پارک جنگلی غرب تهران

یکی از بهترین نقاط تهران برای گذراندن اوقاتی خوش با خانواده
شنبه 2 دی / 0 / 2312

پارک جنگلی غرب تهران

یکی از تفریحات ارزان قیمت برای ما تهرانی ها، رفتن به پارک ها و بوستان ها و وقت گذراندن با خانواده و یا دوستان است. رفتن به رستورانها گران قیمت است و زمان محدودی هم دارد. اما در پارک ها شما این شانس را دارید که با هر هزینه ای، ساعت ها در کنار عزیزانتان خوش بگذرانید.

تهران خوشبختانه پارک و بوستان های نسبتا زیادی دارد. اما بیشترشان کیفیت خیلی بالایی ندارند و آنقدر جذاب نیستند که دلمان بخواهد در این پارک ها وقت بگذرانیم. تعداد پارک های استاندارد و مناسب تهران کم است و خیلی هم بین شهروندان طرفدار دارد. یکی از این پارک های قدیمی و معروف و دوست داشتنی، «بوستان جنگلی چیتگر» است.

این بوستان، طبیعت بسیار زیادی دارد. فضای جنگلی و پر از درخت، این مکان را برای کسانی که به طبیعت گردی علاقه دارند؛ به یک مقصد دوست داشتنی تبدیل کرده است.

از ویژگی های مثبت این بوستان، داشتن منقل های آماده برای فراهم کردن غذا در کنار خانواده است و آلاچیق هایی که اگر خیلی دیر به پارک نروید، می توانید ازشان استفاده کنید و دیگر احتیاجی هم به حصیر نداشته باشید. البته اگر هم آلاچیق ها پر شده بود نگران نباشید. سکوهایی برای شما در نظر گرفته شده است.

اما این پارک قدیمی، بیشتر از هر چیز به خاطر پیست های دوچرخه سواری و اسکیتش معروف است. اینجا پیست جداگانه برای بانوان وجود دارد که می توانند بدون حجاب در آن دوچرخه سواری کنند. پیست های دیگر هم وجود دارد که البته بعضی جاها شیب تندی دارد و باید حسابی از خودتان مراقبت کنید.

مغازه های زیادی وجود دارند که به شما دوچرخه کرایه می دهند و می توانید بدون حمل دوچرخه تا پارک، در پیست مخصوص دوچرخه سواری کنید. غرفه های خوراکی فروشی و رستوران های فراوانی هم در این محل وجود دارد.

ساده ترین راه دسترسی به این پارک استفاده از آزاد راه تهران کرج واقع در حاشیه جنوبی پارک می باشد. همچنین از طریق مسیرهای فرعی منشعب شده از بزرگراه همت که در حاشیه شمالی پارک واقع شده نیز می توان به پارک جنگلی چیتگر وارد شد. همچنین با استفاده از خط 5 متروی تهران (خط تهران - کرج) و دو ایستگاه آن به نام های ایران خودرو و چیتگر نیز می توان خود را به پارک جنگلی چیتگر رساند. ایستگاه مترو چیتگر مقابل درب شمارهٔ 1 و ایستگاه مترو ایران خودرو مقابل درب‌های 5 و 7 قرار دارد.

نویسنده: متینه ایقائی