پاتوق دانشجوهای تهرانی

اینجا زیباترین پارک تهران است.
شنبه 25 آذر / 0 / 1094

پاتوق دانشجوهای تهرانی

یکی از قشنگ ترین نقاط در تهران خاکستری رنگ این روزها، پارک ملت است. جایی که امید به زندگی در تهران را بالا می برد. پارک بزرگ ملت را کسی نیست که نشناسد. حتی خیلی ها بعد از سال ها زندگی در خارج از کشور، در بازگشت به تهران بعد از دیدن برج آزادی، دلشان هوای پارک ملت را می کند.

دسترسی به این بوستان خیلی راحت است و به خاطر قرار گرفتن در خیابان زیبای ولیعصر، خیلی ها از ونک یا تجریش پیاده به سمت ملت می آیند. اگر هم سختتان بود؛ می توانید از بی آرتی های تجریش- راه آهن استفاده کنید و در ایستگاه ملت پیاده شوید. البته امکان آمدن به اینجا با ماشین شخصی هم هست. فقط یادتان نرود که پیدا کردن جای پارک کار بسیار سختیست و اگر در ساعت خیلی شلوغی به پارک نرفته باشید؛ در کوچه های ولیعصر و پارکینگ های عمومی و گران قیمتش ممکن است جای پارک پیدا کنید.

برای من به عنوان یکی از ساکنان پایتخت؛ هیچ پارکی به اندازه ملت جذاب و زیبا نیست. گمان میکنم شما هم با من هم عقیده باشید؛ کدام یک از بوستان های شهر ماظنری به این زیبایی، جاده سلامتی و امکانات متنوع دارند؟

هربار که به این پارک آمده ام؛ جای جدیدی را کشف کرده ام که یا از پله ها می گذشته و یا از پیچ و خم های پر درخت پارک. فکر می کنم این پارک وسیع که هربار از آن رد می شوید پر از دانشجوهای پرهیجان و با نشاط است، دارد نقشی را بازی می کند که زمانی بهجت آباد و خیابان لاله زار در زندگی والدین ما داشته اند.

مناظر پارک ملت در پاییز فوق العاده است. مخصوصا اگر روی پل کوچکش عکاسی کنید. اگر به سمت پردیس سینمایی ملت بروید؛ به آلاچیق ها و کلبه های شطرنج می رسید. این محوطه که صبح ها خلوت تر از بقیه نقاط پارک است؛ یکی از جذاب ترین منظره های پاییزی را دارد.

پله های پارک را که بالا بروید؛ به دریاچه می رسید. کافه ای هم اینجا قرار گرفته که شب ها و در انعکاس نور چراغ ها در دریاچه، بی نظیر است. پلی که از روی این دریاچه می گذرد هم یکی از نقاط عالی برای عکاسی های پاییزی است.

میدان کوچک پارک؛ روباه معروف اینجا؛ فودکورت روبه روی پارک و کافه های نزدیک اینجا، پردیس سینمایی و...همه از امکانات دیگری هستند که پارک ملت دارد.

اگر هنوز دلتان جوان است، هرگز پیاده روی در پارک ملت به تنهایی، یا پیک نیک با دوستانتان را از دست ندهید. حتی اگر مجبورید ساعت ها در راه باشید.

آدرس: ولیعصر، قبل از چهارراه پارک وی

نویسنده: متینه ایقائی