اصطلاحات باکلاس تهرانی

تهران هم مانند هر پایتخت دیگری با گذشت زمان و متمرکز شدن امکانات و جمعیت دچار تغییرات عمده ای شده است. این تغییرات چه فرهنگی و چه اجتماعی همگی در بین مردم جای باز کرده اند و جز زندگی آنان شده اند. زندگی روزمره ی اهالی یک شهر درست در ارتباط با روحیه و رفتار و ارتباطات آنان شکل می گیرد
چهارشنبه 2 آبان / 15 / 22815

اصطلاحات باکلاس تهرانی

اصطلاحات باکلاس تهرانی

تهران هم مانند هر پایتخت دیگری با گذشت زمان و متمرکز شدن امکانات و جمعیت دچار تغییرات عمده ای شده است. این تغییرات چه فرهنگی و چه اجتماعی همگی در بین مردم جای باز کرده اند و جز زندگی آنان شده اند.

زندگی روزمره ی اهالی یک شهر درست در ارتباط با روحیه و رفتار و ارتباطات آنان شکل می گیرد. نوع بکار بردن کلمات، تفکرات منصوب به کلمات، هجاهای وابسته و ... همگی با این اصطلاحات دارای همبستگی هستند.

شاید جالب باشد که بدانید واگویه ها یا همان فکرهایی که در ذهن دارید نیز با این کلمات در ارتباط هستند. زبان فارسی یکی از مهم ترین زبان هایی است که در آن حالات روحی و عاطفی ملموس و قابل احساس است.

آگاهی از بکار بردن چه نوع کلماتی در گفت و گوها کاملا آگاهانه انجام می گیرد منهای زمان هایی که به صورت واگویه متجلی می شود. برای آگاهی بیشتر از دسته کلماتی که تهرانی ها بیشتر به آن ها اهمیت می دهند بهتر از مطلب پیش رو را دنبال کنید و از راز کلمات آگاه شوید.

بسیاری از مردم بدون توجه به انتخاب کلمات شروع به صحبت می کنند، شاید متوجه نباشند که هنگام استفاده از کلمات منفی بار منفی را منتقل می کنند و مکالمه را به سمت ناراحتی و مشکلات پیش می برند.

برای مقابله با این مشکل بهتر است از میزان اصر کلمات بر زندگی خود آگاه شویم. در بحث مربوط به زبان دو مسئله مهم و قابل اتکاست، پویانگری و ایستانگری. پویایی که امروزخ هم بسیار مورد تایید است به این معناست که زبان در هر زمان و متناسب با شرایط شروع به رشد و ایجاد بستری مناسب می کند و معانی مختلفی به خود می گیرد. در بخش ایستایی اما جریان کاملا متفاوت است، اینکه زبان از ابتدا همین گونه بوده و تغییری هم در خود جای نمی ده!

اصطلاحات باکلاس تهرانی

مطالب مرتبط: 

قیمت کلاس رقص در تهران

آدرس عمده فروشی لوازم خرازی در تهران

شش محل مخصوص بانوان در تهران را بشناسید

                                                                                                          

اصطلاحات باکلاس تهرانی که کلمات عجیبی نیستند به راحتی و هر روز شنیده می شوند، تهرانی ها به دلیل میزبانی از اقوام مختلف ایران به واسطه ی پایتخت بودن دچار مشکلات زبانی بسیاری است، اما زبان فارسی این امکان را می دهد که اصطلاحات بتوانند همه نوع نیازی را پوشش دهند. از جمله اصطلاحات باکلاس تهرانی که به طور روزمره مورد استفاده قرار می گیرند می توان به:

خدانگهدار ، جویای احوالتون بودم ، از ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﻗﺘﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﻣﻦ ﮔﺬﺍﺷﺘﯿﺪ ﻣﺘﺸکرم ، ﺩﺭ ﻓﺮﺻﺘﻰ ﻣﻨﺎﺳﺐ خدمتتون می رسم ، ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯿﮕﯽ؟ ! ﺭﺍﺳﺘﯽ ، ﺧﺪﺍ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺑﺪﻩ !، ﻫﺪﯾﻪ ﺍﻯ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ  ، ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻛﺮﺩﻡ ! ، ﻗﺸﻨﮓ ﻧﯿﺴﺖ ، ﺑگو ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ  ، ﺷﺎﺩ ﻭ ﭘﺮ ﺍﻧﺮﮊﯼ ﺑﺎﺷﯽ  ، با سلیقه من جور نیست ،  به نظرم جای کار بیشتری داره  ، ﺁﺳﺎﻥ ﻧﯿﺴﺖ  ، یک مسأله ای هست  ، چه خدمتی ازمن ساخته است؟ ، ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﯿﺪ  ، کمی زمان نیاز دارم تا پاسخش را پیدا کنم  ، ﺧﯿﻠﯽ ﺭﺍﺣﺖ ﻧﺒﻮﺩ  ، ﺧﻮﺩﻡ ﺣﻠﺶ می کنم و ..

اصطلاحات باکلاس تهرانی

البته با وارد شدن بسیاری از کلمات انگلیسی و مخفف ها به فارسی و استفاده از آن ها در فضای مجازی و افراد در دنیای واقعی موجب شده تا بعضی از کلمات بیشترین کاربرد را بین اصطلاحات با کلاس تهرانی داشته باشند. اگر امروزه از کسی معادل انگلیسی کلمات فارسی را شندید تعجب نکنید چرا که با هجوم این رسانه ها وتغییر طرز تفکر نسل جدید بسیاری از کلمات به صورت محاوره ای و حتی نوشتاری مورد استفاده قرار می گیرند، از بارزترین این اصطلاحات می توان به okey  اشاره کرد که امروزه بسیار مرسوم است.

این روزها استفاده از کلمات لفظ قلم معادل همان اصطلاحات با کلاس است، این الفاظ باستنی مناسب مخاطب و قابل فهم برای وی باشند و او را در فهم دچار مشکل نکند. گنگی این کلمات گاهی موجب می شود تا منظور شما درست منتقل نشود پس سعی کنید نزدیک ترین کلمات و ساده ترین آن ها را برای تفهیم موضوع خود استفاده کنید، به طور کلی مودب بودن در اصطلاحات باکلاس تهرانی از جایگاه مهمی برخوردار است و باید به آن اهمیت بیشتری داد. تهران شهری است پر از لهجه و رنگ و صدا پس دنبال راحت ترین راه برای برقراری ارتباط باشید و ادب و نزاکت را در بکار بردن اصطلاحات خود شرط اول قرار دهید. اصطلاحات با کلاس تهرانی همان زبان معیار فارسی اما با کلمات لفظ قلم تر هستند.

اصطلاحات باکلاس تهرانی


کاربر

خیلی خوب بود ممنونم