شرق تهران بهتره یا غرب؟

امروزه بیشتر افرادی که در تهران صد سکونت دارند دنبال جوابی برای سوال شرق تهران بهتره یا غرب؟ می گردند. برای جواب دادن به سوال شرق تهران بهتره یا غرب؟ می بایست موارد زیادی بررسی گردد.
پنجشنبه 5 مهر / 5 / 2480

شرق تهران بهتره یا غرب؟

شرق تهران بهتره یا غرب؟

تهران یکی از شهرهای بسیار بزرگ کشور است که امروزه وسعت ان بسیار زیاد شده است. برای کسانی که قصد سکونت در تهران را دارند این سوال پیش می آید که شرق تهران بهتره یا غرب؟ برای اینکه به این سوال بتوانیم درست پاسخ دهیم سعی می کنیم در این مقاله در مورد خصوصیات شرق و غرب تهران بیشتر صحبت کنیم و نتیجه گیری در مورد شرق تهران بهتره یا غرب را به خود شما بسپاریم.

شرق تهران بهتره یا غرب؟

اگر شمال و جنوب تهران را که دارای تفاوت های زیادی است را کنار بگذاریم، شرق و غرب تهران هنوز هم محل سکونت افراد و خانواده های متوسط می باشد و از لحاظ اجتماعی و فرهنگی به هم نزدیک می باشند. برای بیشتر شناخته شدن این دو بخش مهم شهر نکاتی را در مورد شرق و یا غرب تهران بیان می کنیم تا به جواب شرق تهران بهتره یا غرب؟ پی ببریم.

بافت اجتماعی در شرق تهران بهتره یا غرب؟

یکی از مواردی که برای پاسخ دادن به سوال شرق تهران بهتره یا غرب؟ تاثیرگذار می باشد بافت اجتماعی موجود در این دو منطقه تهران می باشد. در شرق تهران دارای ساکنان قدیمی تر از غرب تهران می باشد. در غرب به جز چند محله قدیمی بقیه مناطق و محله ها جدید و دارای بافتی نو می باشند.

در شرق تهران محله های قدیمی بسیار بیشتر است و این خود نشانه قدمت و بافت اجتماعی قوی تر این منطقه می باشد. نو بودن محله ها در غرب خود باعث افزایش مهاجر نشین ها در این منطقه می شود و این در حالی است که ساکنین در شرق تهران اکثراً از ساکنین قدیمی تهران می باشند. افراد مهاجر در غرب تهران اکثراً از غرب و جنوب کشور می باشند و ساکنین مهاجر در شرق اکثراً از شهرهای شمالی و شرق ایران می باشند.

سطح سلامت در شرق تهران بهتره یا غرب؟

سطح سلامت را می توان با عوامل مختلفی چون آلودگی هوا، سرسبزی و جنگل ها، میزان عمر و .... بررسی نمود. در شرق تهران میران وجود جنگل ها بسیار زیاد است و جنگل هایی چون سرخه حصار و لویزان ریه های تهران محسوب می شوند ولی در غرب این موضوع به جنگل چیتگر ختم می شود که زیاد هم وسیع و بزرگ نمی باشد.

در شرق رستوران هایی با غذاهای سنتی ایرانی زیاد است در صورتی که در غرب فست فود ها و غذا های آماده بیشتر طرفدار دارد و مغازه های زیادی در غرب به تهیه و فروش غذاهای آماده می پردازند.

بافت جمعیتی در شرق تهران بهتره یا غرب؟

بیشتر افراد در شرق تهران افرادی هستند که یا فرهنگی می باشند و یا بازنشسته های دولتی. برای همین میانگین سنی در شرق بسیار بیشتر از غرب است. بیشتر افراد در غرب جوانان می باشند و کارهای آزاد و بازاری دارند.

هوا در شرق تهران بهتره یا غرب؟

میزان آلودگی با توجه به نظریات کارشناسان و اینکه غرب تهران منبع ورود بادهای شهر می باشد در غرب کمتر می باشد و شرق میزان آلودگی کمی بیشتر می باشد. البته این میزان آلودگی در شرق با جنگل های موجود تأثیرات کمتری خواهد داشت.

وضعیت ساخت و ساز ها در شرق تهران بهتره یا غرب؟

شرق تهران به علت ساخت و ساز های زیاد و قدمت بیشتر ان دارای ساختمان ها و خیابان های قدیمی تر می باشند. غرب تهران نیز چون ساخت و ساز ها در ان جدیدتر می باشند مهندسی تر و دارای خیابان های بزرگتر و مدرن تر است.

در غرب تهران به علت وجود فضای بیشتر پروژه های عمرانی بیشتر در حال ساخت می باشند و این در حالی است که در شرق دیگر کششی برای ساخت و ساز های انبوه و جدید وجود ندارد.

امنیت در شرق تهران بهتره یا غرب؟

امنیت همیشه یکی از مهم ترین موارد در بهتر بودن مناطق برای زندگی است. شرق تهران برای اینکه دارای بافتی قدیمی تر است جرایم در ان کمتر می باشد و در عوض در غرب به علت مهاجر نشین و جوان تر بودن جمعیت میزان تخلفات بیشتر می باشد. تا جایی که در جریان حوادث سال 88 در غرب تحرکات افراد بیشتر بوده است و بیشتر افرادی که کشته شدند نیز در غرب تهران بوده است.

یکی دیگر از موارد امنیت بیشتر در شرق این است که بیشتر نواحی به صورت محله ای می باشند و افراد مجموعه یکدیگر را می شناسند و برای همین امنیت بیشتر در این مناطق برقرار است.


کاربر

انقدر از غرب تهران بد نگين ما سالهاست در غرب تهران هستيم هيچ کدام از حرفهای شما صحت ندارد انهايی که در شرق تهران هستن اصلأ راضی نيستن


کاربر

انقدر از غرب تهران بد نگين ما سالهاست در غرب تهران هستيم هيچ کدام از حرفهای شما صحت ندارد انهايی که در شرق تهران هستن اصلأ راضی نيستن


کاربر

کاملا مشهود است که نویسنده تعصب خاص به شرق تهران دارد در صورتیکه شرق بسیار دلگیر و فرسوده است