رویای بازگشت به گذشته را در رستوران های خیابان سی تیر تجربه کنید

در فضا و محیط امروزی که همه چیز رنگ و بوی مدرنیته و نوآوری دارد وجود فضاهای سنتی و نوستالژی حس خوبی را برای انسان تداعی می کند. اگر از پیاده روی و شکم گردی در خیابان های قدیمی لذت می برید خیابان و رستوران های خیابان سی تیر انتخاب مناسبی می باشد.
شنبه 12 خرداد / 1 / 1467

رویای بازگشت به گذشته را در رستوران های خیابان سی تیر تجربه کنید

رویای بازگشت به گذشته را در رستوران های خیابان سی تیر تجربه کنید

در فضا و محیط امروزی که همه چیز رنگ و بوی مدرنیته و نوآوری دارد وجود فضاهای سنتی و نوستالژی حس خوبی را برای انسان تداعی می کند. اگر از پیاده روی و شکم گردی در خیابان های قدیمی لذت می برید خیابان و رستوران های خیابان سی تیر انتخاب مناسبی می باشد.

تهران گردی

خیابان سی تیر کجاست

خیابان سی تیر از قدیمی ترین خیابان های تهران قدیم می باشد که در منطقه 12 واقع می باشد. موقعیت جغرافیایی خیابان سی تیر به خیابان های امام خمینی و تقاطع خیابان جمهوری و خیابان میرزا کوچک خان محدود می شود. خیابان سی تیر به سبب ویژگی های خاصی که دارد در جذب توریست و گردشگر بسیار تاثیر گذار می باشد. این خیابان قدیمی و اصیل در گذشته دارای نام هایی همچون: خیابان مریض خانه، خیابان قوام السلطنه، خیابان ادیان و در آخر سی تیر بوده است. از جمله علل شهرت این خیابان قدیمی و مشهور وجود ابنیه تاریخی و موزه های بسیار در آن می باشد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-موزه ایران باستان؛ در ابتدای خیابان سی تیر واقع شده است

-موزه آبگینه و سفال

-مدرسه و آتشکده فیروز بهرام

-کلیسای انجیلی

-کنیسه حییم

-موزه علوم و فناوری ایران

-کتابخانه و موزه ملی ملک

-بنیاد سینمایی فارابی

-هنرستان صنعتی تهران

تهرانگردی

پدیده نوظهور رستوران های خیابان سی تیر

از دیگر علل محبوبیت این روزهای خیابان سی تیر نیز می توان به وجود پدیده های نوظهور و محبوب رستوران های خیابان سی تیر اشاره کرد که طرفداران بسیاری داشته و موجب جذب توریست و گردشگران و همچنین شناساندن هرچه بیشتر موزه های فرهنگ و هنر و ابنیه تاریخی این خیابان نیز گشته است. ایده ظهور رستوران های خیابان سی تیر در سال 95 و همزمان با سنگ فرش شدن این خیابان آغاز شد. با ظهور رستوران های سیار کافه های غذاهای خیابانی، خیابان سی تیر تبدیل به یکی از خیابان های محبوب پایتخت شده و در جذب خانواده های تهرانی و همچنین گردشگران داخلی و خارجی موثر شده است. در حال حاضر رستوران های خیابان سی تیر با ارائه انواع غذاهای ایرانی، فست فود، غذاهای بین المللی، کباب ها و همچنین فروش انواع نوشیدنی از چای و قهوه گرفته تا موهیتو تبدیل به اولین و تنهاترین رستوران خیابانی و یا در اصلاح استریت فود در تهران تبدیل گشته است. رستوران های خیابان سی تیر در کنار حال و هوای قدیمی و سنتی این خیابان که وجود بناهای مهم و تاریخی به آن حس نوستالژیک بخشیده است، موجب شده تا در کنار قدم زدن بر سنگ فرش های زیبا و بازدید از ابنیه تاریخی بتوانید اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری نمایید.

تهرانگردی

چگونه به رستوران های خیابان سی تیر برویم

راه های دسترسی به رستوران های خیابان سی تیر بسیار آسان بوده و شما می توانید در هر زمانی که خواستید به این خیابان خوشمزه مراجعه کنید چرا که محبوبیت رستوران های خیابان سی تیر موجب گشته تا این رستوران ها از ساعت 10 صبح تا پاسی از شب مشغول فعالیت و خدمت رسانی باشند. برای رسیدن به رستوران های خیابان سی تیر در صورت تردد با ماشین شخصی می توانید با رعایت طرح ترافیک و در ساعات خارج از طرح به این خیابان خوشمزه مراجعه نمایید. البته راه های آسان تری نیز خارج از قوانین دست و پاگیر وجود دارد و آن استفاده از مترو می باشد. در نزدیکی رستوران های خیابان سی تیر دو ایستگاه حسن آباد و امام خمینی وجود دارد که شما می توانید با کمی پیاده روی و لذت بردن از مسیری که شباهت فوق العاده ای با خیابان های معروف جهان مانند شانزه لیزه و خیابان های نیویورک دارد خود را به رستوران های خیابان سی تیر برسانید.

یک راه دیگر نیز استفاده از اتوبوس های ایستگاه سی تیر می باشد که به وسیله آن خیلی راحت و آسان می توانید به این رستوران های خیابان سی تیر برسید و از گردش در خیابان زیبا و قدیمی سی تیر لذت ببرید.

شکم گردی و شب گردی در رستوران های خیابان سی تیر

رستوران های خیابان سی تیر با سرو انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ مناسب برای کسانی است که می خواهند با چشیدن انواع طعم ها از کشف غذاهای جدید و خوشمزه لذت ببرند. رستوران های خیابان سی تیر در شب با جلوه و نورپردازی زیبایی که دارد و همچنین نوای موسیقی شبانه ای که شنیده می شود از محبوبیت و استقبال بالایی برخوردار است.

 

چکیده: رستوران های خیابان سی تیر با ارائه انواع غذاهای خوشمزه از محبوب ترین خیابان های تهران می باشد. شما می توانید در کنار میل غذا در رستوران های خیابان سی تیر از موزه های فراوان این خیابان بازدید نمایید.

کلمه کلیدی اصلی: رستوران های خیابان سی تیر

کلمات کلیدی: خیابان سی تیر-رستوران-رستوران خیابانی- رستوران های سیار- خیابان های تهران قدیم