پارک مسافر تهران

از لذت های سفر به استان های آشنایی با آن شهر و محیط پیرامون آن است، در سفر به تهران با توجه به مشکلات اقتصادی و روزمرگی و ترافیک بسیاری ترجیح می دهند که برای اقامت خود به سراغ برپایی چادر و یا کمی استراحت در یک پارک بروند
دوشنبه 23 مهر / 0 / 7876

پارک مسافر تهران

پارک مسافر تهران

از لذت های سفر به استان های آشنایی با آن شهر و محیط پیرامون آن است، در سفر به تهران با توجه به مشکلات اقتصادی و روزمرگی و ترافیک بسیاری ترجیح می دهند که برای اقامت خود به سراغ برپایی چادر و یا کمی استراحت در یک پارک بروند. آشنایی با پارک هایی با دسترسی مناسب همراه با محیطی سالم یکی از پیشنهادهای ما برای مسافران است. در سفرهای خود به پایتخت با کمی اطلاعات می توانید ساعاتی خوب و مفرح را سپری کنید. پارک مسافر به مکانی گفته می شود که از نظر دسترسی، بهداشت، امنیت، امکانات رفاهی در سطحی معقول قرار گیرد. بسته به نوع مسیر و مسافتی که باید پی کنید پارک های تهران به چندین دسته تقسیم می شوند. پارک هایی در حاشیه ی شهر با پوشش طبیعی گسترده و همراه با طبیعت گردی، پارک های کوچک محله های داخلی که دسترسی سخت تر دارند، پارک های بزرگ شهر که مناسب مسافران برای استراحت و استفاده از امکانات بهداشتی است. پارک های مسافر تهران در فصل های مسافرت پر می شوند از کسانی که می خواهند تهران را به صورت گردشگری و گشتی در شهر ببینند.

پارک

پارک های مسافر پذیر تهران با توجه به منطقه ی مورد نظر تغییر خواهد کرد، اسکان های موقت برای چند روز از ایام سال تعبیه می شوند و بهترین امکانات در آن ها بوجود می آید. در قسمت غربی تهران بهتر است به پارک جنگلی چیتگر بروید، این پارک جنگلی مناسب مسافرانی است که می خواهند به دسترسی آسان از شهر به منطقه ای سرسبز و آرام برسند. آلاچیق هایی برای راحتی حال مسافران تهیه دیده شده است که با وجود منظره های دیدنی برای اقامت و ساعاتی خستگی در کردن مناسب خواهد بود. این پارک جنگلی برای تفریح خانواده های پر جمعیت نیز مناسب است، در این پارک به راحتی می توانید به تفریحاتی از قبیل دوچرخه سواری، اسکیت بورد و پیاده روی بپردازید. درست در کنار این منطقه دریاچه ای نیز به همین نام وجود دارد که محیطی پر نشاط و آرام را داراست، در کنار این دریاچه و با امنیت بالایی می توانید مستقر شوید و ساعت ها از مناظر دیدنی آن لذت ببرید. دریاچه ی چیتگر دارای امکانات رفاهی مناسبی از قبیل سرویس بهداشتی، فروشگاه و تفریحات آبی است. پارک جنگلی چیتگر از شمال به اراضی چیتگر، از جنوب به آزاد راه تهران-کرج و از غرب به آزادشهر و پیکان‌ شهر و از شرق به منطقه ی خرگوش‌ دره می رسد، برای دسترسی به این پارک باید به غربی تهران نقطه ی تهران برسید.

پارک

از دیگر پارک های مناسب برای مسافر در قسمت شرقی تهران پارک سرخه حصار است، راه دسترسی این پارک از طریق جاده ی خجیر که از دو راهی زرشکی می توان به آن رسید و تا خجیر چیزی حدود یک ربع فاصله دارد. از دیگر جاده های دسترسی جاده ی قصر فیروزه است که به طور کامل با تابلوهای راهنما نشان داده شده است. در این پارک محافظت شده می توانید اقامتی بی دغدغه و به دور از هیاهوی شهر را تجربه کنید، امکانات رفاهی این پارک نیز مناسب حال مسافران است که برای اقامتی چند روزه مهیا شده است. از طرفی برای کسانی که راهی شهرهای شرقی ایران هستند این پارک به عنوان یک مامن آرامش در بین راه شناخته می شود. آب و هوای مناسب این منطقه و پوشش گیاهی آن نیز جز دیدنی های این پارک محسوب می شوند. نزدیکی به پمپ بنزین ها و قرار گیری در جاده ای امن از دیگر فاکتورهای پارک سرخه حصار است که برای علاقمندان به طبیعت گردی و سفر مناسب است.

پارک

با توجه به مرکزیت تهران از نظر قرار گیری در هر گوشه ای از شهر می توانید یک پارک مسافر مناسب را بیابید، پارک بعثت تهران که در منطقه ی جنوبی شهر واقع شده است دسترسی آسانی از ترمینال جنوب دارد و به یکی از مشهورترین مراکز اقامتی مسافران شناخته می شود، پارک بعثت تهران از نظر امکانات رفاهی دارای رستوران‌، نمازخانه، آبنما، کتابخانه، گلخانه، آمفی تاتر روباز، زمین بازی کودکان، درمانگاه بعثت، آلاچیق، دو واحد بوفه، مهدکودک بهزیستی، شهربازی، پارکینگ و سرویس بهداشتی است که این پارک را جایی مناسب برای اقامت مسافران وارد شده از سمت جنوب خواهد کرد. دسترسی پارک بعثت از سمت جنوب تهران و درست در نزدیکی ترمینال جنوب می باشد. برای مناسب سازی فضای پارک های مسافر شهرداری تهران تلاش کرده تا تمام امکانات حداقلی را بوجود آورد تا مسافرانی که قصد اقامت چند روزه را در شهر تهران دارند به راحتی بتوانند شب های زیبایی را سپری کنند.

از دیگر پارک های مسافر تهران که در قسمتی خوش آب و هوا قرار دارد و به عنوان پارک مسافر شناخته می شود پارک المهدی در غرب تهران است که با طریق ضلع جنوب شرقی میدان آزادی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید، برای کسانی که قصد سفر به غرب تهران و کشور را دارند و از این مسیر عبور می کنند یک انتخاب به صرفه و دیدنی نیز خواهد بود. دسترسی مناسب شهری و نزدیکی به پمپ بنزین و ترمینال غرب پارک المهدی را مناسب حال مسافران می کند. از امکانات رفاهی پارک مسافر المهدی می توان به شهربازی، فروشگاه شهر کتاب، مرکز خود اشتغالی، خانه اخبار، زمین بازی کودکان، زمین اسکیت، وسایل پرورش اندام، نمازخانه، اسکله قایقرانی، سقاخانه، سرویس های بهداشتی و آلاچیق هایی مناسب استراحت و گذران شب اشاره کرد. پارک المهدی دارای دریاچه نیز هست که فضای دل نوازی را در مدت اقامت مسافران به آن می بخشد، همچنین استفاده ی درست از منابع طبیعی و قرار گیری در بهترین منطقه باعث می شود تا این پارک ها تعداد زیادی مسافر را در خود جای دهند.