بازدید رایگان از موزه‌های تهران

شهر تهران دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی می باشد. یکی از این جاذبه ها زیبا و پرطرفدار موزه های تهران است که سالانه بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب می کند. گردشگران و دوست داران موزه ها می توانند همه روزه و با پرداخت مبلغی به بازدید از این مکان های جذاب بروند و یک روز هیجان انگیز را در این فضا های تاریخی سپری کنند.
دوشنبه 17 اردیبهشت / 0 / 3708

بازدید رایگان از موزه‌های تهران

بازدید رایگان از موزه های تهران

 

موزه های تهران در روزهای مشخصی در سال و به مناسبت های مختلف رایگان می باشند و افراد می توانند بدون پرداخت وجهی از آن ها بازدید کنند. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از مناسبت هایی را که در آن ها بازدید از موزه های تهران رایگان می باشد، برای شما عنوان کنیم.

بازدید رایگان از موزه های تهران در روز جهانی جهانگردی و گردشگری:

روز جهانی جهانگردی و گردشگری یکی از روزهای است که در آن تمامی موزه های شهر تهران رایگان می باشند و افراد می توانند بدون پرداخت پول از آن ها بازدید کنند.

از موزه ها و کاخ موزه های معروف که در این روز می توان به صورت کاملا رایگان از آن ها بازدید کرد مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران می باشد که بسیار زیبا است. مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران یکی از کاخ موزه های شمال شهر تهران است که بناهای آن متعلق به دوران قاجار و پهلوی بوده و شامل کاخ نیاوران، کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، موزه کتابخانه اختصاصی، موزه خودروهای اختصاصی و باغ کتیبه ها است.

 مجموعه کاخ گلستان در مرکز شهر تهران و موزه های اطراف آن نیز در این روز رایگان می باشند.

 

بازدید رایگان از موزه‌های تهران در روز موزه:

از دیگر روزهای که دران بازدید از موزه های تهران رایگان می باشد روز موزه است. در این روز بازدید از موزه ها مجانی است و درب آن ها بر روی عموم مردم و دوست داران موزه باز می باشد.

در روز موزه شما می توانید از موزه های که در مرکز شهر قرار گرفته اند و تعداد آن ها نیز کم نمی باشد با یک برنامه ریزی درست استفاده کنید و یک خاطره به یاد ماندنی از آثار تاریخی زیبا و بی نظیر کشورمان را داشته باشید.

عکس موزه‌های تهران

بازدید رایگان از موزه های تهران در روز 21 بهمن ماه:

معمولا روز بیست و یکم بهمن ماه نیز به مناسبت پیروزی جمهوری اسلامی و گرامی داشت روز بیست و دوم بهمن موزه های سطح شهر تهران رایگان می باشند و همه افراد می توانند از این فرصت بسیار مناسب استفاده کنند و از موزه های که مورد علاقه شان می باشد بازدید کنند.

بازدید رایگان از موزه های تهران در روز کودک و نوجوان:

روز 16 مهر هر سال که روز جهانی کودک می باشد نیز برای کودکان، نوجوانان و والدین آن ها بازدید از موزه های تهران رایگان می باشد و در این روز این افراد می توانند از همه موزه های شهر تهران به صورت رایگان بازدید کنند.

بازدید رایگان از موزه های تهران برای گروه های دانشجویی و دانش آموزی:

بازدید از موزه های شهر تهران برای گروه های دانشجویی و دانش آموزی که با همراهی معلمان و اساتید آن ها انجام می پذیرد نیز به صورت رایگان می باشد. این افراد می توانند با هماهنگی قبلی با بخش مدیریت موزه ها بازدید را به صورت کاملا رایگان انجام دهند.

عکس موزۀ پول

بازدید رایگان از موزه های تهران برای بازنشستگان:

بازدید از موزه های تهران برای افراد بالای 70 سال و بازنشستگان نیز رایگان می باشد. این افراد می توانند با ارائه مدرکی معتبر دال بر بازنشستگی و یا سن بالای خود از این امکانات کمال استفاده را ببرند و از دیدن موزه های زیبای تهران به صورت رایگان لذت ببرند.