خلوت ترین مکان های تهران

وجود خلوت ترین مکان های تهران در میان شلوغی ها و ترافیک از جمله جاذبه های گردشگری محسوب می شود. پارک ها، بام ها و روستا ها از جمله خلوت ترین مکان های تهران محسوب می شوند.
یکشنبه 27 خرداد / 0 / 8517

خلوت ترین مکان های تهران

تفریح و آرامش در خلوت ترین مکان های تهران

با رشد و توسعه شهری در کلان شهر تهران به نظر می رسد یافتن مکان های خلوت و دنج بسیار مشکل باشد. در این مقاله سعی داریم به معرفی خلوت ترین مکان های تهران و اطراف آن بپردازیم.

جاذبه های گردشگری تهران

پایتخت ایران علی رغم آب و هوای گرم و خشکی که دارد به همراه مشکلاتی همچون آلودگی هوا و ترافیک و شلوغی به نظر می رسد که از داشتن مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی بی بهره باشد اما این طور نیست و باید گفت که تهران دارای مجموعه ای عظیم از فرهنگی غنی و همچنین امکانات تفریحی فراوان و مناظر بدیعی از فضای سبز در خود می باشد. از جمله مهم ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-کاخ گلستان و کاخ موزه سعد آباد با معماری زیبا و گنجینه ای غنی از هنر اصیل ایرانی که میزبان خیل عظیمی از گردشگران می باشد.

-دربند که از جمله مکان های تفریحی و توریستی در تهران بوده و با داشتن رستوران ها، کافه ها و امکاناتی همچون کوه نوردی، سنگ نوردی و ... همواره میزبان گردشگران و شهروندان می باشد

-بازار تجریش: از بازار های قدیمی و سنتی تهران بوده و در مجاورت امام زاده صالح قرار دارد

-برج میلاد: نماد اصلی شهر تهران که دارای امکانات فراوانی همچون گنبد آسمان، پینت بال، سینما، رستوران گردان، دلفیناریوم، موزه و فروشگاه و می باشد

-دریاچه شهدای خلیج فارس یا چیتگر: یک دریاچه مصنوعی زیبا که دارای چشم انداز های بسیار زیبایی می باشد به همواره امکاناتی تفریحی فراوانی همچون رستوران، دوچرخه سواری، قایق سواری، سافاری پارک وحشت و.. می باشد

-خیابان سی تیر که از قدیمی ترین خیابان های تهران بوده و دارای ساختمان های مهمی همچون موزه ملی، مرکز فارابی، موزه آبگینه و ... می باشد

خلوت ترین مکان های تهران

خلوت ترین مکان های تهران

در میان جاذبه های بسیار زیاد پایتخت معرفی خلوت ترین مکان های تهران برای بازدید و گردش در اولویت قرار دارد چرا که همواره افراد بسیاری خواهان آرامش و گشت و گذار در محیطی خارج از شلوغی و سر و صدا می باشند. پارک ها و منظره های طبیعی بسیاری در تهران وجود دارند که از این امتیاز برخوردار می باشند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک های تهران: پارک های قدیمی و زیبا از جمله خلوت ترین مکان های تهران محسوب می شوند. هرکدام از پارک های تهران دارای ویژگی های منحصر به فردی است که تماشا کردن مناظر طبیعی و درختان قدیمی و کهنسال قدیمی، گشت و گذار در فضای وسیع پارک ها و استفاده از رستوران ها و کافه ها تنها بخشی از این ویژگی ها محسوب می شوند. از جمله پارک های مهم که در شمار خلوت ترین مکان های تهران محسوب می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک جمشیدیه-پارک قیطریه-پارک ملت-پارک نیاوران-پارک طالقانی -پارک لویزان-پارک پلیس-پارک آب و آتش-پارک ملی سرخه حصار-باغ ایرانی-بوستان پرواز و ...

بام های تهران: بام های تهران نیز از جمله دیگر خلوت ترین مکان های تهران می باشند که در فضایی خارج از شلوغی و ترافیک شهری و آلودگی های مختلف محیطی آرام و لذت بخش را برای گردشگران و شهروندان تهرانی فراهم نموده است. علاوه بر زیبایی و خاص بودن بعضی از این بام ها همانند بام تهران دارای امکاناتی همچون زیپ لاین، رستوران، اتوبوس برقی، باشگاه تیر اندازی، جامپینگ، و ... می باشند. از جمله خلوت ترین مکان های تهران بام های زیر محسوب می شوند:

بام تهران-بام محک-بام ولنجک-بام ماشینی-بام آرژانتین-بام بوکان-بام نیاوران-بام شهرک قائم-بام بوعلی

خلوت ترین مکان های تهران

خلوت ترین مکان های تهران در شب

علاوه بر مکان ها و جاذبه های گردشگری نام برده در تهران یکی از جاذبه های دیدنی گردش و گشت و گذار در شب های آرام و خلوت تهران می باشد. خلوت ترین مکان های تهران در شب را می توان پارک آب و آتش، پل طبیعت، دریاچه چیتگر، بام تهران، باغ ایرانی، باغ موزه هنر ایرانی، باغ فردوس، کافه های برد گیم، رستوران های خیابان سی تیر، سورتمه گلاب دره تهران و ... را نام برد.

خلوت ترین مکان های تهران

روستاهای گردشگری زیبا و خلوت در نزدیکی تهران

از جمله خلوت ترین مکان های تهران وجود روستاهایی در خود تهران و در نزدیکی آن می باشند. روستاهایی زیبا و به دور از شلوغی که فاصله چندانی تا شهر تهران نداشته و دارای بدیع ترین مناظر و زیباترین جاذبه های گردشگری می باشند. از جمله روستاهای زیبایی که در شمار خلوت ترین مکان های تهران می باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روستای زرین دشت-روستای ورردیج-روستای خور-روستای کردان-دره اوین درکه-دره کن سولقان-واریان و ... می باشد.

علاوه بر وجود روستاهای زیبای اطراف تهران که از خلوت ترین مکان های تهران نیز محسوب می شوند وجود تفرج گاه ها و همچنین دریاچه های تفریحی که امکاناتی همچون قایق سواری دارد نیز از جمله جاذبه های تفریحی تهران محسوب می شوند که از جمله آنها پارک ملی کویر-منطقه ورجین-منطقه لار-دریاچه سد لتیان-توچال و دریاچه شور مست را می توان نام برد.

خلوت ترین مکان های تهران