کیفیت بالای زندگی با بهترین بوفه های صبحانه

کافه ای در دل موزه که صبحانه هایش حسابی معروف شده است.
شنبه 20 آبان / 0 / 818

کیفیت بالای زندگی با بهترین بوفه های صبحانه

صبحانه خوردن، آن هم در بیرون از خانه، بیشتر یک فرهنگ و نوعی خوش گذرانی و تفریح است تا شکم گردی. این که برنامه صبحتان را خالی کنید؛ حاضر شوید و لباس مناسب بپوشید؛ بعد تنها یا اکثر اوقات همراه خانواده یا جمع دوستان به یک رستوران بروید؛ نشان دهنده اهمیتی است که به خودتان می دهید؛ وگرنه می شود با یک لقمه نان و پنیر و چای هم صبح را آغاز کرد. اما این صبح کجا و آن صبح کجا!

بوفه صبحانه، چند سالیست که در کشور ما راه اندازی شده و البته در همین مدت کم؛ طرفداران پروپا قرصش را هم پیدا کرده است. در این مدل رستوران ها، به صورت نامحدود می توانید از انواع آیتم های صبحانه استفاده کنید. هیجان انگیز است؛ نه؟

یکی از بهترین صبحانه های بوفه در تهران؛ متعلق به کافه ریبار در موزه زمان است. این کافه رستوران؛ محیطی چشم نواز، تنوع بسیار زیاد؛ کیفیت بالا و حال و هوایی متفاوت دارد.

وقتی وارد موزه زمان در خیابان زعفرانیه می شوید، باید بلیطی با قیمت سه هزار تومان برای ورودیه تهیه کنید که با آن می توانید از خود موزه و کاخ هم دیدن کنید. در حیاط، سمت چپتان؛ کافه ای قرار گرفته که چیدمان میز و صندلی هایش و فضای باز و سزسبزش، شما را به یاد کافه های استانبول خواهد انداخت. بالای میزها آلاچیق هایی هم تعبیه شده که از بابت سرما و باران نگران نباشید.

 

قیمت بوفه صبحانه برای هر نفر؛ شصت هزار تومان است که البته مقدار اضافه ای بابت مالیات و سرویس از شما گرفته نخواهد شد. در ازای این هزینه، می توانید دو ساعت از بوفه استفاده کنید. بوفه سرد  شامل انواع پنیر، کره؛ مربا؛ عسل؛ نان و شیرینی و کیک است. در بوفه گرم، می توانید انواع آش؛ سوپ؛ لوبیا و عدسی؛ کوکو؛ دلمه؛ چغندر؛ سیب زمینی تنوری و….را پیدا کنید. املت و پنکیک هم همانجا و به سلیقه خودتان سرو می شود. می توانید ده بشقاب بردارید و هر کدام را کاملا پر کنید. با لیوان هایی پر از آبمیوه های رنگارنگ و شیر و قهوه و...، با سلیقه آن ها را روی میز حصیری بچینید؛ زاویه ای که زیبایی های محیط هم مشخص باشد را پیدا کنید و چیلیک! یکی از بهترین عکس های صبحانه در اینستاگرام مال شماست.

خوردن صبحانه در رستوران؛ آن هم رستورانی مثل ریبار چیزی نیست که بشود از آن گذشت. همین مروز برای آخر هفته تان و یک صبحانه رویایی، برنامه ریزی کنید.

خیابان ولیعصر، ابتدای زعفرانیه، داخل موزه زمان

نویسنده: متینه ایقائی