دکوراسیون پاییزی

چگونه خانه پاییزی داشته باشیم؟
شنبه 4 آذر / 0 / 2114

دکوراسیون پاییزی

پاییز اگرچه دیر، اما بالاخره خودش را به تهران رساند تا در این یک ماه باقیمانده، ما تهرانی ها هم از شنیدن صدای برگ ها زیر پایمان لذت ببریم و شب های طولانی و خنک پاییزی را با یک لیوان قهوه و کنار خانواده بگذرانیم.

حالا که کوچه و خیابان های تهران پاییزی شده، بهتر است فضای خانه و زندگیمان هم رنگ و بوی این فصل را بگیرد تا پاییزی متفاوت تر و زیباتر از همیشه داشته باشیم.

چطور می شود بدون هزینه زیاد، خانه ای داشت که دلتان نخواهد از آن دل بکنید؟ چند راهکار خیلی مهم و ساده را رعایت کنید تا ببینید چطور پاییز مهمان خانه تان می شود:

1- سینی پاییزی درست کنید: در یک ظرف معمولی کم عمق، المان های مهم پاییزی را کنار هم بگذارید. میوه کاج؛ پرتقال و کدوهای نارنجی، چوب دارچین و گلوله های رنگی وقتی در یک ظرف کنار هم قرار می گیرند، حس قرار گرفتن در یک فضای پاییزی را برای شما تداعی می کنند. این ظرف را می توانید هرجا که خواستید، مثلا روی میز، بالای شومینه یا روی اپن قرار دهید.

2- ریسه های نورانی: پاییز با روزهای کم نور و نسبتا تاریکش برای ما شناخته می شود. به همین خاطر کم کردن نور خانه و استفاده از ریسه در کنار المان های پاییزی، جلوه فوق العاده ای به خانه تان خواهد داد. می توانید مثل عکس، از این ریسه روی استند های کدو یا پرتقال یا بقیه چیزها استفاده کنید.

3- اولین چیزی که با شنیدن اسم پاییز یادمان می افتد، برگ های هزار رنگ و زیباست. دکوراسیون پاییزی که برگ در آن جایی نداشته باشد هیچ وقت کامل نیست. با برگ ها هزار کار متفاوت می شود انجام داد. یکی از زیباترین ایده های دکوراسیون با استفاده از برگ را در عکس زیر می بینید.

4- بافتنی ها: قدیمترها، هوا که سرد می شد مادرها و مادربزرگ ها مشغول بافتن انواع بافتنی می شدند. هنوز هم دیدن یک تکه کاموای بافته شده یا یک سبد پر از گلوله های کاموایی و میل بافتنی؛ حال و هوای پاییزی را به خانه می آورد. اگر هم اهل بافتن هستید، می توانید مثل عکس زیر جاشمعی بافتنی تهیه کنید.

5- پتو: فکر کنید هوا سرد باشد و با یک پتوی چهارخانه روی دوشتان و یک لیوان قهوه، مشغول دیدن فضای پاییزی از پشت پنجره باشید. رویایی به نظر نمی آید؟ برای اینکه این احساس را با اهالی خانه شریک شوید؛ پتوهای مسافرتیتان را از کمد دربیاورید!

چه به شکل تاکرده روی دسته صندلی باشد چه مثل عکس رومیزی، مطمئنا تحسین همه را برمی نگیزد!

6- شمع: راحت ترین و در دست ترین وسیله برای پاییزی کردن خانه، شمع است. هر شمعی به هر شکلی که در خانه دارید را با کمک کمی خلاقیت و وسایل پاییزی، می توانید به یک عنصر چشم نواز در خانه تان تبدیل کنید.


نویسنده:متینه ایقائی