حس غذاخوردن در اردوگاه کار اجباری

برگر 1358 با شعار قدیمی هستیم ولی قدیمی نمی شویم کار خودش را به شکلی جدید ادامه می دهد.
شنبه 22 مهر / 0 / 431

حس غذاخوردن در اردوگاه کار اجباری

تجربه خوردن غذا در اردوگاه های کار اجباری را داشته اید؟

برگر شاپ «1358» در بلوار ابوذر، به سبک کارخانه های قرن هجدهم میلادی آلمان ساخته شده است. سقفی بلند با لوله های آلومینیومی، نور قرمز رنگ که یادآور محیط های صنعتی است و صندلی های ناراحت؛ همه و همه احساس بودن در یک محیط کارخانه ای را به شما می دهند. البته طبقه پایین، شلوغ تر است و یک دیوار سیاه شده و رویش با رنگ سفید شکل همبرگر به چشم می خورد. یک سمت دیگر هم شیشه است و رو به خیابان همیشه شلوغ و پر رفت و آمد ابوذر  قرار دارد. بنابراین شاید آن قدرها هم به شما احساس صنعتی بودن محیط دست ندهد. اما اگر طبقه پایین پر باشد و بالا بروید؛ وقتی غذایتان را در سینی های فلزی روی میز می گذارند حسی شبیه به غذا خوردن در اردوگاه های کار اجباری خواهید داشت. بالابری که غذایتان را می آورد؛ نردبان اضطراری، عکس های قدیمی روی دیوار و کانتینر قرمز رنگی که درواقع سرویس بهداشتی است؛ همه و همه حال و هوای عجیبی ایجاد می کنند.

دلیل طراحی دکور این است که تاریخچه همبرگر به شهر هامبورگ و قرن 18 برمی گردد و اسم «همبرگر» هم از همینجا می آید. اما به جز محیط خلاقانه و زیبا، این برگرفروشی ویژگی های منحصر به فرد دیگری هم دارد. این برگرفروشی از سال 1358 به شکل دیگر و با نام برگر ذغالی ظفر مشغول به کار بوده است و حالا طرفداران پر و پاقرصش می توانند به مغازه ای که در خیابان کاشانی، بلوار ابوذر، پایین تر از پردیس زندگی قرار دارد مراجعه کنند.

در منوی این رستوران، انواع مختلفی از برگر و ساندویچ وجود دارد که تنوع خوبی دارند و برای هر ذائقه ای مناسب هستند. بهترین آیتم منو از نظر من، اسموکی برگر است که قول می دهم شبیهش را جای دیگری نخورده اید! قیمت ها هم خیلی مناسب است. کمتر جایی در تهران با این دکور و کیفیت، چیزبرگر را فقط 16 هزار تومان به شما می فروشند.

در کنار این ویژگی های مثبت، باید به ضعیف بوددن نسبی سرویس دهی هم اشاره کرد. کارکنان برگر 1358 اگرچه خوش برخوردند؛ به نظر می رسد خیلی برای این کار آموزش ندیده اند.

اگر به دنبال رستورانی در غرب هستید که برگر خوب و ارزان داشته باشد، اگر دلتان محیطی تازه و جالب می خواهد و اگر دنبال یک غذای با کیفیت هستید؛ این رستوران را از دست ندهید.

نویسنده: متینه ایقائی