مناطق دیدنی دربند

مناطق دیدنی دربند در شمار پر گردش ترین جاذبه های توریستی تهران می باشند. با بازدید از مناطق دیدنی دربند لحظات شاد و هیجان انگیزی را تجربه کنید
یکشنبه 4 شهریور / 0 / 1854

مناطق دیدنی دربند

در مناطق دیدنی دربند لحظات هیجان انگیزی را تجربه کنید

بازدید از مناظر طبیعی زیبا و بهره مندی از امکانات رفاهی موجود می تواند جذاب و هیجان انگیز باشد. در بازدید از مناطق دیدنی دربند لحظات شاد و خوشایندی را تجربه کنید

دربند یک جاذبه پر گردشگر در تهران

منطقه تفریحی و گردشگری دربند یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین تفریحگاه های اصلی تهران در منطقه یک و بخش شمیرانات می باشد. وجود مناطق دیدنی و زیبای دربند، آب و هوای مناسب، دسترسی آسان و امکانات رفاهی از جمله نکات بسیاری مهمی است که همواره افراد بسیاری جذب این منطقه خوش آب و هوا در شمال تهران می شوند. مناطق دیدنی دربند چشم انداز های بی نظیری را از روستا های زیبا، فضای سبز، مسیرهای پیاده روی در کوهستان و دیدن آبشار های زیبا دارا بوده و به همین سبب افراد علاقه مند به کوه نوردی یا طبیعت گرد می توانند دیدار از مناطق دیدنی و زیبای دربند را در لیست گشت و گذار های خود بگنجانند. دربند در صدر گردشگری شهروندان تهرانی قرار دارد، با بازدید از جاذبه های زیبا و منحصر به فرد طبیعی دربند، امتحان کردن غذاهای خوشمزه در رستوران یا سفره خانه ها و یا طعم ترش و شیرین تنقلات لحظات هیجان انگیز و منحصر به فردی را تجربه کنید.

دربند

مناطق دیدنی دربند

مناطق دیدنی و زیبای دربند کدامند؟ منطقه دربند در شمال تهران چه مناظر و جاذبه ای برای گردشگران خواهد داشت؟ دربند جای مناسبی برای گذراندن تعطیلات یا طبیعت گردی است؟

بازدید از مناطق دیدنی دربند بسیار خاطره انگیز و جذاب خواهد بود، این جاذبه ها آنقدر بسیارند که در دسته های مختلف از یک سفر ایده آل قرار می گیرند، شما می توانید روستا گردی کنید، تفریحات هیجان انگیز انجام دهید، کوه نوردی-سنگ نوردی و دره نوردی کنید، از آبشار های زیبا و قله های مرتفع دیدن کنید و یا سری به رستوران های خوشمزه دربند بزنید. هر کدام از این موارد می تواند آغاز گر یک سفر جذاب و شیرین باشد و سفر شما را خاطره انگیز کند. از جمله مناطق دیدنی دربند مواردی همچون موارد زیر می باشد:

* کوه نوردی: مسیر دربند به توچال، پناهگاه شیرپلا، قله اسپید کمر، بند یخچال

* طبیعت گردی: آبشار دوقلو، دره اوسون، دره آبشار، دره کاک، دره زون، دره امام زاده ابراهیم، ابشار سوتک

* روستا گردی: مغ محله، سربند، کلاغ پر، کنار محله

دربند

تفریحات هیجان انگیز دربند

در بازدید از مناطق دیدنی دربند می توانید از تفریحات هیجان انگیز و امکانات رفاهی موجود در این منطقه گردشگری نیز لذت برده و یک سفر یک روزه پر هیجان را پشت سر بگذارید. از جمله مهم ترین تفریحات و امکانات رفاهی دربند را می توان موارد زیر عنوان نمود:

* شکم گردی: یکی از مناطق دیدنی دربند و از جمله مراکز رفاهی این منطقه را می توان شکم گردی در رستوران های خاص و زیبا، سفره خانه ها، کافه، غذای خیابانی و دکه های فروش تنقلات دانست. بعد از یک کوه پیمایی طولانی و پیاده روی در مسیر های پر پیچ و خم صرف وعده های خوشمزه و لذیذ در رستوران های منطقه دربند می تواند جذاب و فوق العاده باشد

* تله سیژ: یک تفریح عالی و بروز شده که می توانید به وسیله آن به مناطق مرتفع این منطقه رفته و از دیدن مناطق دیدنی دربند لذت ببرید.

* سورتمه: سورتمه سواره یکی از تفریحات اصلی در منطقه گلاب دره می باشد که به دلیل نزدیکی به دربند به این نام موسوم گشته و طرفداران بسیار زیادی دارد

* کوه نوری، سنگ نوردی و دره نوردی حرفه ای: اگر از ورزش های سخت و نفس گیر لذت می برید، امتحان کردن آنها در مناطق دیدنی دربند و عبور از مسیر های زیبا و همچنین سخت ان می تواند جذاب و خاص بوده و لحظات فرح بخشی را برایتان به ارمغان بیاورد

دربند

چگونه به دربند برویم

دربند در شمال تهران بوده و جزئی از منطقه شمیرانات می باشد. مسیر دسترسی به این منطقه برای بازدید از مناطق دیدنی دربند بسیار سهل الوصول و آسان می باشد و شما می توانید با وسایل نقلیه اعم از تاکسی، مترو خط کهریزک به تجریش یا اتوبوس بی آر تی راه آهن به تجریش به میدان تجریش برسید. بعد از رسیدن به این میدان از خیابان دربند به سوی پایان مسیر یعنی منطقه سربند خواهید رسید.

دربند

بازدید از مناطق دیدنی دربند در فصول سال

چه فصلی از سال به دیدار جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی و زیبای دربند برویم؟ آیا این منطقه همیشه زیبا و قابل دسترسی است؟

در اکثر ماه های مطبوع و خوش آب و هوای سال می توانید از این منطقه زیبا و جذاب دیدن نماید. فروردین فصل باران های سیل آسا و طولانی بوده و می توانید در ماه های اردیبهشت و خرداد را برای دیدن جوانه های زیبای بهاری و چهره جدید دربند به این منطقه زیبا بروید. با وجود گرمی هوا در تابستان، دربند یک منطقه متعادل و مطبوع برای گریز از گرمای طاقت فرسا می باشد. سفر در پاییز و دیدار از برگ های رنگارنگ مناطق دیدنی دربند می تواند جذاب و دلپذیر باشد خصوصا اگر باران های کوتاه و لذت بخش را نیز به آن اضافه کنید. فصل زمستان فوق العاده سرد است اگر طرفدار کوه نوردی در برف و باران هستید ماه های زمستانی می تواند مناسب باشد.