سی و یکمین دوره  نمایشگاه بین المللی کتاب مصلی تهران 97

نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین رویداد های فرهنگی ایران است که از سال 1366 اردیبهشت هر سال توسط موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، برگزار می شود. سی و یکمین دوره این نمایشگاه برخلاف دو سال گذشته که از مصلی امام خمینی (ره) به شهر آفتاب منتقل شده بود، باز هم به مصلی بازگشت .
چهارشنبه 19 اردیبهشت / 0 / 2460

سی و یکمین دوره  نمایشگاه بین المللی کتاب مصلی تهران 97

 

تاریخ مراجعه به نمایشگاه

از چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه (05/02/2018) شروع و تا شنبه 22 اردیبهشت (05/12/2018) ادامه دارد.

 

نمایشگاه کتاب تهران کجاست؟

آدرس: تهران: خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای بزرگ امام خمینی (ره)

تلفن تماس: 021-88531000

از آنجایی که مصلی تهران در محدوده طرح زوج وفرد قرار دارد پیشنهاد می‌کنیم از حمل نقل عمومی استفاده کنید. (البته در ایام تعطیل و بعد از ساعت 19 هر روز طرح برداشته می‌شود.)

 

 

عکس نمایشگاه کتاب در مجموعۀ مصلی تهران

 

چطور با وسایل نقلیه عمومی به مصلی امام خمینی(ره) برویم؟

مترو: از طریق ایستگاه متروی مصلی امام خمینی (ره) بر روی خط یک( قرمز)، نزدیک به درب ورودی 18 و19 نمایشگاه (درب های شمالی) و ایستگاه متروی  شهید بهشتی محل تقاطع دو خط یک و سه(آبی کم رنگ) نزدیک درب ورودی 3 نمایشگاه (یکی از 3 درب جنوبی) می‌توانید وارد نمایشگاه شوید.

 

نقشه مترو تهران جدید برای رفتن به مصلی

 

توصیه میکنیم برای صرفه‌جویی در زمان از قطارهای خط یک (قرمز- تجریش کهریزک) به علت سرعت بیشتر و زیادتر بودن قطارها نسبت به خط 3 استفاده کنید.

در صورت پیاده شدن در ایستگاه متروی بهشتی، شما در درب‌های جنوبی نمایشگاه قرار دارید، با استفاده از ون‌های داخلی می توانید خود را به مرکز نمایشگاه برسانید.

ایستگاه مترو مصلی در ضلع شمالی قرار گرفته و در صورت پیاده شدن در این ایستگاه با کمی پیاده روی به سالن ناشران عمومی (سالن A)  خواهید رسید (روبروی ایستگاه غرفه  اطلاعات نمایشگاه قرار دارد که پیشنهاد میکنیم برای صرفه جویی در وقت ، نقشه نمایشگاه را دریافت کرده و درباره کتاب ها و غرفه های مورد نظرتان اطلاعات کسب کنید.)

 

محل ایستگاه اتوبوس نمایشگاه کتاب تهران

 

اتوبوس:  ایستگاه‌های: ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر، ایستگاه ونک و خاوران، اتوبوس های مستقیم به مصلی را دارند که میتوانید نزدیک ترین را انتخاب کنید.

تنها پایانه اتوبوسرانی نمایشگاه در ضلع جنوب غربی و در کنار درب ورودی 1 نمایشگاه قرار گرفته که باز هم به علت فاصله از غرفه‌ها، ون‌های داخلی شما را به سمت مرکز خواهند برد.

تاکسی:  تاکسی‌ها یا ون‌های میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب می‌روند.

یکی از پایانه‌های تاکسیرانی در نزدیکی درب ورودی15 می‌باشد که در ضلغ شرقی نمایشگاه قرار گرفته ونزدیک‌ترین سالن به شما، سالن A (ناشران عمومی) و سالن B (سالن وبازار بین المللی) است

پایانه دیگر، جلوتر از درب 3 و در ضلع جنوبی نمایشگاه قرار گرفته است که در صورت استفاده از ون‌ها ظرف کمتر از 5 دقیقه به مرکز نمایشگاه خواهید رسید. (در صورت درخواست شما، ون ها در هر جایی بخواهید شما را پساده خواهند کرد.)

برای بازگشت از طریق حمل ونقل عمومی توصیه میکنیم بعد از کسب اطلاعات(از روی نقشه یا غرفه های اطلاعات) از نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس، مترو وتاکسی استفاده کنید.

 

چطور با وسیله نقلیه شخصی به نمایشگاه کتاب بروم ؟

با توجه به مبداتان نزدیک ترین اتوبان را انتخاب کنید.

از سمت شرق:

بزرگراه رسالت ، انتهای غربی بزرگراه، مصلی امام خمینی (ره).

 توجه کنید که بعد از تقاطع اتوبان نواب به حکیم،  وارد محدوده زوج وفرد می شوید.
 

از سمت جنوب:

اتوبان شهید تندگویان - شهید چراغی، اتوبان نواب، بزرگراه حکیم، اتوبان حکیم شرق شده،  تونل رسالت، مصلی امام خمینی (ره).

از سمت غرب:

میدان آزادی، اتوبان جناح شده ، بزرگراه حکیم، حکیم شرق ، بزرگراه حکیم ، تونل رسالت، مصلی امام خمینی (ره).

 

نقشه نمایشگاه کتاب را از کجا بگیرم؟

پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از اتلاف وقت به محض ورود به یکی از غرفه های اطلاعات مراجعه کرده و نقشه نمایشگاه را بگیرید و یا عکس پایین را ذخیره کنید.

 

نقشه جدید نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی

 

 غرفه های اطلاعات کجا هستند؟

در نزدیکی تمام درب های ورودی، غرفه های اطلاعات را میتوانید ببینید.

در صورت تمایل میتوانید با گفتن نام دقیق کتاب مورد نظرتان به اطلاعات،  از آدرس ونام انتشاراتی که میتوانید کتاب را تهیه کنید مطلع شده و دقیقا به این غرفه ها مراجعه کنید.

 

پرفروش ترین وشلوغ ترین غرفه های نمایشگاه کدام اند؟

ناشران آموزشی:

کتاب های کنکوری و تیزهوشانی هم چنین کتاب های زبان انگلیسی را می توانید از این غرفه ها بخرید.

سه سالن بزرگ (E1, E2, E3) در اختیار غرفه های آموزشی قرار گرفته که  همگی در ضلع شمال غربی نمایشگاه قرار گرفته اند.

در صورت تمایل به بازدید، این غرفه ها به ورودی های شمالی شامل: 17، 18 (ورودی ایستگاه مصلی امام خمینی)، 19و20 نزدیک هستند.

ناشران دانشگاهی:

غرفه های ناشران دانشگاهی عرضه کننده کتاب های تخصصی دانشجویان هستند که در ضلع جنوب شرقی نمایشگاه قرار گرفته و به ترتیب نزدیکترین، به ورودی های 6، 4، 3(ایستگاه مترو شهید بهشتی وپایانه تاکسیرانی)و 1 (پایانه اتوبوسرانی) هستند.

 

استراحتگاه و غرفه های مواد غذایی کجا هستند؟

تنها استراحتگاه نمایشگاه در سالن A (سالن ناشران عمومی) قرار گرفته است ، در صورت تمایل و عدم دسترسی به استراحتگاه می توانید از فضای سبز و صندلی‌ها هم برای استراحت‌های کوتاه استفاده کنید.

غرفه های مواد غذایی مثل آبمیوه، تنقلات، فست‌فودها و... را در نزدیکی تمام درب‌های ورودی جز درب 1 و3 می‌توانید پیدا کنید؛

 یک غرفه هم در مرکز نمایشگاه، بین ناشران آموزشی وکودک قرار گرفته است.

آیا کتاب خریدن از نمایشگاه کتاب به صرفه‌تر است؟

یکی از مزیت‌های نمایشگاه کتاب، تنوع بسیار بالای ناشران است؛ شما می توانید با یک لیست بلند بالا به نمایشگاه بروید و خیالتان از بابت پیدا کردن کتاب موزد نظرتان راحت باشد.

قیمت‌ها در نمایشگاه چقدر تخفیف دارند؟

شما می‌توانید از غرفه‌ها بدون بن انتظار تخفیف تقریبا 40 درصد به پایین را داشته باشید.

 

چطور از بن کارت دانشجویی‌ام استفاده کنم؟

  بن کارت دانشجویی ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و طلاب است و به افراد عادی تعلق نمی‌گیرد.

در صورتی که قبلا بن کتاب را تهیه کرده باشید با توجه به نوع بن کارت (فیزیکی، کارت ملی هوشمند وNFC)  از شعب بانک شهر راهنمایی بخواهید.

 

شعبه‌های بانک شهر در نمایشگاه کجا هستند؟

شعبه های بانک شهر داخل تمامی سالن‌های نمایشگاه قرار گرفته‌اند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اصلی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران  مراجعه فرمایید.

 

نویسنده:  زینب عزیزی