بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی

بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی را می توان بر اساس امکانات و بافت ان مشخص نمود. مناطق 8 و 13 را می توان از بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی نام برد.
پنجشنبه 29 شهریور / 2 / 10664

بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی

بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی

تهران یکی از کلان شهرهای ایران و پرجمعیت ترین شهر کشور است. این شهر دارای مناطق مختلفی است که قصد داریم در این مقاله در مورد بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی کردن برای شما اطلاعات خوبی را ارائه کنیم.

بهترین منطقه شرق تهران

شرق تهران شامل مناطق 14، 13، 8 و 4 می باشد که هر یک از این مناطق دارای نکات مثبت و منفی هستند که در هنگام انتخاب بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی باید مد نظر قرار گیرد. البته منطقه یک در شمال شرق تهران و منطقه 15 در جنوب شرق تهران را نیز می توان در این محدوده نیز قرار داد.

 از جمله مواردی که می بایست در انتخاب بهترین منطقه شرق تهران مد نظر قرار گیرد نکاتی چون وضعیت ساخت و ساز ها، طراحی شهری، ترافیک خودروها، دسترسی به خطوط مترو بی آر تی، قرار داشتن در محدوده زوج و فرد، داشتن سرسبزی بیشتر و آب و هوای مناسب، داشتن امکانات رفاهی و شهری و .... است.

هر یک از این گزینه ها می توانند به شما در انتخاب بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی کمک بسیار زیادی بکند چون همه این امکانات مورد نیاز و ضروری می باشند و با این وضع ترافیک و شلوغی هرچه دسترسی های شما بیشتر باشد قطعا راحت تر خواهید بود.

در این قسمت سعی می کنیم تا در مورد منطق 4 گانه تهران اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم و مطمئنا بعد از خواندن مطالب این مناطق متوجه می شوید که بهترین منطقه با توجه به سلیقه شما کدام منطقه است.

بهترین منطقه شرق تهران و منطقه چهار

منطقه چهار شرق تهران در شامل نواحی چون حکیمیه، شمیران نو، قنات کوثر، دلاوران و ... می باشد. در این مناطق دسترسی های عمومی از جمله مترو بی آر تی بسیار کم می باشد و تراکم جمعیتی نیز بسیار بالاست.

قیمت آپارتمان ها بسته به نو ساخت بودن و یا موارد دیگر حدوداً بین 5 تا 8 میلیون است و اکثر ساخت و سازها قدیمی و نامناسب می باشند. امکانات تفریحی و رفاهی به جز پارک جنگلی لویران در این منطقه نیز بسیار کم می باشد.

بهترین منطقه شرق تهران

بهترین منطقه شرق تهران و منطقه هشت

منطقه هشت شرق تهران شامل نواحی چون محله های تهرانپارس، نارمک، رسالت، آیت و محدوده خیابان دماوند می باشد. این منطقه از لحاظ دسترسی به بی آر تی و ایستگاه های مختلف مترو بسیار خوب است و پارک ها و مناطق خرید و تفریحی خوبی نیز دارد.

از لحاظ ساخت و ساز نیز منطقه هشت از ساختمان ها و محله های نوسازی تشکیل شده است و روند رو به رشدی را در حال طی کردن می باشد. در این منطقه قیمت منازل مسکونی از حدود 6 تا 15 میلیون بسته به محله ها و قدمت ساخت می باشد. از لحاظ ترافیکی نیز وضعیت مناسب است و ترافیک خاصی در این محدوده مشاهده نمی شود.

در این محدوده ترمینال شرق نیز وجود دارد که برای مسافرت رفتن دارای دسترسی بسیار خوبی است. اتوبان های باقری و حکیم در این محدوده وضعیت دسترسی به دیگر نقاط شهر را بسیار آسان تر کرده اند.

بهترین منطقه شرق تهران

بهترین منطقه شرق تهران و منطقه 13

منطقه سیزده یکی دیگر از انتخاب های شما برای بهترین منطقه شرق تهران است. این منطقه نیز شامل نواحی چون تهران نو، پیروزی، دوران و ... می باشد. محله تهران نو در این منطقه بسیار آرام و مکان دنجی برای زندگی می باشد و به مترو نیز بسیار دسترسی راحتی دارد.

پارک جنگلی سرخه حصار نیز در این منطقه است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی خوبی است. از لحاظ آرامش این منطقه می تواند بهترین منطقه برای زندگی باشد و اکثرا ساخت و ساز ان به روز می باشد.

بهترین منطقه شرق تهران

بهترین منطقه شرق تهران و منطقه چهارده

برای انتخاب بهترین منطقه شرق تهران شما می توانید وضعیت منطقه چهارده را نیز بررسی نمایید. در این منطقه اتوبان بسیج قرار گرفته است که در بیشتر ساعات روز ترافیک پر حجمی دارد. از لحاظ آب و هوایی نیز به خاطر ترافیک اوضاع زیاد مناسب نمی باشد.

بهترین منطقه شرق تهران

ساخت و ساز های ساختمانی و شهری در این منطقه بسیار قدیمی است و در صورت بروز هر گونه مشکلی کوچه های تو در تو و تنگ این منطقه یکی از مشکلات اساسی می باشد.

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعاتی را در مورد مناطق شرق تهران ارائه کنیم که با اطلاعات موجود مناطق 8 و 13 بهترین منطقه شرق تهران برای زندگی می باشد.