ساعت بازدید باغ پرندگان تهران

از دیرباز دیدن زندگی جانوران و برقراری ارتباط با آن ها برای انسان ها از جذابیت خاصی برخوردار بوده است، نگه داری پرندگانی مثل قناری و بلبل در خانه مثال بارز این امر است.
چهارشنبه 16 خرداد / 1 / 2291

ساعت بازدید باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان

از دیرباز دیدن زندگی جانوران و برقراری ارتباط با آن ها برای انسان ها از جذابیت خاصی برخوردار بوده است، نگه داری پرندگانی مثل قناری و بلبل در خانه مثال بارز این امر است. با آپارتمانی شدن خانه ها و از دست رفتن فضایی برای نگه داری پرندگان در خانه این نیاز به دیدن پرندگان و برقراری رابطه ی دوستانه با آن ها به باغ های محافظت شده پرندگان کشیده شد، جایی که به راحتی می توان ساعت ها در طبیعت به گونه های مختلف پرندگان مشغول شد و نوع زندگی آن ها را در اجتماعی بزرگ تر دید. این نوع باغ های پرندگان در دل جنگل های محافظت شده قرار دارند تا فضایی راحت برای پرندگان فراهم شود. باغ پرندگان تهران در شرقی ترین قسمت پایتخت و به دور از آلودگی های مرسوم داخل شهری قرار گرفته است، جنگل لویزان میزبان مجموعه ی باغ پرندگان است. شمال شرق تهران با قرار گیری در محلی مناسب برای یک مرکز تفرحی و طبیعی دسترسی آسانی را نیز داراست.

مسیر دسترسی به باغ پرندگان

دسترسی این باغ از طریق بزرگراه شهيد بابايی شرق بعد از گذراندن خروجی هنگام، لاين كندروی شهرک اميد با وارد شدن به خيابان كوهستان و مقصد شما باغ پرندگان! از مسیر دیگری می توانید با وارد شدن به خيابان هنگام و بعد از آن خيابان 35 متری استقلال و خيابان كوهستان به باغ پرندگان برسید. برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی پیشنهاد ما رسیدن به متروی خط دو تهران (صادقه-فرهنگسرا) است، و در ایستگاه گلبرگ یا شهید باقری پیاده شوید و با استفاده از تاکسی های قرار گرفته نزدیک به این دو ایستگاه به سمت باغ پرندگان بروید. با استفاده از اتوبوس نیز می توانید به باغ پرندگان تهران دسترسی پیدا کنید، مسیر اتوبوس های خط 214 (پایانه شهید دستواره-پایانه افق) از روبروی باغ پرندگان عبور می کند، می توانید در ایستگاه شهرک شهید رسولی پیاده شوید و با اندکی پیاده روی خود را به باغ زیبای پرندگان تهران برسانید.

باغ پرندگان

 

مترو باغ پرندگان

برای رسیدن به ایستگاه متروی شهید باقری و گلبرگ از سمت غرب باید وارد خط چهار مترو شوید و در ایستگاه دروازه شمیران مسیر خود را به سمت خط دو و فرهنگسرا تغییر دهید تا بتوانید به ایستگاه شهید باقری و گلبرگ برسید. از شمال شهر تهران با وارد شدن به خط یک متروی تهران در ایستگاه دروازه دولت تغییر جهت دهید و به سمت شهید کلاهدوز حرکت کنید، بعد از یک ایستگاه به دروازه شمیران خواهید رسید و می توانید به سمت خط دو جهت حرکت خود را تغییر دهید تا به ایستگاه مورد نظر برسید. از جهت جنوب تهران نیز (مسیر کهریزک-تجریش) را باید انتخاب کنید و در ایستگاه امام خمینی خط خود را به سمت فرهنگسرا تغییر دهید تا با طی کردن حدود بیست دقیقه به ایستگاه شهید باقری و گلبرگ برسید. برای دسترسی از کرج به باغ پرندگان تهران بعد از استفاده از متروی خط پنج که به صادقیه می رسد تغییر مسیر دهید و به سمت فرهنگسرا حرکت کنید.

پارکینگ باغ پرندگان

این مجموعه ی دل انگیز دارای دو پارکینگ اختصاصی نیز هست که جهت رفاه حال بازدیدکنندگان در فاصله ی نزدیکی نسبت به خود باغ پرندگان قرار گرفته اند، که شامل هزینه ای جدا از ورودیه ی باغ پرندگان می باشند. قرار گیری دو پارکینگ مشرف به باغ پرندگان امری مهم و قابل توجه برای بزرگ ترین باغ پرندگان خاورمیانه است. قرار گیری ون هایی در ابتدای مسیر به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا به راحتی در طول مسیر به گردش و بازدید بپردازند. این باغ در مساحتی حدودا بیست هکتاری قرار گرفته است و میزبان دویست و پنجاه نوع پرنده ی مختلف از گوشه گوشه ی دنیاست، تعداد پرندگانی که در این مجموعه زندگی می کنند به عدد بیست هزار نزدیک است. طراحی فوق العاده این مجموعه این امکان را به بازدیدکنندگان می دهد که در مسیری سنگفرش حرکت کنند و برای استراحت در آلاچیق های تعبیه شده مناظر را به بازدید بنشینند. ارتباط رو در رو و به این میزان نزدیک با پرندگان بوسیله ی این نوع معماری فراهم آورده شده است همچنین وجود جوی های آب در بین راه فضایی آرامش بخش را برای شما بوجود می آورد. در ورودیه باغ پرندگان طوطی های سخنگو برای خوش آمد به بازدیدکنندگان جملاتی را ابراز می کنند تا با هیجان بیشتری وارد این باغ شوید. ساعت بازدید از باغ پرندگان از نه صبح است تا غروب آفتاب، بلیط برای بازدید هر نفر پنج هزارتومان در نظر گرفته شده، امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی کافه و رستوران در محیط باغ پرندگان موجب شده تا ساعت ها بتوانید به راحتی در این محیط به تفریح و بازدید بپردازید. معماری توری این باغ پرندگان بوسیله سری ستون های طراحی شده در داخل و بیرون مجموعه نگه داری می شوند، تا یک فضای امن و دلنشین را برای پرندگان و بازدیدکنندگان ایجاد کنند. بعد از بازدید از باغ پرندگان تهران به دلیل همجواری با پارک های جنگلی شیان و یاس می توانید ساعاتی را هم در این طبیعت زیبا سر کنید. در باغ پرندگان تهران طوطی ماکائو نیز وجود دارد که به صورت یک جاذبه برای بازدید کنندگان قرار گرفته است، با پرداخت مبغلی می توانید به راحتی با این طوطی زیبا عکسی به یادگار بگیرید و لحظات خود را ثبت کنید. همچنین برای عکس برداری در محیط باغ پرندگان با دوربین های معمولی و موبایل مشکلی وجود ندارد اما برای عکاسی حرفه ای مجبور به پرداخت هزینه هستید.

باغ پرندگان

برای بازدید از باغ پرندگان تهران بهتر است وقتی در حدود سه ساعت را اختصاص دهید تا تمام باغ را بتوانید بازدید کنید، در قسمت شمالی باغ قفس بزرگی وجود دارد که به عقاب ها و لاشخورها تعقل دارد، این محوطه به وسیله ی آبشارهای مصنوعی از دیگر بخش های باغ جدا شده اند. باغ پرندگان تهران جایگاه تعدادی از گونه های نایاب و کم یاب پرندگان نیز هست، پرندگان خاص از جمله مرغ و خروس ابریشمی، درنای تاجدار خاکستری، سهره طلایی، کرکس مصری، قوی سیاه نیز در این مجموعه زیست می کنند و بازدیدکنندگان بسیاری سالانه برای دیدن آن ها روانه ی باغ پرندگان می شوند. 

شماره ی تماس مجموعه ی باغ پرندگان برای هماهنگی و یا کسب اطلاعات بیشتر 770752140-021

باغ پرندگان