جذاب ترین روستای دماوند

بهترین مقصد در جاده فیروزکوه
دوشنبه 13 آذر / 2 / 1079

جذاب ترین روستای دماوند
در تعطیلات مختلف و آخر هفته ها، یا اصلا هر وقتی که دلتان بیرون زدن از شهر و  هوای آلوده و رسیدن به محیطی بکر و طبیعتی غنی می خواهد؛ کافی است به جاده فیروزکوه بزنید تا ببنید چقدر روستاهای مختلف با جاذبه های طبیعی و تاریخی متفاوت در این فاصله هست که می تواند انرژیتان را برای یک هفته پرکار تامین کند.
یکی از زیباترین روستاها، روستای مومج در پانزده کیلومتری جاده فیروزکوه به تهران است که سر راه دریاچه تار یا مومج قرار گرفته است.
این روستای قدیمی طبیعتی فوق العاده زیبا و چشم نواز دارد و آب و هوای خنکش در این هوای نه چندان مطبوع تهران؛ نعمت بزرگی محسوب می شود.
نهرهای آبی که از میان روستا می گذرد و درختان تنومند سر به فلک کشیده؛ فضایی بسیار آرامش بخش و دوست داشتنی فراهم می کنند که مطمئنا شما را شیفته اینجا خواهد کرد.
دریاچه تار یا مومج هم در نزدیکی این روستاست و قدم زدن در کنار آب بسیار خنک و زلالش که البته زمستان ها یخ می بندد هم می تواند برایتان تفریح جذابی باشد.
مردم این روستا سال هاست که به خاطر شرایط محیطی مناسب، به کشاورزی و دامداری مشغولند و به همین خاطر به راحتی می توانید محصولات ارگانیک و طبیعی را از این روستا تهیه کنید.
البته سالها پیش عده ای از مردم این روستا به تهران آمده اند و در حوالی میدان امام حسین به خیاطی مشغول شده اند.
یکی دیگر از جالب ترین جاذبه های روستای مومج، دو امامزاده صدرالدین و بی بی خاتون هستند که معماری منحصر بفردی دارند و کنارشان چنارهای 600-700 ساله ای قرار دارند که باعث شده این محل همیشه باصفا و پر رفت و آمد باشد.
در این آخر هفته، سفر به روستای مومج دماوند را اصلا از دست ندهید!
 
نویسنده: متینه ایقائی