خانه هنرمندان تهران کجاست؟(آدرس و مسیر مترو خانه هنرمندان تهران)

خانه هنرمندان تهران یک مجموعه فرهنگی هنری در پایتخت بوده که محل برگزاری نمایشگاه ها و آثار هنری است. خانه هنرمندان تهران یک ساختمان تاریخی و زیبا می باشد.
پنجشنبه 28 تیر / 0 / 9140

خانه هنرمندان تهران کجاست؟(آدرس و مسیر مترو خانه هنرمندان تهران)

در خانه هنرمندان تهران به استقبال هنر برویم

دیدن هنر های زیبا اعم از نقاشی یا موسیقی و تئاتر جذابیت های خاص خودش را دارد. خانه هنرمندان تهران از جمله مکان های مهم در تهران می باشد که در آن به برپایی هنر های منحصر به فرد و زیبا می پردازند

خانه هنرمندان تهران کجاست

خانه هنرمندان یک مجموعه مهم و بزرگ فرهنگی –هنری در تهران می باشد که محل برگزاری اکثر گالری های عکس، نقاشی، برپایی اجراهای موسیقی و کنسرت، نمایش فیلم و تئاتر و .... می باشد. این مجموعه در پارک هنرمندان منطقه ایرانشهر می باشد خانه هنرمندان یک بنا قدیمی و زیبا در تهران است که تاریخ دور و درازی را از زمان های گذشته در دل خود گنجانده است. با بازسازی صورت گرفته در این بنای مهم و تاریخی هم اکنون بسیاری از آثار هنرمندان کشور در بخش های مختلف این مجموعه اعم از تالار ها، نگارخانه ها، سالن نمایش، تماشاخانه به اجرا در آمده و برای بازدید عموم آزاد می باشد. مجموعه خانه هنرمندان یک مجموعه منحصر به فرد و زیبا در پایتخت می باشد که دارای امکانات رفاهی فراوانی در دل خود اعم از پارک معروف هنرمندان، فروشگاه و رستوران است. در این مقاله به تاریخ کهن این مجموعه و تشریح آن خواهیم پرداخت تا هرچه بیشتر و بهتر با این مجموعه اثربخش و منحصر به فرد آشنا شوید.

خانه هنرمندان تهران

تاریخچه خانه هنرمندان تهران

خانه هنرمندان تهران تاریخچه ای طولانی داشته و حوادث بسیاری را در خود تجربه نموده است. محوطه این بنا باغی به نام فیشر آباد متعلق به کامران میرزا فرزند ناصرالدین قاجار و بوده است. بنای نخستین این مجموعه در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان نگهداری از انبار مهمات و تجهیزات نظامی ساخته شد. بعد از آن از دهه بیست تا سال 1357 به عنوان یک پادگان نظامی کاربرد داشته بعد از این زمان به حالت نیمه متروک و نیمه مخروبه در آمد. تا اینکه سرانجام این بنا در سال 1377 به مالکیت شهرداری در آمد و بازسازی هایی که در ساخت این بنا بکار رفت هم اکنون به عنوان مکان زیبا و منحصر به فردی جهت برپایی هنرهای تجسمی و غیر تجسمی کاربرد داشته و از مهم ترین مکان های فرهنگی هنری در تهران می باشد. محوطه داخلی این بنا شباهت بسیاری به مدل ساخت بناهای دهه 30 داشته و همانند آن از یک سرسرای بزرگ درونی و یک پلکان سرتاسری با طبقه دوم در ارتباط است.

خانه هنرمندان تهران

تالارهای خانه هنرمندان

خانه هنرمندان تهران مجموعه ای عظیم و زیبا در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی می باشد. این مجموعه با دارا بودن بخش ها و فضای مختلف محل برگزاری فعالیت هایی از قبیل نمایش فیلم و تئاتر، برگزاری نمایشگاه های هنر هایی نظیر نقاشی، گرافیک، عکس، مجسمه و همچنین اجرای کنسرت هنرمندان و سخنرانی های مهم می باشد. تالار های موجود در خانه هنرمندان شامل بخش های زیر می باشد:

-سالن های نمایشی: که از تالارهای مختلف شکل گرفته است

*تالار جلیل شهناز: سالن برنامه های هنری، برپایی بزرگداشت ها، نشست، افتتاحیه، همایش و رونمایی از آثار می باشد و ظرفیت 150 نفر را دارا است.

*تالار فریدون ناصری: محل برگزاری برنامه های هنری، رونمایی آثار و سالن پخش فیلم با گنجایش 164 نفر

*تالار غلامحسین امیرخانی: سالن کنفرانس، نشست خبری و کارگاه های آموزشی با گنجایش 40 نفر

*تماشاخانه عزت الله انتظامی: سالن اجرای تئاتر با گنجایش 120 نفر

-نگارخانه ها: بخشی جداگانه در مجموعه خانه هنرمندان تهران می باشد که از بخش های مختلفی جهت نمایش آثار تشکیل شده است: نگارخانه مرتضی ممیز -نگارخانه غلامحسین نامی-نگارخانه سید هادی میرمیران-نگارخانه بهار-نگارخانه تابستان-نگارخانه پاییز-نگارخانه زمستان

برای آگاهی از برنامه های اجرایی در خانه هنرمندان تهران و تهیه بلیط آنلاین می توانید به سایت www.tamashakhaneh.ir  مراجعه کرده و جهت آگاهی از اخبار خانه هنرمندان سایت www.iranartists.org را جستجو کنید. ساعات کاری این مجموعه هر روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب می باشد.

خانه هنرمندان تهران

دیگر امکانات خانه هنرمندان تهران

خانه هنرمندان تهران علاوه بر نمایش آثار و برپایی نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی دارای امکانات دیگری نظیر کافی شاپ، رستوران غذاهای گیاهی و فروشگاه های صنایع دستی نیز می باشد. ساعت کار رستوران خانه هنرمندان از ساعت 11 الی 22 می باشد و به سرو انواع غذاهای گیاهی در محیطی زیبا و آرام می پردازد. خانه هنرمندان تهران در پارک وسیع هنرمندان واقع شده که از جمله پارک های مهم تهران بوده و برای استفاده شهروندان آزاد است. پارکینگ مجموعه خانه هنرمندان گنجایش 100 نفر را دارا بوده و از لحاظ پارک خودروهای خود با مشکل روبرو نخواهید شد.

خانه هنرمندان تهران

چگونه به خانه هنرمندان برویم

خانه هنرمندان تهران واقع در خیابان طالقانی، خیابان فرصت (موسوی) شمالی و ضلع جنوبی پارک هنرمندان واقع شده و دسترسی آن به صورت های زیر امکان پذیر می باشد:

-در خط یک مترو از ایستگاه طالقانی از قطار پیاده شده و بعد از یک پیاده روی کوتاه به سمت غرب خیابان طالقانی به خیابان فرصت شمالی و پارک هنرمندان برسید

-می توانید از ایستگاه خط یک مترو و ایستگاه هفت تیر یا ایستگاه طالقانی و از اتوبوس هایی که در این مسیرها حرکت می کنند استفاده کنید

-اگر از میدان هفت تیر به خانه هنرمندان تهران می روید باید به سمت جنوب خیابان خردمند رفته و با ده دقیقه پیاده روی به مجموعه خانه هنرمندان برسید.

خانه هنرمندان تهران

یک روز زیبا و عالی در خانه هنرمندان تهران

خانه هنرمندان تهران یک مجموعه زیبا و تاریخی بوده و شما می توانید با دسترسی آسان به این مجموعه از آثار بسیاری از هنرمندان داخلی کشور دیدن نموده و از تماشای آنها لذت ببرید. خانه هنرمندان تهران مکانی زیبا و تاریخی به جهت شرکت در کلاس های آموزشی؛ آموزش تئاتر، موسیقی و نقاشی و ... می باشد و می توانید لحظات اثرگذار و موثری را در آن سپری کنید. خانه هنرمندان تهران یادگار روزگاران کهن ایران است و با بازدید از یک ساختمان بازسازی شده که هنوز جلوه های ساختاری و بافت قدیمی خود را حفظ نموده می توانید در تاریخ قدم بزنید و از تماشای آثار زیبا و فضای آرام و زیبای آن لذت ببرید. با ورود به خانه هنرمندان یک روز عالی و هیجان انگیز را پشت سر خواهید گذاشت