مراسم تحلیف دوره جدید شورای شهر تهران روز چهارشنبه برگزار می شود

مراسم تحلیف شورای شهر تهران اول شهریور برگذار می شود
سه شنبه 31 مرداد / 0 / 1028

مراسم تحلیف دوره  جدید شورای شهر تهران روز چهارشنبه برگزار می شود

چهارشنبه اول شهریور ماه سال 1396 شواری شهر جدید تهران آغاز به کار خواهد کرد، و آیین تحلیف با حضور جمعی از مدیران شهری و مسئولان برگزار می‌شود.

در آغاز برنامه هر دوره شورا تحت ریاست مسن‌ترین و جوان‌ترین عضو شورا تشکیل می‌شود که در شورای پنجم نیز  مرتضی الویری متولد 1327 مسن ترین و بشیر نظری متولد 1362 و بهاره آروین متولد 1361 جوان ترین افراد شورا هستند که اداره کننده نخستین جلسه شورای دوره پنجم خواهند بود. میانگین سن منتخبین شورای شهر پنجم 49.42 سال است. در جریان این جلسه اعضا سوگند یاد کرده و آن را امضا می‌کنند:

"من در برابر کلام الله مجید، به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظائف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادامی که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم".

دبیر شورای اطلاع رسانی شهر تهران(علی جنگروی) در توصیف مهمانان مراسم تحلیف در شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: مراسم تحلیف منتخبین شورای پنجم  با حضور استاندار محترم تهران، فرمانداران تهران، شمیرانات و ری ، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و برخی شخصیت های سیاسی توسط فرمانداری تهران در محل صحن جلسات شورای شهر برگزار خواهد شد.

بر اساس سنتی که در دوره های گذشته تکرار شده است، شهردار فعلی و رییس شورا چهارم در مراسم حضور خواهند داشت. مسئولیت برگزاری مراسم تحلیف بر عهده شخص فرماندار تهران است.