اهل نوستالژی هستید؟

لذت خوردن یک لیوان شیرکاکائو در فرانسه را از دست ندهید
شنبه 18 آذر / 0 / 667

اهل نوستالژی هستید؟

نوستالژی احساسی خیلی قوی در بین ما ایرانیهاست. خیلی هایمان با رد شدن از یک محل قدیمی، چشبدن طعمی آشنا و یا شنیدن یک صدای قدیمی؛ از زمان و مکان حال خارج می شویم و به دنیای دیگری در خاطراتمان وارد می شویم. یکی از پاتوق های خاطره بازان سمت انقلاب، «شیرینی فرانسه» دوست داشتنی است که اگر از مشتری های قدیمش باشید، نمی توانید از آن دل بکنید.

این کافه قنادی در سال ۱۳۴۴ خورشیدی تاسیس شد,علت نامگذاری فرانسه استخدام یک شیرینی پز فرانسوی به نام ژیلبرت بارو توسط مدیر قنادی که برای اولین بار شیرینی های فرانسوی را در این قنادی تولید و عرضه کرد..

بارو تاسال 57 در ایران بود و پس از انقلاب اسلامی به کشور خود بازگشت و این قنادی تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است.

البته محل قرار گیری شیرینی فرانسه هم در محبوبیتش بی تاثیر نیست. درست سر نبش، روبروی ایستگاه اتوبوس و از همه مهمتر سر راه دانشجوها بودن؛ باعث شده بیشتر دانشجویان خاطره ای از یک روز برفی پشت شیشه های قنادی داشته باشند که همراه دوستانشان به دانه های سفید رنگ خیره بودند و شیرکاکائویشان را سر می کشیدند.

فضای ساده و نسبتا کوچک شیرینی فرانسه، پر از اعلان ها و پوسترهای نمایش ها و گالری های مختلف هنری و دانشجویی است. از پشت شیشه هم می توانید این تبلیغات میدانی را ببینید و از فضای دانشجوییش لذت ببرید. کافه قنادی از دو بخش کافه و قنادی تشکیل شده؛ یعنی می توانید از قنادی شیرینی محبوبتان را سفارش بدهید و بعد در سمت کافه؛ یک شیرکاکائوی لذیذ یا انواع قهوه را بخرید و باهم نوش جان کنید.

خیلی از مسن ترها؛ شیرینی ها و کیک هایشان را با تعصب خاصی از شیرینی فرانسه می خرند و می گویند هیچ کجا این کیفیت و طعم را ندارد. اما جوان ترها بیشتر ترجیح می دهند بشینند و در فضای کافه؛ نوشیدنی و شیرینی بخورند. یادتان باشد شیرکاکائو و پای سیب اینجا را اصلا از دست ندهید. اگر هم در فصل گرم گذارتان به اینجا افتاد، پلمبیر خوشمزه اش حالتان را جا می آورد.

محیط کافه قنادی فرانسه، خیلی خیلی معمولی، ساده و نوستالژیک است. قیمت ها هم کاملا مناسب دانشجوهاست. دیگر چه از یک کافه می خواهید؟

خیابان انقلاب , نبش ابوریحان

نویسنده: متینه ایقائی