مکان های مناسب برای چادر زدن در تهران

تهران یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای کشور است که سالانه به علت داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیاد خود گردشگران فراوانی را به خود جلب می کند.
سه شنبه 18 اردیبهشت / 5 / 12393

مکان های مناسب برای چادر زدن در تهران

مکان های مناسب برای چادر زدن در تهران

تهران یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای کشور است که سالانه به علت داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیاد خود گردشگران فراوانی را به خود جلب می کند. اکثر گردشگران و مسافران داخلی به دلایل مختلفی چون گرانی هتل ها، استفاده از طبیعت و دوری از چهار دیواری خود سعی می کنند تا در سفر خود از چادر زدن در تهران استفاده کنند و حداکثر استفاده را از طبیعت و زمان خود ببرند.

چادر زدن در تهران شرایطی دارد و مکان های هستند که هم زیبا بوده و هم امکان آن وجود داردکه برای استراحت در آنجا از چادر استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از نقاطی را که در شهر تهران و یا اطراف آن قابلیت نصب چادر دارند برای شما نام ببریم و در مورد آن ها بیشتر توضیح دهیم.

چادر زدن در تهران و پارک جنگلی چیتگر:

پارک زیبا و وسیع چیتگر در غرب شهر تهران واقع می باشد و محل بسیار مناسبی برای گردشگری و یا حتی چادر زدن خانواده ها می باشد. در این پارک تمامی امکاناتی که برای اسکان چند روزه لازم باشد مهیا است و شما می توانید در آلاچیق هایی که برای اسکان و چادر زدن در تهران برای مسافران تعبیه شده است، استفاده کنید. علاوه بر امکانات زیستی، این پارک دارای انواع تفریحات جذاب و پر هیجان می باشد. از امکانات تفریحی این پارک می توان به پیست دوچرخه سواری جالب، پیست اسکیت بورد و فضایی بسیار مناسب برای پیاده روی اشاره کرد.

 

مکان های مناسب برای چادر زدن در تهران

 

چادر زدن در تهران و دریاچه چیتگر:

در کنار پارک چیتگر دریاچه ای به همین نام وجود دارد که در این مکان نیز مسافران و گردشگران می توانند در محیطی آرام و دلنشین چادر خود را برپا کنند و از فضای خنک و زیبای آن کمال استفاده را ببرند. در اطراف دریاچه شما می توانید رستوران های مختلف، شهربازی و تمامی امکانات مورد نیاز خود را بیابید. یکی از زیبایی های این دریاچه استفاده از ورزش های آبی در آن است ورزش های که بسیار پرطرفدار و هیجان انگیز می باشند. چشم‌ انداز دریاچه چیتگر و پرندگان مهاجری که به این دریاچه منتقل شده‌اند زیبایی‌های یک شب چادر زدن در تهران در پارک چیتگر را تکمیل می کنند.

چادر زدن در تهران و پارک جمشیدیه:

این پارک از پارک های بسیار قدیمی و زیبای شهر تهران می باشد که در شمالی ترین نقطه شهر واقع شده است. پارک جمشیدیه به علت زیبای و داشتن امکانات مورد نیاز مسافران هر ساله شاهد اتراق و چادر زدن بسیاری از هموطنان و گردشگران می باشد. این پارک یکی از راه های ورود و کوهپیمایی در کوه های شمال تهران است و برای کوهنوردی بسیار مناسب می باشد.

 

مکان های مناسب برای چادر زدن در تهران

 

چادر زدن در تهران و پارک جنگلی سرخه حصار:

پارک سرخه حصار در شرق شهر تهران قرار گرفته است و دقیقا در سر راه عبوری مسافران می باشد و مسافران و گردشگران می توانند به راحتی در این پارک و محل هایی در آن که برای چادر زدن تعبیه شده است اتراق و برای استراحت چادر بزنند. در این پارک نیز تمامی امکانات برای مسافران مهیا می باشد.

 

مکان های مناسب برای چادر زدن در تهران

 

چادر زدن در تهران و امامزاده داوود:

جاده امام زاده داوود و اطراف این امامزاده یکی دیگر از محل های خوش آب و هوا برای چادر زدن در تهران و استراحت یکی دو روزه در این شهر می باشد. بقعه این امام زاده در دوران قاجار ساخته شده است و چند روستا نیز در اطراف آن وجود دارد. این امام زاده در قسمت شمال غرب تهران و در منطقه کن قرار گرفته است.

برای چادر زدن در این منطقه می توانید در کنار رودخانه سولقان چادر خود را بر پا کنید و از آب و هوای عالی منطقه نهایت استفاده را ببرید. این منطقه برای چادر زدن در تابستان بسیار مناسب می باشد و در روزهای تعطیل که این منطقه شلوغ می شود نیز می توانید در پشت امام زاده چادر خود را بر پا کنید.

چادر زدن در تهران و سد طالقان:

در اطراف تهران نیز مکان های بسیار زیبایی برای استراحت و چادر زدن وجود دارد. منطقه خوش آب و هوای طالقان و سد آن یکی از این مکان های اطراف تهران است که شما می توانید در آنجا چادر خود را برپا کنید و به استراحت بپردازید. طالقان در 120 کیلومتری تهران قرار گرفته و دارای طبیعت بکر با قله های مرتفع و محیطی کاملا کوهستانی و زیبا می باشد.