تا به خیام برسید. کمی پیاده روی کنید تا به بازار ارسی دوزها برسید. کمی قبل از بازار پاچنار؛ روبه روی مدرسه شیخ عبدالحسین؛ راهی با سقف کوتاه هست که دیوارهای دو طرفش کاشی کاری شده است و شما را به بقعه سید ولی می رساند. زیارتگاهی با یک حیاط بسیار باصفا و پر از گلدان های شمعدانی که حتی اگر مذهبی نیستید؛ توصیه می کنیم حتما در روزهای بی حوصگیتان سری به آن بزنید. فضای بقعه انرژی بسیار مثبتی دارد و تماشای مردمی که به این مکان رفت و آمد می کنند سطح انرژیتان را بالا می برد. کمی در این زیارتگاه بنشینید و به افکارتان سر و سامان بدهید؛ فکرهای منفی دیگر به سراغتان نمی آیند.

  4. خانه هنرمندان: این محل معروف که پاتوق اهالی تئاتر هم هست؛ یکی از مکان هایی است که معمولا موقع برگشت از آن احساس می کنید حس بهتری به خود و محیط اطرافتان دارید. فضای هنری و خاص؛ جنب و جوش و هیجانی که در چهره تک تک افراد هست؛ پارک باصفا و گربه های بامزه اش و کافه قشنگ و دنج؛ از عواملی هستند که روحیه تان را از این رو به آن رو می کنند.

باز هم تاکید می کنیم اگر این حال بد بیشتر از حد معمول طول کشید یا هیچ یک از موارد ذکر شده کمکی به بهبود حالتان نکرد؛ حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

نویسنده: متینه ایقائی


کاربر

جالب بود

پاسخ
مدیر