راهنمای بازدید کاخ نیاوران

¬¬کاخ نیاوران به عنوان آخرین سکونت¬گاه محمدرضا پهلوی، یکی از دیدنی¬ترین کاخ موزه¬های شهر تهران است. این کاخ که در سال 1347 تکمیل شد و مورد بهره¬برداری قرار گرفت، مجموعه¬ای از چندین ساختمان است. مجموعه کاخ موزه نیاوران شامل کتابخانه اختصاصی، کاخ نیاوران ، کوشک احمدشاهی، کاخ صاحبقرانیه، موزه جهان¬نما، باغ کتیبه ها، موزه حوضخانه، موزه خودروهای کاخ نیاوران و همچنین مدرسه اختصاصی است.
سه شنبه 4 اردیبهشت / 0 / 2273

راهنمای بازدید کاخ نیاوران

 

 

 

 

 

 

کاخ نیاوران یکی از بهترین موزه‌های تهران با مساحتی در حدود 9000 متر­مربع و در قالب دو طبقه احداث شده ­است. البته این کاخ در ابتدا با هدف میزبانی مهمان‌­های سلطنتی طراحی و ساخته شد، اما در گذر زمان تغییر کاربری داده و به مکانی برای سکونت خانواده شاهنشاهی تبدیل شد.این کاخ نیز مانند کاخ سعدآباد شامل بسیاری از کاخ‌های زیباست.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال 1365 در این مجموعه به روی عموم مردم باز شد و به عنوان کاخ ­موزه در معرض بازدید قرار گرفت.

داخل کاخ نیاوران

ساعات بازدید کاخ نیاوران:

کاخ موزه‌­های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در طی روزهای هفته (شنبه تا چهارشنبه) هرکدام یک روز جهت انجام ساماندهی و بهبود سطح کیفی موزه تعطیل است. همچنین ساعات بازدید از موزه نیاوران، در دو نیمه اول و دوم سال متفاوت است. در بهار و تابستان ساعت کاری مجموعه از 9 تا 19 است، که فروش بلیط­ها تا ساعت 18 انجام می­گیرد. اما در فصل­های پاییز و زمستان ساعت کاری کمی کاهش مییابد و از ساعت 8 تا 17 است، که فروش بلیط در گیشه‌­ها تا حداکثر ساعت 16 صورت می­پذیرد.  همچنین در این لینک روزهایی که مجموعه تعطیل است، نیز اعلام شده است.

 

شنبه : موزه خودروهای اختصاصی، موزه کتابخانه اختصاصی

 یکشنبه : کوشک احمدشاهی

دوشنبه : کاخ صاحبقرانیه

 سه‌­شنبه : کاخ اختصاصی نیاوران

 چهارشنبه : موزه جهان نما

 پنج­شنبه و جمعه تمامی موزه‌­ها باز است.

دسترسی به مجموعه نیاوران:

شما می‌­توانید از هر نقطهای در تهران نزدیک­ترین ایستگاه مترو را یافته و خود را از طریق خط 1 به ایستگاه پایانی تجریش برسانید. اگر رفت و آمد با اتوبوس را ترجیح می­دهید، می­توانید سوار اتوبوس­‌های خط راه آهن-تجریش شده و در ایستگاه آخر پیاده شوید.

داخل کاخ فرح

در میدان تجریش تاکسی‌های دزاشیب و یا میدان نیاوران را سوار شده و روبروی ورودی اول موزه پیاده شوید. البته علاوه بر تاکسی می­‌توانید از اتوبوسهای خط میدان تجریش - دارآباد و بلوار صبا ازگل و میدان رسالت - میدان قدس هم استفاده کنید.

کافی شاپ کاخ نیاوران:

 کافه کارزین کاخ نیاوران واقع در مجموعه نیاوران یکی از کافه­‌هایی­ست که حتما به یک بار امتحان کردن می­ارزد. هم از محیط زیبا و کیفیت عالی خوراکی های آن لذت می­برید و هم می­توانید با تهیه بلیط از زیبایی های کاخ نیاوران دیدن کنید. کافه کارزین شعبه‌­های مختلفی در سطح شهر تهران دارد، اما شعبه نیاوران منحصر به فردترین است.

عکس کافی شاپ کاخ نیاوران

در مورد منوی غذاها تنوع بالایی دارد که همه آنها از کیفیت خوبی برخوردارند، اما به دلیل نوع فضا و بعضا شلوغی های وسط هفته پیشنهاد میشود که صبحانه صبح جمعه را برای رفتن به کافه کارزین انتخاب کنید تا هم در وقت تان صرفه‌جویی شود و هم غذای با­کیفیت تری نوش جان کنید.

 البته باید یادآور شویم که کلاس قیمتی این کافی‌شاپ بالاست و این موضوع را در حتما در نظر بگیرید. همچنین برای دوست­داران اینترنت باید اعلام کنیم که شما از وای فای رایگان نیز برخوردار خواهید بود تا بتوانید به راحتی تصاویر یادگاری­‌تان را در شبکه‌­های اجتماعی به اشتراک بگذارید.