دریاچه ای مخوف در دماوند

برای آخر هفته تان برنامه ریزی کرده اید؟
سه شنبه 28 شهریور / 0 / 2661

دریاچه ای مخوف در دماوند

آخر هفته ها؛ بهترین فرصت برای یک سفر کوتاه و کسب انرژی برای یک هفته پرکار است. اما خیلی وقت ها پیش می آید که کارهای زیادی برای این دو روز تعطیلی تلنبار می شوند و عملا فرصت شما برای سفر؛ محدود به یک روز است. اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید؛ نگران سفرتان نباشید. جاهایی در نزدیکی تهران هست که می توانید با سفری یک روزه به آن ها؛ سرحال و پر انرژِی به ادامه زندگیتان برسید. یکی از این محل ها، دریاچه هاویر است.

در فاصله دره مانند بین دو کوه بلند، دریاچه ای خنک و زیبا واقع شده است؛ دریاچه هاویر که هم نام این محل و هم نام روستایی در نزدیکی آن است. به نظر می رسد هاویر زیبا؛ با آب خنک و خوش طعمش در بین این دو کوه پنهان شده است و شاید به همین خاطر خیلی هم شلوغ نیست. آب و هوای کوهستانی و خنک این منطقه؛ دریاچه هاویر را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در فصل تابستان تبدیل کرده که می توانید گرمای هوا را با آب تنی در آب خنک آن از یاد ببرید. زمستان ها هم هوا حسابی سرد می شود؛ آن قدر که آب روی دریاچه یخ می زند. اگرچه ترسناک به نظر می آید اما به نظر من دیدن سطح یخ زده دریاچه را از نزدیک از دست ندهید.

این دریاچه در سی کیلومتری دماوند قرار دارد و در 500 متری دریاچه تار واقع شده است. اینجا می توانید تفریحات دیگری هم داشته باشید. مثلا قایق های بادیتان را به آب بیاندازید و قایق سواری کنید. تفریح دیگر؛ ماهیگیری است. این دریاچه پر از انواع ماهی قزل آلاست و اگر به ماهیگیری علاقه دارید؛ به شما خیلی خوش خواهد گذشت.

اگر خواستید به اینجا سفر کنید؛ حتما چادر مسافرتی با خودتان داشته باشید. چون هیچ پوشش جنگلی ندارد و زیر آفتاب مستقیم اذیت خواهید شد.

شب ماندن در این دریاچه را به شما توصیه نمی کنیم. افسانه هایی بین مردم بومی این محل وجود دارد که شب ها دریاچه هاویر محل رفت و آمد جن ها و موجودات عجیب است و سروصداهای ترسناکی از اینجا به گوش می رسد. اگرچه این داستان ها حقیت ندارند، می توانند باعث ترس و ناراحتی شما بشوند.

سعی کنید تا تابستان تمام نشده؛ سفر یک روزه ای به این دریاچه ترتیب دهید و در هوای خنک و کوهستانیش لذت ببرید.

نویسنده: متینه ایقائی