بهترین خیابان های تهران برای زندگی

بهترین محل تهران برای زندگی کدام است؟
دوشنبه 20 فروردین / 4 / 8459

بهترین خیابان های تهران برای زندگی

زندگی در تهران، سختی های خودش را دارد: ترافیک، شلوغی؛ آب و هوای آلوده، خطر زلزله و مشکلات دیگر. اما حقیقت این است که مزایای زندگی در پایتخت برای خیلی ها به معایبش می چربد. اما خود تهران هم منطقه به منطقه امکانات مختلفی دارد و شرایط هر محله برای زندگی با محله های دیگر فرق دارد. فکر می کنید بهترین محله تهران برای سکونت کدام است؟
یک تحقیق دانشگاهی نشان داده که برای زندگی و سکونت؛ بهترین محله های تهران، مناطق شش، سه، دو، یک و پنج هستند. در این تحقیق؛ شاخص های توسعه یافتگی مدنظر قرار گرفته که در همه جای دنیا جزء مهم ترین معیارها برای انتخاب خانه است.
چرا منطقه شش بهترین خیابان های تهران برای زندگی را دارد؟ 
همه جای دنیا گران ترین و بهترین خانه ها در هر شهری، در DownTown آن شهر قرار دارد. یعنی محلی که هم قلب تجاری و زنده شهر باشد و هم به مسیرهای ارتباطی خوبی دسترسی داشته باشد. پس طبیعی است که ایرانشهر، بلوار کشاورز، یوسف آباد، پارک ساعی و شیراز، بهترین خیابان های تهران برای زندگی باشند.
بعد از این مناطق؛ نوبت به منطقه سه شهر تهران می رسد. یعنی محله های دروس، قلهک، ونک، دولت و میرداماد. اگرچه قیمت خانه ها در این محله ها بالاست، اما امکانات شهری و دسترسی خوبی دارند که آن ها را جزء بهترین محله های تهران قرار داده است.البته در خیابان هایی مثل ظفر یا جردن، آن قدر مراکز اداری ساخته شده که برای سکونت چندان مناسب به نظر نمی رسند.
خیابان هایی مثل زعفرانیه،فرشته، الهیه و..از گران قیمت ترین خیابان های تهران هستند، اما شاهد ترافیک و شلوغی زیادی هستند که به خاطر باریک بودن خیابان ها و وجود مراکز تفریحی و تجاری در آن هاست. در عین حال در صورت ریزش باران یا طوفان شدید، ساکنان این محل ها با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. به خاطر همین در رده بعدی خیابان های خوب تهران برای زندگی قرار می گیرند.
محله های شهرک غرب و سعادت آباد هم آب و هوای خوب و خانه های ویلایی دارند و هم مراکز تفریحی زیادی نزدیکشان هست. به همین خاطر خیلی ها می گویند بهترین محله تهران برای زندگی اینجاست. اما بافت فرهنگی خاص منطقه و دسترسی سخت به مراکز اصلی شهر، بزرگترین نقطه ضعف این ناحیه است.
برای قشر متوسط، منطقه پنج بهترین خیابان های تهران برای زندگی و سکونت را دارد. وجود اتوبان های زیاد، توسعه یافتگی، نزدیکی به مراکز تفریحی و تجاری و قیمت مناسب، نقاط مثبت این محله هاست. اما ناهمگونی اقشار ساکن در این محل، ترافیک سنگین و دوری از بافت اصلی شهر از معایب این محله است.
نویسنده متینه ایقائی


کاربر

فقط منطقه ازگل و اقدسيه دنج و راحت