در تهران کجا برویم

تهران یکی بزرگ ترین و زیباترین شهر های ایران می باشد. این شهر دارای مناطق گردشگری بسیار زیادی است که افراد مختلف می توانند زمان های بیکاری و یا روزهای تعطیل خود را با بازدید از آن ها سپری کنند. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از مکان های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم
سه شنبه 25 اردیبهشت / 0 / 256

در تهران کجا برویم

در تهران کجا برویم

تهران یکی بزرگ ترین و زیباترین شهر های ایران می باشد. این شهر دارای مناطق گردشگری بسیار زیادی است که افراد مختلف می توانند زمان های بیکاری و یا روزهای تعطیل خود را با بازدید از آن ها سپری کنند.

در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از مکان های گردشگری این شهر را به شما معرفی کنیم.

مناطق گردشگری تهران و بوستان نوروز

بوستان نوروز یکی از زیباترین بوستان های تهران می باشد که در اراضی عباس آباد قرار گرفته است. این بوستان برای کشور هایی که جشن نوروز برگزار می کنند جای بسیار مناسبی است تا آداب و فرهنگ خود را به ایرانیان ارائه کنند.

در بوستان نوروز یک دریاچه حدودا دوازده هزار متر مربعی وجود دارد که به سبک دریاچه خزر ساخته شده است و بسیار زیبا و دیدنی می باشد. از دیگر امکانات این بوستان می توان به باغ گل بزرگ، اسمان نما، اسکیت پارک و پارک دوستدار کودک اشاره کرد

 

نمای داخلی بوستان نوروز

مناطق گردشگری تهران و باغ پرندگان

باغ پرندگان تهران بزرگترین باغ پرندگان کشور می باشد که در شمال شرق این شهر ساخته شده است. این باغ وسعتی بیش از ۸۴ هکتار دارد که شما می توانید در آن انواع پرندگان را مشاهده کنید و از بازدید خود لذت ببرید.

این باغ دارای دو فاز می باشد که در فاز دو آن شما می توانید پرندگان شکاری، انواع باغ های ایرانی، باغ گیاه شناسی و پرندگان دشت چر را مشاهده کنید. در مجموعه باغ پرندگان آبزی، بیش از 200 گونه پرنده را وجود خواهد داشت و در مجموع 180 هزار پرنده در این پنج هکتار در معرض دید شهروندان قرار خواهند گرفت.

 

نمای داخلی بوستان نوروز

مناطق گردشگری تهران و بوستان مینیاتوری

این بوستان در سال ۹۲ و در منطقه هشت به بهره برداری رسیده است. در این بوستان زیبا که از مناطق گردشگری و بسیار زیبا می باشد، شما می توانید ماکت های مینیاتوری و کوچک را از آثار تاریخی دنیا را مشاهده کنید.

این آثار عموما در فهرست سازمان یونسکو ثبت شده اند و دارای جذابیت های خاصی می باشد. مساحت بوستان مینیاتوری در حدود 3 هکتار است که از جنوب به خیابان جانبازان غربی، از غرب به خیابان کرمان و از شرق به اتوبان امام ‌علی (ع) منتهی می‌شود.

 در بوستان مینیاتوری شما می توانید آثاری چون ماکت تخت جمشید، ماکت چغازنبیل، ماکت میدان نقش جهان اصفهان، پاسارگاد، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کلیساهای ارامنه، کوه کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی، بازار تبریز و آبشار های شوشتر را ببینید.

مناطق گردشگری تهران و آبشار تهران

آبشار تهران از دیگر مناطق گردشگری شهر تهران می باشد که در انتهای اتوبان همت و در بالای شهرک شهید باقری در دامنه کوه های البرز قرار گرفته است. در راه رسیدن به این آبشار زیبا می بایست مسیری را طی کنید که از پله های مختلفی تشکیل شده است.

این آبشار به گونه ای ساخته شده است که یک دید کامل و زیبا به شهر تهران دارد و علاوه بر مناطق بکر و زیبای اطراف آن می توانید از آبشار ایجاد شده در ارتفاعات نیز لذت ببرید.

وقتی در کنار بالاترین نقطه آبشار تهران می ایستید می توانید هشت برکه کوچک و بزرگ را ببینید که در ارتفاعات مختلف ساخته شده اند. سه برکه اول کوچک هستند و برکه های بعدی کمی بزرگ تر می شوند اما آنچه در تمام این 8 برکه دیده می شود این است که همگی به شکل استخرهای بزرگ و زیبا ساخته شده اند و هر برکه به وسیله گیاهان مختلفی چون نیلوفرهای آبی، گل های صورتی، انواع کاکتوس ها و درختان بلوط و موگو احاطه شده که فضاهای زیبایی را به وجود آورده است.

 

نمای داخلی بوستان مینیاتور

مناطق گردشگری تهران و باغ ایرانی

باغ ایرانی در منطقه ۳ و در خیابان شیخ بهایی و با وسعت حدود ۴ هکتار ساخته شده است. این بوستان دارای بیش از ۲ هکتار فضای سبز می باشد و دارای انواع گونه های گیاهی چون برگ نو، برگ بو، زرشک، شیر خشت، مورد، پیراکانتا، انواع رز و نسترن و بوته های فصلی و دایمی می باشد.

در این بوستان امکاناتی چون رستوران و چایخانه، باغ راه چنارستان، ابنما های اصلی و ۶ ابنمای مجزای کناری، کتابخانه عمومی، زمین بازی کودکان، زمین ورزشی رو باز و زمین ورزش بزرگسالان نیز وجود دارد.

 

نمای داخلی باغ ایرانی

 

چکیده: تهران یکی از زیباترین شهر های ایران است که گردشگران می توانند زمان زیادی را جهت بازدید از نقاط گردشگری آن صرف کنند. در تهران انواع بوستان ها و پارک ها و مناطق طبیعی پذیرای گردشگران هستند.

کلمه کلیدی اصلی: تهران

کلمات کلیدی: مکان های گردشگری تهران- مناطق گردشگری تهران- آبشار تهران- باغ پرندگان تهران- زیباترین شهرهای ایران