لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

کلان شهر تهران، پرجمعیت ترین شهر ایران محسوب می شود. پایتخت ایران علیرغم مشکلات فراوانی که گریبان گیر شهر های بزرگ می باشد، همچون آلودگی هوا، ترافیک، تراکم جمعیت بالا...دارای جاذبه های گردشگری فراوانی در دسته های مختلف فرهنگی، هنری، مذهبی، تفریحی، تاریخی، ورزشی و ... می باشد
یکشنبه 13 خرداد / 0 / 376

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

وجود بناهای تاریخی و باستانی، مراکز تفریحی و گردشگاه های زیبا از جمله مشخصات جاذبه های گردشگری هر شهری محسوب می شود. برای گذراندن لحظاتی مفرح گردشگری در تهران می تواند انتخاب مناسبی باشد.

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

گردشگری در تهران

کلان شهر تهران، پرجمعیت ترین شهر ایران محسوب می شود. پایتخت ایران علیرغم مشکلات فراوانی که گریبان گیر شهر های بزرگ می باشد، همچون آلودگی هوا، ترافیک، تراکم جمعیت بالا...دارای جاذبه های گردشگری فراوانی در دسته های مختلف فرهنگی، هنری، مذهبی، تفریحی، تاریخی، ورزشی و ... می باشد. باید گفت اگرچه تهران دارای چهره خشک و خشنی است اما در درون خود جاذبه های فراوانی برای مشاهده و ثبت لحظات خاطره انگیز و لذت بخش دارد. گردشگری در تهران یکی از هیجان انگیز ترین و بیاد ماندنی ترین روزهای شما را رقم خواهد زد.در ادامه این مقاله به معرفی بعضی از جاذبه های گردشگری در تهران خواهیم پرداخت.

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

جاذبه های گردشگری در تهران

تهران دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که بعضی از آنها شناخته شده تر و بعضی هم همچنان کمتر شناخته شده می باشند.

اما اگر این سوال در ذهن شما پیش آمده که کدام جاذبه های گردشگری در تهران ارزش دیدن دارد در این مقاله به معرفی آنها خواهیم پرداخت تا از گردشگری در تهران لذت ببرید.

از جمله جاذبه های گردشگری در تهران در دسته های مختلف برای علاقه مندان به هنر، تاریخ، فرهنگی و تاریخی، مذهبی، فضای سبز و طبیعی، ورزشی، علمی، تجاری، خوراکی و تفریحی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جاذبه های تاریخی و قدیمی:

 مجموعه برج آزادی ، خانه موزه مقدم، عمارت مسعودیه بهارستان، کاروان سرای خانات شوش، خانه دکتر مصدق

جاذبه های هنری:

موزه فرش، خانه صادق هدایت، موزه هنر های معاصر، تالار وحدت حافظ، موزه موسیقی

جاذبه های تاریخی:

مجموعه موزه های کاخ گلستان ، موزه ملک باغ ملی، باغ مینیاتوری ایران، موزه جواهرات، موزه عبرت ایران

جاذبه های زیارتی و مذهبی:

کلیسای سرکیس مقدس، امام زاده داوود، امامزاده شاه عبدالعظیم

جاذبه های طبیعی:

باغ ایرانی، پل طبیعت، باغ گیاه شناسی، پارک ژوراسیک سعادت آباد، دریاچه مصنوعی چیتگر ، باغ پرندگان هنگام 

جاذبه های ورزشی:

کوهنوردی در کوهستان های تهران، پیست های اسکی توچال و دیزین و شمشک، پرواز با پاراگلایدر، مجموعه ورزشی آزادی

جاذبه های علمی:

 موزه دکتر حسابی، موزه پست، موزه صنعت برق، موزه اسناد ملی، نمایشگاه هوایی، رصد خانه زعفرانیه 

جاذبه های خرید در بازار:

 بازار تهران و تجریش، مجتمع تجاری و پردیس بزرگ سینمایی کوروش، بازار و موزه مبل، بازار موبایل و مرکز خرید های متعدد

جاذبه های شکم گردی و خوراکی

رستوران و کافه های دربند، درکه و فرحزاد، فود کورت ها و رستوران های خیابانی، دیزی سنتی آذری، کافه نادری

جاذبه های تفریحی:

برج میلاد تهران، سورتمه سواری در گلابدره، پارک آب و آتش، باشگاه موتور سواری، تله کابین توچال، پارک قیطریه، پارک ارم، پارک ژوراسیک، پارک ولایت و ...

-دهکده آبی پارس

و ...

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

مراکز تفریحی و فرهنگی برای گردشگری در تهران

از جمله مراکز تفریحی و مناظر طبیعی در پایتخت منطقه دربند و استفاده از مجموعه های تفریحی آن می باشد. منطقه دربند با دارا بودن رستوران ها و کافه های متعدد، امکاناتی همچون کوه نوردی، سنگ نوردی و پیاده روی در طبیعت همواره میزبان جمعیت خانواده های تهرانی می باشد. منطقه درکه و فرحزاد نیز داری مشخصات فوق می باشند. از دیگر مراکز تفریحی و فرهنگی لذت بخش برای گردشگری در تهران رفتن به موزه های متعدد و بسیار زیاد در تهران می باشد، از موزه ملی و فرش و سینما گرفته تا موزه جواهرات و عروسک و آبگینه...شهر تهران با حفظ کردن بافت قدیمی تهران در مناطق حسن آباد، شوش، چاله میدان و ناصر خسرو میزبان کسانی خواهد بود که در گردشگری در تهران علاقه مند به بازدید از مکان های تاریخی می باشند. از جمله این مکان های تاریخی و فرهنگی می توان به مدرسه دارالفنون، خانه موزه مقدم، عمارت مسعودیه و ... را نام برد.

گردشگری در تهران با دارا بودن مراکز تفریحی و هنری متفاوت انتخاب را برای افراد سخت می کند. اگر یکی از تفریحات شما قدم زدن در مراکز خرید زیبا می باشد می توانید آنها را با گردش در خیابان های تهران بیابید مراکز تفریحی و فرهنگی متعددی در تهران وجود دارد همانند: مرکز خرید تیراژه، مرکز خرید پالادیوم، پردیس کوروش و.. این مراکز خرید از صبح تا ساعاتی از باز بوده و با امکاناتی همچون، فود کورت ها، سینما، محل بازی کودکان و ... آماده خدمت رسانی به گردشگران، مسافران و شهروندان عادی می باشند.

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

لحظات مفرح و هیجان انگیز با گردشگری در تهران

برای داشتن لحظات شاد و مفرح و هیجان انگیز در گردشگری در تهران مکان های بسیار زیادی وجود دارد، اگر طرفدار هیجان هستید و می خواهید لحظات خوشی را در کنار خانواده تان سپری کنید مراجعه به پارک ها و شهربازی های مدرن توصیه می شود. مکان هایی مانند پارک ژوراسیک در سعادت آباد، گردش در دریاچه مصنوعی چیتگر و بازدید از مجموعه تفریحی بام لند، دهکده آبی پارس؛ سرزمین عجایب و شهربازی بیلینو از جمله مکان های زیبا و لذت بخش در گردشگری در تهران می باشند. بازدید از برج میلاد که نماد اصلی شهر تهران محسوب می باشد از دیگر جاذبه های زیبا در گردشگری در تهران می باشد. این مجموعه با دارابودن امکانات تفریحی، رستوران و موزه و ... دارای جاذبه های فراوانی برای گردشگران می باشد.

اکثر گردشگران پر شور در سفر به دنبال جاذبه های با هیجان بالا می باشند. گردشگری در تهران موجب می گردد تا با مکان های تفریحی همچون پیست اسکی توچال و دیزین، پینت بال، پرواز با پاراگلایدر، کارتینگ پرند، سورتمه سواری گلابدره، جامپینگ و کوه نوردی در کوهستان های توچال، شیرپلا و ... را نام برد.

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

گردشگری در شب های تهران

گردشگری در تهران هنگام شب نیز دارای جاذبه های فراوان و لذت های بی شماری می باشد. عده ای از گردشگران که از هوای گرم و خشک تهران، ترافیک خسته کننده و مکان های شلوغ تهران در طول روز خسته شده اند می توانند گردش در شب های تهران را تجربه کنند که می تواند حتی متفاوت از گردشگری در روز و هیجان انگیز تر نیز باشد. برای گردشگری در تهران هنگام شب جاذبه های بی شماری برای معرفی و توصیه وجود دارد از جمله:

بام تهران؛ بام تهران از جمله زیبا ترین مکان های تهران در شب می باشد، کسانی که از آرامش شب و هوای خنک در شب لذت می برند می توانند با مراجعه به بام تهران به این مهم دست یابند و از امکانات تفریحی در آنجا لذت ببرند.

از دیگر مکان های زیبای در گردشگری در تهران مراجعه به خیابان سی تیر می باشد. خیابان سی تیر با مجموعه ای غنی از موزه ها و بناهای تاریخی همچون موزه ملی و موزه آبگینه. و مرکز فارابی و ...خیابانی زیبا برای پیاده روی و داشتن حسی مانند بازگشت به گذشته می باشد. علاوه بر این وجود استریت فود های فراوان در این خیابان موجب گشته است تا گردشگران بسیاری که گردش در تهران را برای سفر خود انتخاب کرده اند به این خیابان مراجعه نمایند.

لحظات مفرح و شاد با گردشگری در تهران

چکیده: گردشگری در تهران از مهم ترین دلایل جذب هم وطنان و توریست ها به ای شهر می باشد. بنابراین با شناخت بهتر از گردشگری در تهران می توانیم بدون صرف هزینه زیاد برای سفر به شهرهای دور، از تهران لذت ببریم.

کلمه کلیدی اصلی: گردشگری در تهران

کلمات کلیدی: گردش در تهران-تهران-جاذبه های گردشگری در تهران-جاذبه های گردشگری- زیبا ترین مکان های تهران