ثبت نام وام ازدواج

در طول زندگی هر فرد برهه های متفاوتی طی می شود که هر کدام دارای اهمیت خاصی است. ازدواج و تشکیل خانواده نیز یکی از همین دوران طلایی است که باید از سر گذرانده شود
چهارشنبه 26 اردیبهشت / 8 / 1278

ثبت نام وام ازدواج

ثبت نام وام ازدواج

در طول زندگی هر فرد برهه های متفاوتی طی می شود که هر کدام دارای اهمیت خاصی است. ازدواج و تشکیل خانواده نیز یکی از همین دوران طلایی است که باید از سر گذرانده شود. جوانان بسیاری سالانه برای تهیه خرج و مخارج عروسی خود مجبور به صرفه جویی و کار بیشتر هستند با بوجود آمدن قانون های مفید بانکی دولت با برنامه ریزی و در نظر گرفتن بودجه ای معقول به پرداخت وام هایی با بهره ی کم و یا بی بهره به زوج های جوان می پردازد. انجام یک قدم مهم در زندگی هر شخص بواسطه ی برنامه ریزی و داشتن هدف صورت خواهد گرفت، ازدواج در هر سنی چندین فاکتور را در بر می گیرد و یکی از آن ها پشتوانه ی مالی است. وام ها چرخ دنده های زندگی هر زوج نوپایی هستند که تا چند سال باید با آن ها سر کرد بعلاوه وجود اینگونه کمک های مالی از سمت بانک و دولت دلگرمی مشخصی را برای آینده ایجاد می کند.

 

ثبت نام وام ازدواج

برای ثبت وام های ازدواج در سال های قبل پروسه ی طولانی و زحمت آوری پیش بینی شده بود اما با یک برنامه ی دقیق تر از سمت بانک های مبدا این زمان و مراحل در کمترین زمان ممکن به نتیجه می رسید. سقف وام ازدواج برای هر یک از زوجین ده میلیون تومان مشخص شده که در دوره ای چهار ساله از سمت بانک مرکزی به موسسات و بانک های ذی ربط باز پس گیری می شود. بانک مرکزی ایران با تهیه ی قانوی مدون سعی دارد در پایان هر ماه کمترین میزان از زوجین در صف انتظار برای گرفتن وام ازدواج باشند. اولین و اصلی ترین فاکتور در ثبت نام وام ازدواج ملیت و تا بعیت ایرانی است در گام بعدی وارد شدن به سایت مبدا بانک مرکزی به نشانی www.ve.cbi.ir و پر کردن فرم های مربوطه است، سپس با در دست داشتن کد رهگیری خود می توانید با مراجعه به سايت پس از تعیین شعبه مدارک لازم را کامل نموده این پروسه حداکثر دوازده روز کاری زمان لازم دارد. در صورتی که در تاریخ مقرر به بانک مشخص شده مراجعه نکنید اطلاعات ثبتی شما حذف می شود.

بانک ملت نیز یکی دیگر از بانک های مبدا در وام ازدواج شناخته می شود که با باز پس گیری سه ساله امکان خرید جهیزیه و تهیه مسکن را فراهم می آورد، در گام نخست باید یک معرفی نامه از بانک مرکزی همراه تقاضای کتبی خود را به بانک ملت بسپارید، در گام های بعدی درخواست متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد، با اخذ وثیقه و تضمین مورد قبول بانک یک گام به گرفتن وام خود نزدیک می شوید و بعد از آن قراردادی بین  شما و قرض الحسنه به انجام می رسد تا بتوانید وام را دریافت کنید.

 

بانک رفاه کارگران با مصوبه از طرف بانک مرکزی وام ازدواجی چهارساله را به زوجین اعطا می کند، در قدم اول با ثبت نام در سایت بانک رفاه کارگران و فرستادن مدارک درج شده در سایت پروسه ی وام شما به جریان خواهد افتاد، پس از آن درخواستی کتبی همراه با مدارک شناسایی زوجین به بانک داده می شود، یک گواهی اشتغال بکار از سمت زوجین برای اعطای تسهیلات و تعیین میزان حقوق لازم و ضروری است، اگر قصد تهیه مسکن را با این وام دارید تصویر برگه ی اجاره نامه رسمی نیز مورد نیاز است، در این وام شما به یک ضامن نیز نیاز دارید که باید با مدارک شناسایی به بانک مراجعه کند تا در ادامه زوجین بتوانند وام خود را دریافت کنند.

 

ثبت نام وام ازدواج

بانک مسکن در بخش تسهیلات ازدواج خود مدارکی از قبیل اصل و تصویرشناسنامه و کارت ملی متقاضی، وجود یک ضامن به همراه مدارک شناسایی، عقدنامه زوجین، گواهی درآمد متقاضی وام که مقبول بانک باشد، فرم درخواست کتبی تکمیل و امضاء شده توسط متقاضی. همچنین بانک مسکن چند مورد قانون هم برای اعطای این وام به زوجین دارد از جمله: عدم وجود چک برگشتی و بدهی سررسید شده در سیستم بانکی، تحویل به موقع مدارک در زمان تعیین شده، البته متقاضی فقط می توانند از این تسهیلات استفاده کنند کهدر سال وقوع عقد و سال بعد از وقوع عقد اقدام به اخد وام کنند.

بانک ملی از قدیمی ترین بانک های کشور در بخش وام های قرض الحسنه ی خود اولویت را با کسانی می دانند که بیش از یک سال سابقه ی افتتاح حساب دارند، همچنین متقاضی باید مقیم محل در محدوده ی شعبه ی بانک باشد. سن متقاضی هجده سال کامل است و مدت باز پرداخت وام ازدواج بانک ملی سی و شش ماهه است.

بانک صادرات ایران وامی بدون سود ولی با کارمزد سالیانه را به عنوان وام ازدواج در نظر گرفته و پس از ثبت در سامانه ی بانک مرکزی در مدت سه سال بازپرداخت آن صورت می گیرد.