هر چه درباره تهران می خواهید بدانید

جاذبه های گردشگری؛ هتل ها؛ کافه ها و رستوران های تهران در یک نگاه
یکشنبه 26 فروردین / 0 / 520

هر چه درباره تهران می خواهید بدانید

تا چند سال قبل عید که می شد بیشتر تهرانی ها از پایتخت بیرون می زدند تا حداقل چند روزی را دور از ترافیک و آلودگی هوا و شلوغی تهران بگذرانند. تهران در نظر همه شهری بود بی روح و پر از اداره که مردمش بین خانه و محل کار در رفت و آمد بودند.

اما تلاش های سال های اخیر شهرداری و مسئولان شهری تهران جواب داد و جاذبه های گردشگری کلان شهر تهران تا حدود زیادی به مردم شناخته شد. تهرانی هایی که سال ها در این شهر زندگی کرده بودند؛ به جای هزینه های گزاف برای سفر، تهران گردی را شروع کردند. جاذبه های گردشگری تهران، مثل کاخ ها، خانه های قدیمی و قجری و بوستان هایش آن قدر معروف شدند که آوازه شان به ساکنان شهرهای دیگر هم رسید.

دیگر فقط خیلی از تهرانی ها نیستند که عید و ایام تعطیلشان را به تهران گردی می گذرانند. بلکه خیلی ها از شهرهای دور و نزدیک هم به تهران می آیند و از تهران دیدن می کنند. البته جاذبه های گردشگری تهران، دیگر فقط منحصر به ابنیه تاریخی و پارک ها نیست.

بعد از اینکه لزوم بهبود راه های پیاده گردی در شهر تهران مورد توجه قرار گرفت؛ خیلی ها به این فکر افتادند که به رستوران های تهران اهمیت بیشتری بدهند. کم کم و در طول چند سال اخیر؛ خود رستوران های تهران و کافی شاپ ها، به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر تبدیل شده. توی هر کوچه و خیابانی که راه می روید چند رستوران و کافه می بینید که هر کدام ویژگی های خاصی دارند که از بقیه متمایزشان می کند.

اگر اهل تهران باشید؛ حتما دورهمی ها و قرارهایتان توی کافه و رستوران های تهران می گذرد. یا برنامه تان برای وقتی حوصله خانواده سر رفته؛ رفتن به یک رستوران معروف است. اگر هم اهل تهران نباشید؛ باز هم احتمالا توصیف کافه ها و رستوران های معروف شهر را شنیده اید و برنامه ریزی کرده اید که در سفرتان به تهران بهشان سری بزنید.

ولی شاید یکی از مهم ترین دغدغه ها برای غیر تهرانی هایی که قصد سفر به این شهر را دارند این باشد که در کجا اقامت کنند؟ تهران تقریبا هر روز میزبان مهمانانی از خارج و داخل کشور است. به همین خاطر هتل ههای تهران از کیفیت و تنوع خیلی خوبی برخوردارند. اگر قصد سفر به تهران با هر بودجه ای را دارید، نگران انتخاب هتل نباشید. انتخاب شما می تواند از مسافرخانه هایی در مرکز و پایین شهر با شبی کمتر از پنجاه هزار تومان تا هتل های بین المللی پنج ستاره در شمال تهران با هزینه های سرسام آور متغیر باشد.

اگر اهل همین شهرید و می خواهید آن را از نو بشناسید؛ یا تصمیم دارید یک سفر به تهران بیایید؛ حتما از اطلاعاتی که درباره هتل های تهران، جاذبه های گردشگری تهران و هتل های تهران در این سایت قرار گرفته دیدن کنید.

نویسنده: متینه ایقائی