کنسرت نمایش سی

گزارشی از حضور در کنسرت نمایش سی را با هم بخوانیم.
دوشنبه 13 شهریور / 5 / 3018

کنسرت نمایش سی

از مرداد تبلیغات کنسرت نمایش «سی» را میتوانستید همه جا ببینید. بنرها، تبلیغات اینترنتی و… در این کنسرت نمایش که در کاخ سعدآباد برگزار می شود؛ بهرام رادان؛ مهدی پاکدل؛ سحر دولتشاهی، صابر ابر، بانیپال شومون، حسین صفاییان و دلنیا آرام بازی میکنند و همایون شجریان آواز هایی را با همراهی سهراب پورناظری اجرا می کند. گزارشی از این اجرا را با هم میخوانیم:

مدتی بود که می خواستم هر طور شده این کنسرت نمایش را از نزدیک ببینم اما بلیط ها  خیلی سریع فروش می رفت و تهیه بلیط ممکن نبود. بعد از چند بار تلاش بی نتیجه؛ در کانال تلگرامی «می ر سی» عضو شدم و همان روز تاریخ و ساعت فروش بلیط های جدید در ایران کنسرت اعلام شد و بالاخره موفق شدم بلیط کنسرت نمایش را بخرم. (قیمت های این برنامه از 25 هزار تومان تا 195000 تومان متغیراست.)

شنبه 11 شهریور راهی کاخ سعدآباد شدیم. طبق برنامه ریزیمان باید ساعت ده شب و نیم ساعت قبل از شروع برنامه می رسیدیم، اما از کمی قبل از میدان تجریش، در ترافیک بی سابقه ای ماندیم. البته وقتی قرار باشد 4000 نفر ساعت ده و نیم شب به کاخ سعدآباد برسند این ترافیک خیلی هم غیر معقول به نظر نمی رسد. این تعداد بالای ماشین ها مشکلاتی را هم برای ساکنین منطقه به وجود آورده است و بیشتر خیابان های منطقه توسط پلیس مسدود شده اند.

همان طور که در پیامک های قبل از اجرا اطلاع رسانی می شود؛ پارکینگ های ارگ، امامزاده صالح و شهرداری برای محل پارک در نظر گرفته شده اند. ساعت 10:45 شب، ماشین را در پارکینگ ارگ پارک کردیم و به سمت سعدآباد راه افتادیم. اما به خاطر مسافت زیاد و زمان کمی که داشتیم؛ سوار یکی از تاکسی هایی شدیم که در خیابان آماده رساندن مسافران به کنسرت هستند. هزینه تاکسی 15000 تومان بود که با کمی چانه زدن؛ 10000 تومان پرداخت کردیم. 5 دقیقه بعد به درب سعد آباد رسیدیم و وارد شدیم. بعد از بررسی بلیط ها وارد جایگاه شدیم و روی صندلی هایمان نشستیم.

داستان از عاشقی زال و رودابه آغاز می شود و تلاش زال(بهرام رادان) برای رسیدن به بالای بامی که رودابه(سحر دولتشاهی) آنجا گرفتار است. طراحی گریم و لباس های این نمایش بی نظیر است و کاملا شما را به عمق تاریخ می برد. بعد از مدتی دلنیا آرام؛ بازیگر جوان و کمتر شناخته شده با گریم عجیبش ورد صحنه می شود. صدای جادویی او و بازی بینظیرش، یکی از زیباترین صحنه های این نمایش را می سازد. بعد نوبت به ورود رستم (مهدی پاکدل) می رسد که الحق در این نقش فوق االعاده بازی می کند. بعد از بازگفتن صحنه هایی از داستان رستم و سهراب و رستم و اسفندیار؛ صابر ابر که در طول اجرا قسمت هایی را استادانه در نقش راوی بازی می کند روی صحنه می آید  و جمله بی نظیر :«خیلی بد است قبل از مردن برای حال بد دنیا هیچ کاری نکرده باشیم!» را بر زبان می آورد. تک گویی های راوی و رستم؛ نقطه وصل تاریخ به شرایط امروز ایران ماست.

در طول اجرا، سهراب پورناظری، آهنگساز، قطعاتی را با سه تار یا کمانچه می نوازد که همه را مسحور می کند. و نقطه عطف کنسرت نمایش سی، آهنگ هایی است که همایون شجریان اجرا می کند(صنما، آهای خبردار و…). در انتهای نمایش هم آهنگ ایران اجرا می شود که مطمئنا در همه تماشاگران حس غریبی بر می انگیزد که وادارمان می کند ایستاده به تشویق این برنامه بپردازیم.

از معایب این کنسرت می توان به صندلی های ناراحت و زمان اتمام برنامه اشاره کرد؛ حدودا تا به درب خروج برسید ساعت دو شده است و ممکن است برای کسانی که باید صبح زود از خواب بیدار شوند مشکل ایجاد کند.

این نکته را هم باید اشاره کنم که اگر بلیط های ارزان قیمت خریده اید ناراحت نباشید! مانیتور هایی که در سالن نصب شده اند نمی گذارند چیزی را از دست بدهید.

من به عنوان یک تماشاگر، از هیچ برنامه ای تا این حد لذت نبرده بودم. اگر خرید بلیط «سی» باز هم تمدید شد؛ اصلا آن را از دست ندهید!

 نویسنده: متینه ایقائی


کاربر

من برای دومین باره که بلیت گرفتم همچنان بیصبرانه منتظر روز اجرا هستم واقعا بینظیر بود

پاسخ
مدیر

بله واقعا کار زیبایی هست که ارزش چندبار دیدن رو داره