منطقه سعادت آباد از زیبا ترین مناطق تهران

تهران با دارا بودن عنوان پر جمعیت ترین شهر کشور دارای مناطق مسکونی بسیاری در گستره پایتخت می باشد. یکی از لوکس ترین، مدرن ترین و زیبا ترین مناطق تهران، منطقه سعادت آباد می باشد.
چهارشنبه 16 خرداد / 2 / 2627

منطقه سعادت آباد از زیبا ترین مناطق تهران

منطقه سعادت آباد از زیبا ترین مناطق تهران

تهران با دارا بودن عنوان پر جمعیت ترین شهر کشور دارای مناطق مسکونی بسیاری در گستره پایتخت می باشد. یکی از لوکس ترین، مدرن ترین و زیبا ترین مناطق تهران، منطقه سعادت آباد می باشد.

منطقه سعادت آباد کجاست

سعادت آباد یکی از مناطق توسعه یافته و لوکس در تهران می باشد، سعادت آباد در منطقه 2 شهرداری و واقع در شمال غرب تهران بوده و به سبب ویژگی های ممتاز و خاصی که دارد از جمله دسترسی آسان به بزرگراه ها، امکانات رفاهی، ترافیک روان، خیابان های عریض و استاندارد، توسعه شهری و بافت مدرن بسیار مورد توجه می باشد.

موقعیت جغرافیایی منطقه سعادت آباد تهران از شمال به کوی فراز، از شرق به اتوبان چمران، از غرب به پونک، از شمال غرب به فرحزاد از شمال شرق به اوین و از جنوب به شهرک غرب مرتبط می باشد. سعادت آباد یکی از مناطق مرفه در تهران به حساب می آید. و به خاطر داشتن خانه های لوکس و نوساز دارای شهرت می باشد.

منطقه سعادت آباد

مکان های توریستی و گردشگری منطقه سعادت آباد

سعادت آباد تهران به علت بافت شهری استاندارد و کاملا نوساز و همچنین دارا بودن آب و هوای مناسب یکی از مکان های مدرن و توسعه یافته تهران می باشد. در قسمت شمال سعادت آباد نقاط توریستی فراوانی وجود دارد و یا در دست احداث می باشد، به طور مثال منطقه تفریحی و توریستی درکه در شمال شرقی سعادت آباد و در شمال غربی آن نیز منطقه فرحزاد وجود دارد. منطقه سعادت آباد دارای پارک ها و بوستان های فراوان و معروفی همچون:

-پارک بوستان کوهستان

-پارک سنگی

-پارک پرواز

-پارک آسمان

-پارک ژوراسیک

از دیگر منطقه های مهم تفریحی و توریستی در سعادت آباد سینما اریکه ایرانیان، وجود مراکز خرید لوکس و شیک، رستوران ها، فود کورت ها و ... می باشد.

از جمله معروف ترین مراکز خرید در سعادت آباد مراکز خریدی همچون فروشگاه شهروند بهرود، مرکز تجاری ابریشم، مرکز تجاری کسری، مرکز تجاری سروستان، مرکز خرید بوعلی، مرکز خرید توس، مرکز خرید پرواز، مرکز خرید سهیل، مرکز تجاری گلستان، مادر و میلاد نور را نام برد که دارای طرفداران بسیاری از سراسر تهران بزرگ می باشند.

یکی از علل های شهرت منطقه سعادت آباد وجود هتل اسپیناس می باشد که عنوان بزرگ ترین و مدرن ترین هتل پنج ستاره ایران را دارا بوده و واقع در ضلع شمالی میدان بهرود می باشد.

منطقه سعادت آباد

امکانات رفاهی و مراکز مهم در سعادت آباد تهران

امکانات رفاهی و فراوانی در منطقه سعادت آباد وجود دارد که آن را برای زندگی ایده آل ساخته است. وجود سه بیمارستان مطرح و مهم کشور همچون: بیمارستان پارسیان، بیمارستان عرفان و بیمارستان مدرس از جمله آنها می باشد و به نوعی می توان منطقه سعادت آباد را مرکز اصلی خدمات پزشکی در تهران دانست و علت آن وجود کلینیک های پیشرفته، مطب پزشکان معروف و مراکز توان بخشی فراوان و مهم در آن می باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده در سعادت آباد وجود مراکز آموزشی و تحصیلی فراوانی همچون دانشگاه دولتی امام صادق، دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی، مجتمع فنی تهران، موسسات زبان و مدارس عالی و پیشرفته فراوانی در آن وجود دارد. منطقه سعادت آباد علاوه بر پیشرفته و مدرن بودن مراکز مهم دولتی بسیاری را در خود جای داده است که نمونه های آن سفارت نیکاراگوئه، شهرداری منطقه 2، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، مسجد پیامبر اعظم، مسجد قدس، زندان اوین و دادسرای سعادت آباد را نام برد.

منطقه سعادت آباد

منطقه سعادت آباد یکی از مناطق توسعه یافته برای سکونت

سعادت آباد دارای بافت شهری مدرن و ساختمان های نوساز و شیک می باشد و به دلیل نوع خاص ساخت و ساز و وجود امکانات رفاهی فراوان، دسترسی آسان به بزرگراه ها و مناطق تفریحی منطقه سعادت آباد یکی از مناطق پرطرفدار برای سکونت می باشد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته مناطق یک، دو، سه، پنج و شش از توسعه یافته ترین مناطق تهران جهت سکونت می باشند که منطقه سعادت آباد نیز یکی از آنها است. از نمونه شاخص ها معیاری اصلی این انتخاب وجود بناهای نوساز، امکانات آموزشی و رفاهی توسعه یافته، تراکم جمعیت پایین، میزان استفاده از تکنولوژی همچون اینترنت، محیط زیست، میزان تحصیلات و درصد باسوادی ساکنین و دسترسی به زیرساخت ها می باشد. از این رو منطقه سعادت آباد جزء گران ترین و محبوب ترین مناطق توسعه یافته محسوب می گردد.

خیابان های سعادت آباد، سرو، فرهنگ، علامه، صراف ها،24 متری و لادن و همچنین بلوار فرحزادی و پاک نژاد از جمله خیابان های مهم منطقه سعادت آباد می باشند که وجود ترافیک روان، وجود مراکز تجاری و خرید، مراکز تفریحی از جمله معیار هایی است که افراد سکونت در این منطقه را انتخاب نموده اند. از جمله میادین مهم منطقه سعادت آباد می توان میدان کاج، میدان شهرداری یا قیصر امین پور، میدان سرو، میدان فرهنگ، میدان بوستان یا کتاب و میدان بهرود را نام برد.

منطقه سعادت آباد

چکیده: منطقه سعادت آباد یکی از توسعه یافته ترین مناطق تهران است. منطقه سعادت آباد دارای امکانات رفاهی فراوانی می باشد که آن را محیطی مطلوب برای سکونت نموده است.

کلمه کلیدی اصلی: منطقه سعادت آباد

کلمات کلیدی: سعادت آباد-مراکز مهم در سعادت آباد- موقعیت جغرافیایی منطقه سعادت آباد -تهران-گردشگری منطقه سعادت آباد