جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز برای گردشگری و گذراندن یک روز آرام زیاد می باشد. شما در جاده های شمالی می توانید مناطق زیادی را بیابید که از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز به شمار می روند.
چهارشنبه 25 مهر / 0 / 4002

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

دوباره پاییز با زیبایی ها و قشنگی های خود فرا رسیده است و شما را به دیدن روزهای خود فرا می خواند. پاییز دارای زیبایی های خاص خود می باشد و شما در این فصل می توانید به جاهای بروید که در پاییز بی نظیر هستند. جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز نیز بسیار زیاد هستند و شما به راحتی می توانید برای استراحت و گذراندن یک روز پاییزی بی دغدغه به آن ها مراجعه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز اطلاعات خوبی را در اختیار علاقمندان به مسافرت های پاییزی قرار دهیم.

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز و پارک جنگلی چیتگر

یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز پارک جنگلی وسیع و زیبای چیتگر می باشد. این پارک در غربی ترین نقطه تهران و در اتوبان تهران به کرج قرار گرفته است. شما می توانید برای گذراندن یک روز زیبای پاییزی به این پارک مراجعه و از امکانات و فضای پاییزی زیبای آن استفاده کنید.

یکی از کار هایی که در زمستان انجام آن در فضای جنگلی لذت زیادی دارد دوچرخه سواری می باشد. در پارک چیتگر شما شاهد یک مسیر بسیار طولانی و زیبای مخصوص دوچرخه سواری هستید و به راحتی می توانید در این مسیر با دوچرخه خود و یا کرایه کردن آن روز خوبی را بگذرانید.

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز و دره جاده چالوس

در فاصله حدود شصت تا هفتاد کیلومتری شهر تهران یک دره به نام دره جاده چالوس قرار دارد که یکی از زیباترین و بهترین دره های ایران می باشد. این دره در تمام طول سال گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

دره جاده چالوس که از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز می باشد در این فصل بسیار زیبا می شود و شما می توانید جشنواره از رنگ های زیبا و دیدنی را در آن بیابید. در مسیر این دره رستوران ها زیادی را می توانید پیدا کنید و یک روز خوب را بگذرانید.

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز و ابگرم لاریجان

ابگرم منطقه لاریجان نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز می باشد. این منطقه در مسیر جاده هراز قرار گرفته است و با تهران فاصله حدود هشتاد کیلومتری را دارد. این روستا به علت نوع منطقه کوهستانی خود در پاییز بسیار دیدنی می باشد

از جاذبه های این منطقه اب گرم آن است که روزانه افراد زیادی را برای اب درمانی و استفاده از خواص درمانی آن به خود جذب می نماید. ویلا ها و هتل های دارای استخر اب گرم در اب گرم لاریجان وجود دارند که از میهمانان پذیرایی می کنند.

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز و منطقه فشم

فشم و اوشان مناطقی از اطراف تهران می باشند که حدودا بین سی تا سی و پنج کیلومتر با شهر تهران فاصله دارند و منطقه ای سرسبز با باغ های میوه فراوان می باشند. در فشم و اوشان شما می توانید انواع میوه های پاییزی را ببینید و برای خود بخرید.

در پاییز فشم و اوشان به علت محیطی جنگلی کوهستانی بسیار دیدنی و زیبا می باشند و دیدن و گذراندن وقت در آن جا خالی از لطف نمی باشد.

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز و دریاچه شورمست

یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز دریاچه شورمست پل سفید می باشد. از تهران و از مسیر فیروزکوه به سمت شمال که حرکت کنید پس از حدود دو ساعت به روستای پل سفید خواهید رسید. در بالای روستا شما می تونید یک دریاچه بزرگ و زیبا را بیابید.

دریاچه شورمست در فضای سرسبز و ییلاقی واقع شده است و در اوایل شروع پاییز نقاشی از رنگ ها را می توان رد اطراف آن پیدا نمود. این دریاچه محیطی آرام و دلنشین برای گذراندن یک روز پاییزی خوب است. شما می توانید در دریاچه شورمست ماهیگیری نیز بکنید.

جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز و روستای کرکبود

روستای کرکبود از توابع منطقه طالقان می باشد و یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز است. درختان بلند و زیبای روستا در پاییز فضای قشنگی را برای گردشگران و ساکنان روستا بوجود می آورد که زیبایی خاصی نیز به روستا می بخشد.

در کمتر از هفتصد متری خارج روستا نیز یک آبشار وجود دارد که به آبشار کر معروف است و در پاییز با پر اب شدن رودخانه فضای خاص را بوجود می آورد.