بازدید از هنر و سنت ایرانی غار موزه وزیری

مکان ها و ابنیه شگفت انگیز علاوه بر انگیختن حس کنجکاوی موجب آشنا شدن با هنر های اصیل و ماندگاری آن هنر خواهد شد. بازدید از غار موزه وزیری علاوه بر نمایش ادغام صنعت و هنر در فرهنگ ایرانی؛ بازدیدی هیجان انگیز و جذاب خواهد بود
یکشنبه 13 خرداد / 0 / 490

بازدید از هنر و سنت ایرانی غار موزه وزیری

بازدید از هنر و سنت ایرانی غار موزه وزیری

مکان ها و ابنیه شگفت انگیز علاوه بر انگیختن حس کنجکاوی موجب آشنا شدن با هنر های اصیل و ماندگاری آن هنر خواهد شد. بازدید از غار موزه وزیری علاوه بر نمایش ادغام صنعت و هنر در فرهنگ ایرانی؛ بازدیدی هیجان انگیز و جذاب خواهد بود.

غارموزه وزیری

غار موزه وزیری کجاست

باغ موزه یا غار موزه وزیری یکی از زیبا ترین و جذاب ترین موزه های خصوصی ایران می باشد که به سبب ویژگی های خاص آن بسیار مورد توجه هنرجویان و هنردوستان می باشد. باغ موزه وزیری با مساحتی حدود 1000 متر توسط هنرمند و مجسمه ساز طراز اول و بی بدیل کشور آقای دکتر ناصر هوشمند وزیری در سال 1384 در لواسان آغاز به فعالیت کرد. تمامی خلاقیت و هزینه های بکار رفته در ساخت غار موزه توسط این هنرمند بزرگ به انجام رسید. به همین علت این مجموعه زیبا و هنرمندانه اولین غار موزه خصوصی ایران می باشد.

از دیگر آثار ساخته شده توسط موسس غار موزه وزیری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-کلیه مجسمه های پارک جمشیدیه از جمله مجسمه رستم و سهراب، شهریار، ستار خان، فردوسی و ...

-ساخت آب نما و مجسمه های حیوانات درپارک ساعی

-مجسمه حیوانات در پارک باراجین قزوین

-25 مجسمه از سری مجسمه های فولکور ایران در موزه رخشویخانه زنجان

-مجسمه میرزا کوچک خان در اهواز

-مجسمه ابن سینا در ماهشهر

-مجسمه سفالگر در همدان

غار موزه وزیری در تهران، لواسانات، بلوار امام خمینی، جاده کند علیا و سفلی، دوراهی بوجان، سمت چپ، پلاک 77 می باشد.

بخش های داخلی غار موزه وزیری

غار موزه وزیری مجموعه ای زیبا و هنرمندانه می باشد که تمامی آثار آن نمایشی از داستان های شاهنامه و فولکور ایرانی می باشد. دالان های غار موزه وزیری کاملا دست ساز بوده و در داخل کوه کنده کاری شده اند. این مجموعه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که علاوه بر کافی شاپ و یک ساختمان دوبلکس دارای بخش های نمایشگاهی، کارگاهی، آموزشی، صنایع دستی، نگارخانه و سالن اجتماعات می باشد. از مجموعه آثار غار موزه وزیری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-گالری: این قسمت از غار موزه به نمایش آثار هنرمندان اختصاص دارد.

-کارگاه مجسمه سازی استاد وزیری: استاد وزیری در این مکان به ساخت مجسمه های هنری خود می پردازد و ورود برای بازدیدکنندگان آزاد می باشد.

-سرای بسطامی: سالن اجتماعات بزرگی به منظور برگزاری همایش ها، سمینار ها و ...

-فضای داخلی غار: از 8 دالان دست ساز تو در تو ساخته شده اند. آثار هنرمندانه و مجسمه های زیبا در داخل غار موزه قرار گرفته اند، نحوه چینش مجسمه ها و آثار با توجه به فضای داخلی غار موزه وزیری چیده شده اند.

-فضای باز غار موزه وزیری: مجسمه هایی که در فضای زیبا و باغ وجود دارند به زیبایی هرچه بیشتر آن می افزایند

-صنایع دستی: محیطی برای ساخت آثار هنری همچون سفال، چرخ سفالگری و ساخت تابلو های نقش برجسته ...می باشد

-مجسمه های بازیافتی: آثار هنری که با مواد بازیافتی و دور ریختنی ساخته شده اند و بسیار زیبا می باشند

-مجموعه کلکسیون استاد وزیری: کلکسیون شخصی دکتر وزیری که مجموعه ای ظروف مسی و شطرنج می باشد

غارموزه وزیری

ویژگی های خاص غار موزه وزیری

باغ موزه وزیری مجموعه ای زیبا و ارزشمند از آثار هنری و مجسمه های زیبای دست ساز سنگی و چوبی و ... می باشند. غار موزه وزیری تنها باغ موزی خصوصی کشور می باشند که مراجعه کنندگان و هنردوستان می توانند به طور آزادانه و بدون محدودیت در همه قسمت ها گردش کرده و به عکاسی بپردازند. غار موزه وزیری همچنان در حال تکمیل و گسترش می باشد. علاقه مندان به هنر می توانند به صورت مستقیم از استاد وزیری در ارتباط باشند و از ایشان مشاوره دریافت نمایند. تمامی آثار و مجسمه ها نمایی از فولکور و داستان های شاهنامه و یا بازنمایی از ایده های خلاقانه می باشند.

غارموزه وزیری

بازدید از باغ موزه وزیری

غار موزه وزیری همه روزه و حتی در روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح الی 19 بعد از ظهر برای هنردوستان باز بوده و مشغول فعالیت می باشد. وجود کافی شاپ و فضای طبیعی از ویژگی های این غار موزه طبیعی و دست ساز می باشد.

چکیده: غار موزه وزیری مجموعه ای زیبا و بزرگ از آثار فولکور ایرانی می باشد. غار موزه وزیری به صورت دست ساز بوده و تمامی آثار این مجموعه منحصر به فرد و جذاب هستند

کلمه کلیدی اصلی: غار موزه وزیری

کلمات کلیدی: غار موزه-باغ موزه وزیری-باغ موزه-موزه- غار موزه وزیری در تهران