سفری آسان و دلچسب با قطارهای حومه ای تهران-قم

با توجه به گسترش شهرنشینی و افزایش ترافیک مناطق پرتراکم، مسئله تردد آسان در کمترین زمان و صرف هزینه مناسب از دغدغه های مردم کلان شهر هاست. با استفاده از قطارهای حومه ای تهران-قم می توانید سفری بین شهری و آسان و بدون دغدغه را تجربه کنید
جمعه 28 اردیبهشت / 0 / 758

سفری آسان و دلچسب با قطارهای حومه ای تهران-قم

سفری آسان و دلچسب با قطارهای حومه ای تهران-قم

با توجه به گسترش شهرنشینی و افزایش ترافیک مناطق پرتراکم، مسئله تردد آسان در کمترین زمان و صرف هزینه مناسب از دغدغه های مردم کلان شهر هاست. با استفاده از قطارهای حومه ای تهران-قم می توانید سفری بین شهری و آسان و بدون دغدغه را تجربه کنید.

 

قطارهای حومه ای تهران-قم

خطوط ریلی کشور و پایتخت

خطوط ریلی راه آهن هم اکنون در همه شهرهای ایران به غیر از استان های خراسان جنوبی و شمالی، همدان، ایلام و کرمانشاه، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، کردستان، گیلان، کردستان و اردبیل به طول 11 هزار کیلومتر خط آهن سراسری وجود دارد که از این میزان بیشترین خطوط ریلی راه آهن از تهران به سمت شهرهای مختلف کشور می باشد. تقسیمات منطقه ای شبکه ریلی راه آهن از نقطه نظر نحوه مدیریت، تعمیرات و نگهداری از خطوط ریلی به 19 منطقه جغرافیایی تقسیم بندی شده اند.

ایستگاه های فروش بلیط قطار های مسافری راه آهن در 1300 مرکز در سراسر کشور مشغول به فعالیت می باشند. سیستم حمل و نقل قطار های حومه ای از جمله سرویس های جدید و نوین بوده که به وسیله خطوط ریلی آماده به فعالیت و خدمت رسانی در کنار قطار های برون شهری و درون شهری (مترو) می باشند.

 

با قطار های حومه ای ارزان و در آرامش تردد کنید

قطار های حومه ای با کاهش حجم تردد در سطح شهر، کاهش میزان آلودگی و همچنین سرعت و نرخ مطلوب از جمله سیستم های حمل و نقل جدید و محبوب می باشند.

خیلی از افراد ترجیح می دهند از قطار های بین شهری برای تردد استفاده کنند. سفر با قطارهای بین شهری علاوه بر جذابیت های خاصی که دارد، ارزان تر، مطمئن تر و راحت تر است. قطار های حومه ای و یا در اصطلاح بین شهری از سرویس های حمل و نقل سبک و سریع محسوب می شوند که در بین مراکز شهر های مختلف در تردد هستند. سرویس حمل و نقل قطار های حومه ای در شعاع 100 کیلومتری کلان شهر ها و شهرستان های نزدیک به آن مورد استفاده قرار می گیرد. به جهت سرعت بالا، امنیت و راحتی و همچنین توقف کمتر در بین ایستگاه های مختلف، این قطار ها بسیار مورد توجه کسانی است که به واسطه شغلشان در رفت و آمد هستند و یا کسانی که به واسطه خرید، نیاز به پزشک و همچنین سفرهای زیارتی، می خواهند بدون توقف در شهر به خانه برگردند. شعاع حرکتی قطار های حومه ای تا 200 کیلومتر و حداکثر مدت زمان سفر تا 2 ساعت می باشد.

 

 

قطارهای حومه ای تهران-قم

 

در کوتاه ترین زمان ممکن با قطار های حومه ای تهران -قم

سفر با قطارهای حومه ای تهران-قم به سبب نزدیکی با کلان شهر تهران برای کسانی که می خواهند سفری زیارتی در زمانی کوتاه داشته باشند. بسیار مناسب و ایده آل است. قطارهای حومه ای تهران-قم با فضایی بزرگ تر، سرعت بالای حداکثر 160 کیلومتر بر ساعت و همچنین حرکت در زمان های مشخص آماده خدمت رسانی به مسافرین محترم می باشد.

خطوط قطار های حومه ای تهران در 5 مسیر مختلف آماده خدمت رسانی است:

تهران-پرند

تهران-پیشوا

تهران-قم، جمکران

تهران-کرج، هشتگرد

تهران-کرج، هشتگرد، قزوین

ایستگاه های توقف قطارهای حومه ای تهران-قم به قرار زیر است:

تهران-تپه سفید-اسلام شهر، که از اسلام شهر با دو انشعاب جداگانه در ایستگاه های قم و جمکران توقف دارند.

ویژگی های سفر با قطارهای حومه ای تهران-قم

به طور کلی و استاندارد قطار های حومه ای از دو نوع ریل باس و قطار با واگن های دو طبقه می باشند. که نسبت به اتوبوس و مترو دارای فضایی بزرگتر و صندلی های راحت تری می باشند. به علت جدید بودن این نوع خدمات حمل و نقل و کمبود قطار های ناوگان ریل باس از 5 سازمان قطار همچون موارد زیر استفاده می شود:

-ریل باس های خود کشش

-ترن ست های خودکشش

-واگن های دو طبقه چینی و مترویی

-واگن های درجه 2 آلمانی قدیمی 96 صندلی

-واگن های درجه 2 آلمانی قدیمی 70 صندلی

قطارهای حومه ای تهران-قم از نوع قطار های خود کشش یا ترن ست و دو طبقه جدید 108 نفری می باشد.

از جمله ویژگی های قطارهای حومه ای تهران-قم داشتن صندلی های ویژه اتوبوسی و شبیه صندلی هواپیما می باشد. واگن های ترن ست کاملا در برابر ورود گرد و غبار و نزولات جوی مقاوم هستند. قطار های تهران-قم دارای سیستم های صوتی و تصویری در هر واگن و خدمات مناسب از جمله سرویس پذیرایی مناسب برای رفاه حال مسافرین می باشد.

از دیگر نوع واگن های استفاده شده در مسیر تهران –قم واگن های دو طبقه جدید چینی با ظرفیت 108 نفر می باشد. این واگن ها دارای سیستم تهویه مطبوع، سیستم گرمایش با المنت برقی و سیستم قلاب اتوماتیک هستند که از میزان شدت ضربه در مواقع حرکت و توقف قطار جلوگیری می نمایند. تمامی شیشه ها دو جداره و عایق رطوبت و صدا می باشند.

قطارهای حومه ای تهران-قم

چکیده: قطارهای حومه ای تهران-قم سفری امن، راحت و سریع می باش. قطارهای حومه ای تهران-قم با واگن های جدید و ارائه خدمات بسیار آماده خدمت رسانی به مسافرین عزیز است.

کلمه کلیدی اصلی: قطارهای حومه ای تهران-قم

کلمات کلیدی: قطار برون شهری،قطار های حومه ای،قطار،قطار تهران-قم،قطار درون شهری