کافه رستوران عربی همسا

سه شنبه 18 مهر / 0 / 1866

کافه رستوران عربی همسا

چند وقتی است تب کافه رستوران های عربی حسابی داغ شده.دیگر در شمال و جنوب و شرق و غرب تهران می توان نمونه هایی از این مدل کافه رستوران ها را پیدا کرد. رستوران هایی با فضا،دیزاین و غذای متفاوت از سبک رایج در رستوران ها.

یکی از این کافه ها در منطقه تهرانپارس،در خیابان رشید قرار دارد.

 

کافه رستوران عربی همسا.اگر تا به حال به این کافه رستوران رفته باشید،در ابتدای ورود،دکوراسیون زیبا و بوی عطر عربی که فضا را پر کرده توجهتان را جلب می کند. یک آب نمای کوچک هم در وسط رستوران می بینید که عضو ثابت تمام کافه رستوران های عربی است. 

همسا،به نسبت کافه رستوران های عربی دیگر،فضای کوچکتری دارد.اما به طور کلی این مدل کافه رستوران ها به شدت مناسب برگزاری جلسات کاری اند،چرا که اگثرا سالن هایی بزرگ دارند که یک پارچه نیست و تقسیم بندی شده است. فضای مناسب،درکنار دکوراسیون زیبا و غذایی مطبوع همه چیز را برای یک نشست مهیا کرده.

 

پیش از سفارش غذا،گارسون یک نان و پنیر خشمزه و شیک به همراه یک فنجان کوچک از نوشیدنی ترش و شور می آورد و منو را به شما می دهد.

احتمالا با ملاحظه منو،اسامی نا آشنایی را می بینید،اما در زیر آن ها درباره محتویات هر غذا توضیح کافی داده شده است. اگر هم سوالی داشتید،گارسون به خوبی شما را راهنمایی می کند.

 

هیجان انگیزتر از غذای اصلی،در منو غذای عربی پیش غذاست،اعراب به پیش غذا «مزه»می گویند. یکی از محبوب ترین پیش غذاهای عربی حمص است.پیش غذایی بسیار خشمزه که با نخود درست می شود،پیشنهاد می کنم حمص را در کنار سالاد تبوله از دست ندهید.سالاد تبوله هم سالادی بی نظیر با جعفری،گوجه فرنگی و اب لیمو تازه و بلغور گندم است.

از دیگر پیش غذاهای موجود می توان به فلافل و کبه اشاره کرد.کبه،شبیه پیراشکی خودمان است،اما کوچتر و خوشمزه تر.در آن از خیمر پیراشکی هم استفاده نشده.

 

در قسمت غذای اصلی،می توانید،انواع کباب های خوش طعم عربی را پیدا کنید،که در آن از ادویه جات خوش عطری استفاده شده.

ماهی هم یکی دیگر از غذاهای ثابت کافه رستوران های عربی است.

اگر هیچ کدام از این ها را دوست نداشتید،انواع شاورما و بریانی هم هستند که می توانید انتخابشان کنید. پیشنهاد من به شما بین این ها شاورمای گوشت یا مرغ است.

 

از نکات مثبت منو،این است که این امکان را فراهم کرده است که بشقاب میکس از چند غذا را انتخاب کنید.مثل بشقاب انواع کباب ها،یا بشقاب انواع پیش غذاها.

 

مواردی که غذاهای عربی را متمایز می کند،یکی ادویه جات معطر است و یکی هم انواع آجیل های تفت داده شده،مورد دیگر هم نان هایی است که در غذا به صورت سرخ شده است.

در کنار هر غذایی که سفارش دهید هم،نان های تازه طبخ شده در سبد برایتان آورده می شود.

 

نوشیدنی هم انواع مختلفی دارد،نوشابه،آب و انواع و اقسام شربت ها،پیشنهاد می کنم،موهیتو را امتحان کنید.

 

بعد از غذا هم می توانید از منو کافی شاپ استفاده کنید،البته اگر فقط دوست داشتید که از محصولات کافی شاپ میل کنید،هیچ اشکالی ندارد. 

از نظر قیمت،به طور کلی کافه رستوران های عربی،نسبتا گران هستند،اما کافه رستوران همسا بین نمونه های مشابه مناسب ترین قیمت ها را دارد و خیلی گران نیست.

 

آدرس : فلکه اول تهرانپارس، رشید جنوبی، نبش 144 غربی،پلاک ۵۸

تلفن:    ۷۷۷۱۵۴۴۱