مناطق خوب و ارزان تهران

در کدام نقاط تهران میتوان خانه ارزان خرید؟
سه شنبه 28 فروردین / 2 / 8578

مناطق خوب و ارزان تهران

بعد از یک رکود طولانی در بازار مسکن، از زمستان امسال و با رسیدن وام های مسکن به دست مردم، قیمت خانه ها تکان خورد و بالا رفت. اتفاقی که برای خانه دارها خبر خوب بود ولی بی خانه ها را نگران کرد. اما با وجود گرانی مسکن، خرید و فروش خانه افزایش یافت. اگر شما هم در ایام ارزانی خانه نخریدید و حالا دنبال خانه در مناطق خوب و ارزان تهران هستید، این مطلب را از دست ندهید.

در سال گذشته و با گرانی خانه، بیشترین معاملات مسکن بین 150 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان بوده است؛ یعنی در مناطق جنوبی تر تهران. منطقه های 12 تا 20، جزء مناطق خوب و ارزان تهران هستند که می توانید در آنها خانه ای با متراژ نسبتا کم و متریال معمولی، تا زیر دویست میلیون تومان پیدا کنید.

منطقه های شهر ری، میدان خراسان، شمیران‌نو، یافت‌آباد، نظام‌آباد، سه‌راه آذری، خواجه‌نظام، نبرد، پاسدار گمنام، بروجردی، صد دستگاه، جشنواره، حکیمیه، نیکنام، استاد معین، وحیدیه و بریانک در تهران و نقاطی مانند وردآورد و شهرک اندیشه در اطراف تهران، از مناطق خوب و ارزان پایتخت هستند.

در این منطقه ها، می توانید خانه هایی با متری سه میلیون تومان قیمت هم پیدا کنید. البته فراموش نکنید که فقط محله و منطقه در قیمت گذاری خانه نقش ندارد. متریال به کار رفته؛ سن ساختمان، امکانات خانه و وضعیت سند ملک هم در قیمت گذاری نقش دارند.

مثلا به راحتی می توانید خانه های 20 سال ساخت در ستارخان پیدا کنید که قیمتی کمتر از دویست میلیون تومان دارند. یا در سمت کوهسار و حصارک، خانه های قولنامه ای با این قیمت پیدا می شود.

اما اگر می خواهید خانه ای نسبتا نو، در یکی از منطقه های خوب و ارزان تهران داشته باشید؛ در همان محله های آزادی، جمهوری، 17 شهریور، نواب و امیریه به دنبالش بگردید.

به عنوان توصیه پایانی، پیش از مراجعه به مشاورین املاک، حتما خودتان در اینترنت و بدون واسطه به دنبال خانه خوب و ارزان بگردید. اگر هم تجربه زیادی در خرید خانه ندارید؛ بهتر است حتما با فردی آشنا به منطقه و شرایط خانه ها به سراغ خرید خانه بروید.

نویسنده: متینه ایقائی