باغ وحش پارک ارم

مراکز تفریحی متفاوتی در تهران وجود دارد، باغ وحش پارک ارم نیز یکی از آن هاست، جایی که می توانید گونه های متفاوتی از حیوانات را در قالب یک محیط مهار شده ببینید. تنها باغ وحش تهران که در سال 1369 عملیات ساخته اش آغاز شد در سال 1371 به افتتاح رسید. این باغ وحش جهت پژوهش های علمی و کمک به حفظ گونه ها ساخته شد، اولین باغ وحش ایران درست رو به روی پارک ملت و در سال 1332 ساخته شده بود
یکشنبه 27 خرداد / 0 / 2029

باغ وحش پارک ارم

باغ وحش پارک ارم

مراکز تفریحی متفاوتی در تهران وجود دارد،  باغ وحش پارک ارم نیز یکی از آن هاست، جایی که می توانید گونه های متفاوتی از حیوانات را در قالب یک محیط مهار شده ببینید. تنها باغ وحش تهران که در سال 1369 عملیات ساخته اش آغاز شد در سال 1371 به افتتاح رسید. این باغ وحش جهت پژوهش های علمی و کمک به حفظ گونه ها ساخته شد، اولین باغ وحش ایران درست رو به روی پارک ملت و در سال 1332 ساخته شده بود، که بعلت مشکلاتی در سال 1366 بسته شد. باغ وحش پارک ارم در محوطه ی پارک ارم ساخته شده است، برای رسیدن به این باغ وحش می توانید به وسیله ی مترو به راحتی به این مرکز تفریحی برسید. از خط دو متروی تهران و از سمت شرق می توانید در ایستگاه دروازه دولت تغییر مسیر دهید و به سمت خط ارم سبز بروید و در ایستگاه پایانی به باغ وحش دسترسی پیدا کنید. از سمت شمال تهران خط یک را باید انتخاب کنید و در ایستگاه دروازه دولت باز هم به سمت ارم سبز حرکت کنید تا به باغ وحش برسید. با خودروی شخصی در چهار اتوبان تهران-کرج از سمت تهران بعد از پل ستاری به لاین کندرو جنب رمپ خروجی اتوبان شهید باکری بروید تا به پارک ارم برسید، از سمت کرج در بزرگراه کرج-تهران از خروجی بزرگراه شهید باکری شمال بعد از آن خروجی شهید باکری به شهید حکیم غرب بروید و در انتهای مسیر به شهید باکری جنوب وارد شوید. ورودیه ی هر نفر از سمت پارکینگ دو هزار تومان است و این محل دارای تعداد زیادی پارکینگ است و بابت این مسئله جای نگرانی نخواهید داشت، همچنین امکانات رفاهی از قبیل سرویس بهداشتی و محل فروش اغذیه نیز برای این مکان تعبیه شده است. در بخش خرید بلیط باغ وحش باید نفری هشت هزارتومان بپردازید، ساعت کار این باغ وحش در فصل بهار و تابستان از نه و نیم صبح تا هفت عصر است همچنین در روزهای آخر هفته تا از ساعت ده این باغ وحش آماده ی خدمات رسانی است. در نیمه ی دوم سال ساعت کاری باغ وحش در ساعت پنج عصر خاتمه می یابد. برای مراجعه به باغ وحش بهترین زمان صبح است چرا که حیوانات در آفتاب عصرگاهی مشغول استراحت هستند.

باغ وحش پارک ارم

 

برای اینکه بازدیدی بهتر داشته باشید بهتر است در ابتدای مسیر خود نقشه ی باغ وحش را تهیه کنید، البته تابلوهای راهنما شما را در این راه کمک خواهند کرد. حیوانات نگه داری شده در این باغ وحش به هشتصد عدد می رسد، این تعداد در صد و یازده گونه ی متفاوت جمع آوری شده اند. پستانداران، خزندگان، آبزیان و پرندگان از جمله ی آن ها هستند. حدود شصت درصد از تمام حیوانات این باغ وحش بومی مناطق مختلف ایران هستند. از دیدنی ترین گونه های حیوانات نگه داری شده در این باغ وحش می توان به رزوس ، شامپانزه و بابون اشاره کرد. بخش گربه سانان این باغ وحش نیز از دیگر جاذبه های دیدنی این باغ وحش وسیع است، جایی که شیرهای آفریقایی را در قلمرو خود خواهید دید. تعداد زیادی از جانوران این باغ وحش از کشورهای دیگر آورده شده اند.

باغ وحش پارک ارم

بهترین زمان برای دیدن قفس گربه سانان روزهای زوج و از صبح تا ساعت یک ظهر است چراکه در این زمان این حیوانات وحشی مشغول غذا خوردن هستند و دیدن آن ها خالی از لطف نیست. در بازدید از قفس های مختلف حیوانات نباید به آن ها غذا دهید این نکته در جای جای باغ وحش به چشم می خورد. بیش از دو دهه عمر باغ وحش پارک ارم موجب شده تا این باغ وحش به یک مامن آرامش برای طبیعت دوستان تبدیل شود جایی که می توانند با گونه های مختلف جانوری آشنا شوند و بهترین لحظات را برای خود رقم بزنند. از برترین تجربیات هر کودک و نوجوانی بازدید از باغ وحش است جایی که می تواند به راحتی بازی کند و با حیوانات آشنا شود و در مورد آن ها کجکاوی کند. باغ وحش پارک ارم دارای فضای سبزی زیباست، که برای نگه داری این جانوران کاملا مناسب می باشد. جایی به دور از هیاهوی شهر که می توانید ساعتی را با فرزندان خود به گشت و گذار بپردازید و به آن ها آموزش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این باغ وحش می توانید با شماره ی 44113081-5 تماس حاصل کنید.

باغ وحش پارک ارم