مکان های تفریحی تهران

منطقه 22 تهران به قطب گردش‌گری این کلان‌شهر معروف است. با ما همراه باشید تا مکان‌های تفریحی این منطقه را به شما معرفی کنیم.
دوشنبه 14 آبان / 0 / 1298

مکان های تفریحی تهران

مکان های تفریحی تهران

منطقه 22 تهران به قطب گردش‌گری این کلان‌شهر معروف است. با ما همراه باشید تا مکان‌های تفریحی این منطقه را به شما معرفی کنیم.

دریاچه‌ی شهدای خلیج‌ فارس

بزرگ‌ترین دریاچه‌ی مصنوعی خاورمیانه واقع در انتهای اتوبان همت غرب نزدیک به پارک جنگلی چیتگر که با وسعت و زیبایی بی‌نظیرش آن هم در قلب شهری شلوغ و مملو از آسمان خراش‌ها میتواند بسار جذاب باشد و اوقات خوشی را برای شما به ارمغان آورد.

اگر به دنبال یک فضای بسیار آرام و خلوت در روزهای سرد پاییز و زمستان هستید تا در سکوت کامل از صدای آب لذت ببرید و حضور صدها مرغ آبی مهاجر را تماشا کنید یا اگر دلتان می‌خواهد خوردن یک کاسه آش داغ را در زمستان در کنار آب تجربه کنید پیشنهاد ما به شما این است که در روز‌های سرد سال حتما سری به دریاچه‌ی شهدای خلیج فارس بزیند.

همچنین اگر به دنبال یک فضای پرهیاهو و تفریحی همراه با وسایل بازی متنوع در تا‌بستان هستید تا هم خودتان و هم فرزندانتان شبی به یاد ماندنی را تجربه کنید یا اگر به دنبال فضایی هستید که همچون سواحل دریای شمال بتوانید بدون هیچ مانعی در کنار آب قدم بزنید یا اگر می‌خواهید از قایق‌های موتوری و رکابی لذت ببرید باز هم پیشنهاد ما به شما این است که در شب‌های گرم تابستان دریاچه‌ی شهدای خلیج فارس را از قلم نیندازید.

مکان های تفریحی تهران

آبشار تهران

اگر تاکنون سری به مناطق غربی تهران زده باشید حتما متوجه کوه‌های این منطقه شده‌اید آبشار تهران واقع در انتهای غربی اتوبان همت یکی دیگر از مناطق گردش‌گری بی‌نظیر تهران است که می‌توانید یک کوه‌نوردی خانوادگی را در مسیرهای پلکانی آبشار تهران تجربه کنید. همچنین از فضای بسیار زیبا و سرسبزی که در طول مسیر طراحی شده لذت ببرید و در طول مسیر ناهار را هم در آلاچیق های تعبیه شده نوش جان کنید تا سرانجام در پایان مسیر به آبشار بزرگی که از آن یاد کردیم برسید و کلانشهر تهران را نیز در زیر پایتان تماشا کنید.

دربند

بی‌شک دربند از اولین انتخاب‌های هر تهرانی برای داشتن یک آخر هفته‌ی به یاد ماندنی است. جذابیت‌های دربند تهران به قدری است که توصیه می‌کنیم حتی برای یک‌بار هم که شده از این مکان دیدن کنید.

لذت یک پیاده‌روی خانوادگی و درنهایت پیک نیکی متفاوت را در فضایی کاملا طبیعی و در کنار رودخانه در دربند تجربه خواهید کرد. همچنین برای کوتاه کردن مسیر پیاده‌روی می‌توانید از تله سیژهای دربند استفاده کنید تا مسیر طولانی پیاده‌روی را به راحتی طی کنید و به یک فضای آرام و بی‌نظیر برای یک دورهمی خانوادگی برسید.

در طی مسیر پیاده‌روی در دربند ایستگاه‌های شکم متنوعی را می‌بینید. از رستوران‌های سنتی و قدیمی و دیزی سنگی و آش‌دوغ گرفته تا قهوه‌خانه‌های پرهیاهو و مملو از جوانان و کافه‌های نوین که تلفیقی از سنت و مدرنیته است.

مکان های تفریحی تهران

بوستان جمشیدیه

بوستان جمشیدیه یکی از پارک‌های خاص شمال تهران است که از لحاظ زیبایی با دیگر پارک‌های تهران کاملا متفاوت است. بوستان جمشیدیه به دلیل نزدیکی به کوه‌های شمالی استان تهران آب‌و‌هوای خنک و متفاوتی داشته و در زمستان و روز‌های برفی سال جزو بهترین مکان‌های تهران برای عکاسی میباشد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم عکاسی در پاییز را هم در این بوستان تجربه کنید.

این بوستان دارای آبشار مصنوعی و یک مسیر پلکانی میباشد که پس از طی کردن آن و رسیدن به نقاط بالایی پارک می‌توانید یک دور‌نمای زیبا از کلانشهر تهران را تماشا کنید.

مکان های تفریحی تهران