مراکز خرید طلای دست دوم در تهران

چهارشنبه 1 خرداد / 1 / 40958

مراکز خرید طلای دست دوم در تهران

شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که این روزها در گرانی و بی ثباتی بازار طلا  به دنبال طلای بی اجرت یا دست دوم می گردند و هزاران سوال درباره این موضوع در ذهنتان دارید. اینکه طلای بی اجرت چه طلایی است؟ طلای دست دوم چه ویژگی هایی دارد؟ از کجا می توان طلای بدون اجرت خرید؟ طلای دست دوم را کجا می توان فروخت؟ آیا به هر طلافروشی می شود اعتماد کرد ؟

در این مطلب به همه پرسش های شما جواب می دهیم.

مطالب مرتبط : 

برای خرید دلار در تهران کجا برویم

لیست بهترین صرافی های معتبر تهران و لیست سیاه صرافی های غیر مجاز


 

طلای بدون اجرت چیست؟

همان طلای دست دوم است.افراد ممکن است بخاطر نیاز به پول نقد یا برای تعویض زیورآلات طلای خود اقدام به فروش کنند. اگر این طلا قابل استفاده باشد طلافروش آن را برای فروش مجدد می گذارد و اگر بیش از حد مستهلک و قدیمی باشد آن را مراکز مخصوص ذوب طلا میبرند و تبدیل به طلای آبشده می کنند.

اُجرت يعني مبلغي كه بابت درست كردن طلاي خام باید پرداخت شود که در طلاهای دست دوم این اُجرت پرداخت نمی شود.

 

قیمت طلای دست دوم یا طلای بدون اجرت

قیمت طلای دست دوم همان قیمت روز طلا است و اجرت ساخت دیگر حساب نمی شود . البته بسیاری ار طلافروشان اندکی بالاتر از قیمت روز طلا می فروشند تا سود خود را داشته باشند.

 

تشخیص طلای نو از دست دوم

اگر قصد خرید طلای نو دارید مراقب باشید. برخی از طلافروشان طلای دست دومی که ظاهر خوبی دارد  را به جای طلای نو می فروشند. اول ظاهر طلا را چک کنید اگر دست دوم باشد حتما کمی خش دارد.

نکته دوم این است که طلای دست دوم در قسمت های مختلف کمی تفاوت رنگ دارد.بطوریکه قسمت قفل براق تر از سایر قسمت ها است.

 

طلا فروشی مطمئن در تهران برای خرید و فروش طلای دست دوم

در همه مناطق تهران طلافروشی های بسیار زیادی وجود دارد. هر کدام بر حسب نظر و سلیقه خود روی طلای دست دوم که باید هم قیمت طلای خام باشد سود مختصری اضافه می کنند.

 

معروف ترین مکان بازار بزرگ تهران، راسته طلا فروشان است، به خصوص پاساژ فروردین و اردیبهشت، قسمت زیرزمین. برای رفت و آمد می توانید از مترو استفاده کنید و ایستگاه 15 خرداد پیاده شوید.

در خیابان جمهوری، روبروی باغ سپهسالار نیز طلای دست دوم با قیمت مناسب میتوانید پیدا کنید.

 

اگر به دنبال طلای دست دوم در حد نو هستید و میخواهید مدل های جدیدتر بخرید، می توانید به امیرآباد طلافروشی غدیر و جواد مراجعه کنید.

خوانندگان سایت ما میدان خراسان و صادقیه (بین فلکه اول و دوم) را نیز به عنوان طلافروشی منصف معرفی کرده اند.


 

سرمایه گذاری با سکه یا طلای دست دوم

اگر فقط به هدف سرمایه گذاری و نه استفاده شخصی قصد خرید دارید، بیشتر سکه توصیه می شود. چون هم خرید و هم فروش آن راحت و بدون دردسر است.