همه چیز درباره دریاچه خلیج فارس و مجموعه بام لند

سه شنبه 18 مهر / 0 / 1629

همه چیز درباره دریاچه خلیج فارس و مجموعه بام لند

فرقی نمی کندچند سالتان است و چقدر هزینه در نظر گرفته اید.در هر شرایطی،گذراندن یک روز در کنار دریاچه خلیج فارس،می تواند برایتان  شیرین و خاطره ساز باشد. این جا برای انواع و اقسام سلیقه ها امکاناتی فراهم است.

اگر تفریحتان را از زمان ناهار شروع کنید،می توانید غذایی را که از منزل آورده اید روی صندلی ها کنار در یاچه بنشیند و میل کنید و یا سمت شهربازی بروید و از مجموعه رستوران ها و فست فودهای  آن جا غذای مورد علاقه تان را انتخاب کنید.در این میان مغازه ای که نظر من را جلب کرد،مغازه ای بود که ماهی ها را به طرز جالبی کبابی می کرد و سرش هم شلوغ بود.

بقیه مغازه ها هم هر کدام پیتزا،ساندویچ و .. می فروختند.اگر از این قسمت ناهار تهیه کنید می توانید زیر سایه بان های تعبیه شده بنشید و غذایتان را نوش جان کنید.اما اگر دوست داشتید غذایتان را در محیط رستوران میل کنید،می توانید از یکی از رستوران های مجموعه بام لند استفاده کنید.بسیاری از برندهای معروف در این جا رستوران یا کافه دارند مثل ،کافه شمرون،برگر فکتوری،ته دیگ،چلوکباب رفتاری و .. تعداد زیادی هم رستوران وجود دارد که اولین شعبه خود را در بام لند باز کرده اند و غذای خیلی با کیفیتی دارند،مانند مم مد استیک و یا رستوران عربی زاهد العراقی و بسیاری دیگر.برای هر نوع ذائقه ای رستوران مناسب را می توان پیدا کرد.

 

بعد از ناهار،فرصت مناسبی است تا از فروشگاه های مجموعه بام لند استفاده کنید تا کمی هوا خنک تر شود.در مرکز خرید بام لند هم بسیاری از برند های پر طرفدار مانند.ال سی،کولینز و آدیداس و… به چشم می آید.

 

کمی که هوا خنک تر شد بهترین زمان برای قدم زدن،ورزش کردن و دویدن کنار در دریاچه است.اگر یک دور کامل،دور دریاچه بچرخید،یعنی ۶ کیلومتر راه رفته اید!همه چیز برای پیاده روی مهیا است.هوای تمیز،منظره چشم نواز دریاچه و مسیری زیبا که پیش رویتان است. در مسیر هم اکثر همه مشغرل ورزش هستند

.می شود ساعت ها در این مسیر راه رفت و صحبت کرد.هر جایی هم که خسته می شوید یا روی سکو های روبرو دریاچه بنشینید و یا روی نیمکت ها.

 

اگر علاقمند به دوچرخه سواری باشید،می توانید از دکه دوچرخه سواری داخل پارک،دوچرخه کرایه کنید و یک ساعت با پرداخت مبلغی اندک دوچرخه سواری کنید و ۶ کیلومتر را با دوچرخه طی کنید.

 

اگر به هیچ کدام از این کارها علاقه نداشتید،می توانید از قایق سواری درون دریاچه لذت ببرید.قایق پدالی یا شارژی که نیازی به پا زدن ندارد و یا قایق اتوبوسی که می توانید با دوستان و فامیل خود همگی با هم سوار شوید.

 

به غیر از دریاچه می توانید از شهربازی هم استفاده کنید،چرخ فلک سوار شوید،و یا کودکانتان را برای بازی به قسمت بازی کودکان ببرید.

اگر هم علاقمند به پاتیناژ باشید،در مجموعه بام لند،یک پیست کوچک پاتیناژ هست که هم کفش اجاره می دهند و هم معلم برای آموزش دارد.

فکر می کنم،برای استفاده از این همه امکانات متنوع یک روز کافی نباشد و می توان بارها به مجموعه دریاچه رفت و از امکانات آن استفاده کرد و لذت برد.

آدرس:ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند
 

مهسا جعفری