پارک‌های نزدیک مترو

تهران تقریبا همه ساعات روز شلوغ و پرترافیک است. البته خیابان به خیابان و ساعت به ساعت اوضاع فرق می کند؛ اما در مجموع تهران و ترافیک؛ همیشه با هم به ذهن خطور می کنند. همین مشکلات رفت و آمد و اعصاب خردی های بعدش، باعث شده که خیلی ها مترو را به عنوان یک راه ارتباطی مناسب انتخاب کنند.
دوشنبه 10 اردیبهشت / 1 / 4323

پارک‌های نزدیک مترو

خوشبختانه ایستگاه های مترو هم روز به روز در حال گسترش است و رفتن به هر نقطه تهران با مترو، کار سختی نیست.
اما نداشتن ماشین شخصی هم مشکلات خودش را دارد. مثلا وقتی غروب خسته از سرکار برمی گردید؛ شاید دلتان نخواهد یک راست بروید خانه و هوس کرده اید کمی فارغ از مشکلات؛ در یک فضای تفریحی قدم بزنید. شاید هم برای جمع شدن با دوستان و آشنایانتان به دنبال مکان های تفریحی تهران هستید. اما اگر وسیله شخصی نداشته باشید، بهترین گزینه انتخاب یکی از پارک های نزدیک به ایستگاه های مترو است. در ادامه ما این بوستان ها را به شما معرفی می کنیم.


1-  پارک آب و آتش:

این پارک زیبا با فودکورت و پل طبیعت معروفش، نزدیک ایستگاه متروی حقانی قرار گرفته و یکی از بهترین انتخابها برای جمع شدن با دوستان است. از طریق پل طبیعت می توانید به پارک جنگلی طالقانی هم بروید.


2-  پارک ملت:

برای رفتن به این پارک که شاید معروف ترین پارک تهران باشد، باید از ایستگاه متروی تجریش پیاده یا با بی آرتی مسافت کوتاهی را طی کنید. انواع و اقسام تفریح ها و رستوران ها و..هم در نزدیکی این پل می توانید پیدا کنید.

 

عکس پارک شهر
3-  پارک شهر:

یک پارک بسیار زیبا و قدیمی در مرکز شهر که لابد شما هم خاطره های خوبی از آن دارید.برای رسیدن به این پارک قشنگ باید متروی حسن آباد پیاده شوید. البته اگر ایستگاه امام خمینی هم پیاده شدید، با طی کردن مسافت بیشتری به آن می رسید.


4-  پارک لاله:

این پارک برای خیلی ها نوستالژی است و اگر اطراف انقلاب کاری داشته باشید؛ هیچ جایی بهتر از پارک لاله برای وقت گذرانی پیدا نمی کنید. کافیست بعد از پیاده شدن از مترو در ایستگاه انقلاب، پیاده یا با تاکسی به این محل بروید.

پارک جمشیدیه
5-  پارک جمشیدیه:

این پارک بسیار زیبا و جنگلی، طرفداران زیادی دارد. به خاطر دسترسی سختش؛ هیچ گزینه ای به اندازه استفاده از ایستگاه متروی نوبنیاد برای رفتن به آن مناسب نیست!


6-  پارک هنرمندان:

خانه هنرمندان و محوطه اطرافش، یکی از جاذبه های تهران است. اگر شما هم عاشق وقت گذرانی در این مجموعه هستید؛ کافیست در ایستگاه متروی هفت تیر پیاده شوید.


7-  پارک جنگلی لویزان:

زرگترین فضای سبز شهر تهران با ۱۴۰۰۰۰۰  متر مربع وسعت که در سال ۱۳۴۶ ساخته شده است. پارک چندین در ورودی و خروجی دارد و درختان آن سر به فلک کشیده اند. درون پارک چندین هتل، سفره خانه، بوفه، کافی شاپ، تالار و یک مسجد وجود دارد. باغ پرندگان نیز در کنار این پارک جنگلی قرار دارد. نزدیک ترین راه پیاده شدن در ایستگاه مترو نوبنیاد است


8-  پارک چیتگر:

این پارک جذاب و خاطره انگیز که خوراک پیک نیک و دوچرخه سواریست، نزدیک ایستگاهی به همین اسم قرار دارد. البته اگر بتوانید وسایلتان را با مترو حمل کنید!


9-  پارک قیطریه:

این پارک را خیلی ها برای قرارهای دونفره و یا پیاده روی انتخاب می کنند. اگر شما هم بعد از یک روز خسته کننده هوای قدم زدن در یک پارک زیبا را دارید؛ این پارک به خاطر نزدیکی به ایستگاه متروی قیطریه یکی از بهترین گزینه هاست.

 

متینه ایغائی