بهترین نقاط تهران برای خرید خانه

بهترین نقاط برای خرید خانه در تهران کجاست؟
پنجشنبه 30 فروردین / 0 / 4846

بهترین نقاط تهران برای خرید خانه

 

در مطالب قبلی به بهترین خیابان های تهران برای زندگی اشاره کردیم و گفتیم که از نظر شاخص­های توسعه یافتگی کدام محله ها بهترین شرایط زندگی در پایتخت را دارند. اما اگر شما قصد خرید خانه دارید، احتمالا بعد از دیدن قیمت خانه در این محله های خوب، از پیدا کردن آپارتمان مناسب و با قیمت خوب ناامید شده اید.

در سال گذشته، قیمت مسکن جهش عجیبی داشت و به همین خاطر خیلی از «خانه اولی ها» از خرید خانه ناامید شده اند. اگر بودجه کمی دارید و قصد دارید حتما خانه بخرید، مناطق خوب و ارزان تهران را ببینید و در این منطقه ها به دنبال خانه باشید. اما بنا به دلایل مختلفی ممکن است نخواهید در این نقاط شهر خانه بخرید.

اگر می خواهید خانه ای بخرید که در آینده هم سود داشته باشد و هم تا چند سال راحت در آن زندگی کنید، بهترین کار این است که در غرب تهران دنبال خانه بگردید. البته این نواحی به خاطر تقاضای بیشتر مردم؛ گران هستند و برای کسانی که دنبال خانه ارزان هستند مناسب نیست. اما منطقه پنج؛ همیشه یکی از پرطرفدارترین منطقه هاست و به همین خاطر در اینده هم قیمت خانه تان رشد خواهد کرد.

منطقه چهار در شرق تهران هم محل مناسبی برای خرید خانه است. البته قیمت خانه های این ناحیه هم در حدود منطقه پنج است. اما مزیت این ناحیه این است که اگر سرمایه مناسبی دارید، می توانید خانه ویلایی یا کلنگی بخرید که سرمایه گذاری بسیار مناسبی هم خواهد بود.

اگر دوست دارید در یک منطقه اصیل و مذهبی زندگی کنید که هنوز مناسبات مردم و محله مثل تهران قدیم باشد؛ بد نیست سری به منطقه 14 و یا خیابان ایران در حوالی بهارستان بزنید. با یک قیمت متوسط (به نسبت سایر مناطق تهران) می توانید خانه ای مناسب در این محله ها تهیه کنید.

اما برای خیلی از تهرانی های پر مشغله، هیچ چیز به اندازه خوش مسیر بودن و نزدیک بودن خانه به شاهراه های ارتباطی شهر مهم نیست. اما خرید خانه در میدان انقلاب، هفت تیر، بلوار کشاورز و...به خاطر گرانی برای خیلی ها ممکن نیست. خانه های جمهوری و نواب هم برایشان دوست داشتنی نیست. به خاطر همین توصیه می کنیم این افراد در خیابان آزادی و استاد معین؛ یا طرشت و بلوار تیموری به دنبال خانه بگردند.

این منطقه ها هم از بافت فرهنگی و اصیلی برخوردارند، هم دسترسی بسیار خوبی به نقاط مختلف تهران دارند و هم قیمت مناسب تری نسبت به مناطق مرکزی دیگر دارند.

اگر ماشین شخصی دارید، دلتان خانه بزرگ و نوساز می خواهد و محل کارتان به غرب تهران نزدیک است، هیچ کجا به اندازه منطقه22 برایتان مناسب نیست! برج های نوساز و شیک، منطقه ای مدرن اما دور از تهران. البته تا شهریت پیدا کردن این منطقه هنوز راه نسبتا زیادی مانده؛ اما واحدهای برج ها از صد متر شروع می شوند و با توجه به امکاناتشان قیمت های بسیار خوبی دارند.

حالا با دانستن این مطالب، به راحتی می توانید با مراجعه به بنگاه های معاملاتی و یا سایت های فروش آپارتمان، خانه ایده آلتان را پیدا کنید.

نویسنده: متینه ایقائی